Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hozzálehet-e szokni a félelemh...

Hozzálehet-e szokni a félelemhez, horrorhoz?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, aki sok horrorfilmet néz, esetleg esténként sötétben jár haza, annak lehet-e úgymond erősebb az elméje(?), nem rémül meg annyi dologtól, könnyebben leküzdi a rémálmokat és horrorfilmeket.

2016. jan. 6. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Én ilyen vagyok. Már nem félek magától a sötéttségtől és a szörnyekben sem hiszek. Csak a rossz akaratú emberektől tartok, de ezért tanulok önvédelmet.
2016. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az irracionális félelmen segít, azon nyilván nem ha egy rossz környéken slattyogsz éjszaka és látod hogy pár rosszarcú figura kinézett magának.
2016. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Természetesen, az irracionális félelemre gondoltam. Nem arra hogy ne fuss el ha 5-6ember feléd tart és nem kedvesen néz. A képzeletbeli lények, szörnyektől való félelemről. Próbálom magam etéren edzeni, eleinte nagyon félős voltam, mostmár érzem magamon, hogy egyre kevésbé. Utáltam a horror játékokat, filmeket. Elkezdtem őket egyedül nézni, játszani, eleinte nagyon sok rossz rémálom és még csak a villanyt se mertem lekapcsolni. Ez volt olyan 3 éve. Most már én vagyok a társaságba aki nem hunyja be a szemét ha a filmben ijesztő jelenet van. Szóval én hiszek benne, kiváncsi voltam ti mennyire érzitek ezt reálisnak. Egyébként 18/F
2016. jan. 6. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ingerküszöbünk folyamatosan emelkedik. Már a mai világban negyed annyi dolog ijeszt meg mint pár ezer évvel ezelőtt, de ezt egyénenként is elég hamar lehet növelni.
2016. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sok horror filmet nézek. Régen nagyon féltem a sötétben most már egyáltalán nem. Sajnos a filmek se nyújtanak valahogy akkora élményt mint az elején mégse tudom megúnni őket, csak a filmekhez viszonyított hozzáállásom változott. Ha rémálmod van az ugyanolyan rossz, illetve volt olyan, hogy horror után sokkal rosszabb rémálmom volt de szerencsére ez csak pár alkalommal fordult elő.
2016. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Az elso egyetemi vizsgaidoszakom ota mar semmitol sem felek ;)
2016. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban voltak üldözős rémálmaim, de aztán jött egy pont, amikor felismertem álomban, hogy álmodom, és szembefordultam az üldözőimmel. Na, akkor ők kezdtek el félni tőlem. Aztán a 3D FPS játékok más dimenziókat nyitottak meg az üldözős álmokban: nevezetesen, ha elkap a szörny, vagy lezuhanok valahonnét, akkor mintegy reload funkcióval újra egy korábbi pillanatban találom, és próbálkozhatok újra. Ezek már kifejezetten szórakoztató álmok, mint ha játszanék, csak még intenzívebb az élmény, mert én vagyok a karakter, és nem csak egy monitorba bámulok.

A rémálmok már nem igazán gyötörnek, bár néha előfordul, érdekesség, hogy a legrosszabbaknak nincs is konkrétuma (egy szoba, vagy egy sötét hely mindössze), csupán egy nagyon rossz érzet van bennem, nem tudom, miért. Az ilyen álomból olykor paralízisben ébredek, de már ezt is képes vagyok tudatosítani, így nem olyan veszedelmes, mint amikor először volt részem ilyenben.

Néha elmegyek éjszaka sétálni, de az sohasem a félelem legyőzéséről szól, mert számomra megnyugtató. Az éjjeli temető kifejezetten békét áraszt.

2017. ápr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!