Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen magas fehérjetartalmú...

Milyen magas fehérjetartalmú ételek vannak, amik mégis kevés zsírt tartalmaznak?

Figyelt kérdés
Éppen hízókúrán vagyok, és egy oldal segítségével számon tudom tartani hogy mit ettem és az mennyi kalória. Figyeli a fehérje-szénhidrát-zsír eloszlását is a napi fogyasztásomban, de sajnos minden nap sokkal több zsírt fogyasztok a megengedettnél, és sokkal kevesebb fehérjét az átlagosnál. A hízókúrámnak nem az lenne a lényege, hogy dagadt legyek, napi edzéssel is segítem a testtömegem növelését, és nem is akarok egészségtelenül étkezni, éppen ezért eszek sok gyümölcsöt, viszont hús ritkán van itthon. Tudtok nekem magas fehérje tartalmú és viszonylag alacsonyabb zsírtartalmú ételeket mondani?

2015. dec. 24. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Sovány húsok (pl. hal, csirkemell) és sovány tej, tejtermékek (sajt, túró, joghurt), és egyes fehérjében gazdag növények.
2015. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezés mindegy, ha nem kapcsolódik hozzá a fizikai aktivitás.


A rendelkezésre álló anyagokból aszervezet mindig annyit vesz fel amennyi az adott feladathoz szükséges, és itt jön a logika a dologban.


Ha te fizikailag aktiv vagy túlterhelt vagy akkor nincs időd megemészteni a nehéz zsíros kajákat, ergo ehetsz szalonnát nem fogsz hízni, Ha nem csinálsz semmit akkor mindent van időd megemészteni, felszívni, és beépíteni.


Plusz bejön az amit nem használsz elsorvad elv, ergo lebontja az izmokat a test ha niincsenek használva.


Viszont ha valamit terhelsz az épülni fog bizonyos életkorig.



Ezekkel a félmondatokkal csak arra próbálok rávilágítani, hogy ez sokkal sokkal összetettebben bonyolultabban és logikusabban működik semhogy a kalóriák számlálásával stb vel irányítani lehetne!


Gyakorlatilag minden számít a folyamatban! Az ébrenlét alvás ciklus, a napi táplálkozás ütemezése, a fizikai aktivitás, és a szellemi leterhelés is mivel az agy a legnagyobb szénhidrát fogyasztó, és akkor jönnek hozzáa járulékos dolgok: Pl emésztőrendszer, belek állapota, felkészültsége, napi bevitt folyadékmennyiség, ezek eloszlása, hormonszintek, génkészlet, lehetséges betegségek, szervek alulműködése vagy túlműködése, szokások, szenvedélyek stb...



Kb Olyan az egész mint egy repülőgép hajtómű.



Kicsit innen kéne megközelíteni a dolgokat.

2015. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és akkor azt még ki is hagytam, hogy amire a szervezetnek nincs szüksége azt kidobja, hiába viszel be többet, kihányod, kivizeled, kifosod.


Szóval elég nehéz ezt hatékonyan irányítani.


A hízást sokszor nehezebb mint a fogyást!


Azzal hogy nem eszel semmit lefogysz csak idő és kitartás kérdése.


De ha hízni akarsz , eszel eszel , és mégse marad meg vagy nem hasznosul úgy ahogy kéne.. Na az a kemény dió! Hogy azt hogyan oldjad meg!

2015. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az előző írta, plusz a felszívódást javíthatod probiotikum szedésével, nem joghurt, kefír, tejtermék, hanem kapszula, pld probikum nevű dm-ből.

magas fehérjetartalmú növény pld tökmagliszt, szezámliszt, mákliszt.

2015. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szaszaa11 ***** válasza:
A legjobb megoldás erre a Shake ivás, na nem az a cukros fos, amit a mekiben adnak, meg nem is az a szintetikus izé, amit a gyúrós boltokban kapsz, hanem minőségi fehérjeshake. Ha gondolod privátban tudok ajánlani. Ja és ne igyál sok tejet mert nem valami egészséges. Ráadásul annak is van zsírtartalma.
2015. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tojás! :)
2015. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tojásfehérje. A tojásban sok zsír van, de gyakorlatilag mind a sárgájában.

Nem mintha baj lenne akár a magas zsírfogyasztással. Van, akinek csak az egészséges, persze van, akinek pont nem esik jól.

2015. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!