Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyors hízókúra egy cukorbetegnek?

Gyors hízókúra egy cukorbetegnek?

Figyelt kérdés
170 cm és 47 kg vagyok 14 éves. Egy éve derült ki a cukorbetegségem, akkor 51 kg voltam. Februárban lesz egy keringő, és oda pánt nélküli ruha kell majd ami nem nagyon jön be rajtam mert a vékonyság miatt undorítóan fog állni :/ Valami gyors hízó kúra egy cukrosnak? Segítsetek, nem érzem magam jól a bőrömben :(

2016. jan. 6. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Hízókúra cukrosnak? Na pont azt nem szabad.


Merénylet a saját szervezeted ellen.

Létezik egy olyan foglalkozás, hogy ...szabó!...nos az csodákra képes. akármilyen vékony vagy, a nadrágot tökéletesre alakítja úgy, hogy nem kell öv, és jól áll.


Hízni még véletlenül sem szabad e miatt(sem)

2016. jan. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosaddal beszéld meg.
2016. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Húha, van ezzel egy óriási nagy baj.

Mint cukorbetegnek éppen arra kell vigyáznod, hogy ne legyen magas a koleszterin szinted, mert az okozza a szövődményeket a cukrosoknál. Ha vigyázol, hogy ne hízz el, akkor nem leszel akkora veszélynek kitéve, mint ha meghíznál. Sajnos az elsőnek igaza van egészségügyi szempontból. Ezen múlik, hogy sokáig egészségesen tudj élni ha a cukorszinted normál értéken tartásával kapcsolatos dolgokat betartod és igyekszel nem hízni, mert a szervezetben felhalmozódó zsír a cukorbetegeknél lassan lerakódik az erek belhártyája alatt az érfalon és egyre inkább beszűkíti először a kapilláris ereket és kezdődik a szem sérülése és lassan a vakság irányába indul a folyamat. A szervekben mindenhol ugyanezek a folyamatok indulnak el, ha valaki nem tartja be a koleszterinszegény diétát és ha nem tartja valaki a normál vércukor szintjét diétával és a gyógyszerekkel amit írtak. Aztán ha valaki nagyon nem vigyáz akkor a nagyobb erekben is megjelenik a szűkület test szerte. Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy nem hízol ha lehet és normál értéken tartod a vércukor szinted étkezés után másfél-kettő órával mérve.

2016. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor most orokre ilyen undoritoan vekony leszek? A celom plusz 10 kg lenne :/ fokozatosan se lehet?
2016. jan. 8. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet, ha megbeszéled dokival. Velem is így volt, szörnyen vékony voltam, még a doki mondta, hogy akkor ennyi CH, amitől hízni fogok.
2016. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamennyi szénhidrátot enni kell a cukrosoknak is, csak egyszerre nem szabad sokat, mert ha nem bontja le a szervezet rövid időn belül és sokáig magas tőle a vér cukor szintje, akkor okoz bajt.


Van egy olyan általános dolog, ami minden cukorbetegre igaz. Egyszerre annyit lehet enni szénhidrátból, amennyit másfél-kettő órán belül le tud bontani a szervezet, hogy a normál 6.5 - 7 alatti vércukor szint beálljon. Meg szokták adni a napi 160-180 gramm szénhidrát (ch) diéta mértékét, ami az elhízást megelőzi. Viszont az étel kisebb adagokban másfél-kettő óránként, gyakrabban fogyasztott adagjaival növelni lehet a bevitt energia mennyiséget, és ezzel a test tömegét is növeljük. Ha azt a bevitt többlet ch-t elégetjük izom munkával és a kevés, isebb adagokban gyakrabban (min másfél óránként) fogyasztott kevés szénhidrát mellett még és fehérjékben bőséges élelmiszerekből sportos mozgással izmokat építünk. Az izmosabb test több ch-t éget. Attól a test izom tömege növekedhet megfelelő sportos mozgás mellett. Ezzel lehet úgymond gyarapodni, ami nem a zsír raktározást jelenti amit általában hízásnak mondunk, hanem az izmoktól leszünk szebb alkatúak és egészségesebbek.


Azt viszont most is csak meg tudom erősíteni, hogy a test szerte klasszikus zsír raktározásra alapuló hízás nem tesz jót a cukorbeteg szervezetnek.

2016. jan. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy hónap alatt elég nehéz lesz annyi gömbölyűséget összeszedni bárhogy is, ami már úgy komolyabban megváltoztatja a testképet, de szerintem egy 14 éves lánynak éppen most alakul ki a teste, ezt nem lenne szabad elszúrni holmi alkalmi szereplés kedvéért. Még pár év és "kivirágzol", kialakulnak a testednek a nőiesebb idomai. Ne akard siettetni az elhízást, úgyis az a legtöbb nőnek a legnagyobb problémája, hogyan tudna megszabadulni a zsírpárnáitól. Ezt nem kellene siettetni egy alkalmi dolog kedvéért. Inkább a testhez igazított, itt ott kicsit "kitömött" ruha az ami neked segíteni tud. Egy jó varrónő sokat segíthet! Szerintem 14 évesen biztosan úgy nézel ki, ahogy ilyenkor kell egy normális lánynak és nem úgy mint a környezetedben példaképednek tartott kicsit már itt-ott elhízott társaid. Már bocs tőlük is. A külsőt a megfelelően kialakított ruha segít alkalomhoz öltöztetni.
2016. jan. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!