Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tévedés egyenlő a hazugsággal?...

Tévedés egyenlő a hazugsággal? Melyik bolygón él ez az ember? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akivel neten beszélünk néha, de nemrég teljesen ok nélkül elkezdett gyanúsítgatni, hogy én hazudok, mint a vízfolyás.


Az ok: azt mondtam neki, hogy szerdán érek rá segíteni neki (mert előtte való nap utazom). Másnap eszembe jutott, hogy igazából kedden is ráérek, hisz a reptéren lesz időm. Közöltem vele, hogy aznap nem, de majd kedden ráérek. (Tudta, hogy nem vagyok otthon.)


Egyéb ok, ugyanarról a napról: beszélgetünk. Írom neki, hogy játszani fogok, úgyhogy lassabban reagálok. Chat lenémítva, nem váltogatom percenként az ablakokat. Fél óra múlva ő lelépett, miután közölte velem, hogy "na jóvan, látom alszol". (Holott ő közben valami többszáz oldalt szkennelt elvileg, ergo ő sem ért rá nagyon.) Másnap meggyanúsít, hogy folyton hazudok arról, hogy játszok, mikor én közben (szerinte) ALSZOM. (Párszor előfordult, hogy lassabban írtam vissza neki (max 15-20 perc), és utólag említettem, hogy "bocs, játszottam, nem figyeltem".)


Most "utolsó hazugnak" vagyok elkönyvelve, bár elküldtem melegebb éghajlatra. És még neki áll följebb, fenyeget, hogy letilt (az ő szavaival élve: kib***), ha "nem húzok el magamtól". Mit ne mondjak, marha nagy veszteség lenne.


Régebben normálisan elbeszélgettünk, de az utóbbi időkben párszor előjött ez nála (akkor is hasonló, banális okokból), azóta egyre többször. Most már minden szavamba légből kapott hazugságokat lát, és gyakran mondogatja, hogy már megint hazudok. Ha megkérdezem, ugyan, mégis miről hazudok, csak annyit kapok, hogy "aha, látom hülye vagy ma, inkább menj innen". Ha valamiben NETÁN tévedni merek, és korábban mást mondtam neki az adott dologról, szintén hazug vagyok, hiába mondom, hogy "eszembe jutott ez/az" vagy "bocsi, korábban tévedtem ebben/abban".


Eleinte csak olyan "poénosan" merült fel, most már egyenesen letámad, és szidja a felmenőimet, mert én hazug és bunkó vagyok. Holott inkább pont az ellenkezője; korábban rengeteg dologban segítettem neki, a sulijával kapcsolatban is, szinte viszonzás nélkül.


Ennyit ér, hogy az ember kedves próbál lenni, segíteni, normálisan beszélgetni? Egy magyarázatra sem méltó? (Bár már rég nem magyarázkodom, mert felesleges.) Miféle ember fogja fel utolsó hazugságként azt, ha valaki téved vagy elfelejt valamit, és később eszébe jut? Ráadásul úgy, hogy KÉT ÉVE ismerjük egymást, jóban vagyunk (voltunk). De az utóbbi pár hétben/hónapban szimplán idegesítővé vált, és gyorsan elegem lett belőle. Mindig volt egy érdekes személyisége, de soha nem volt ennyire... hülye.


Én már meguntam... irányításmániás bunkóvá vált, akinek mindenben mindig igaza van, soha nem téved, mindenki más hazudik és szemét. Régebben is volt egy ellenérzete az emberekkel szemben, de akikkel jóban van, ennyire nem bunkó.


Ti mit tennétek hasonló helyzetben? Van hasonló ismerősötök/hozzátartozótok?



2016. jan. 8. 13:16
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyébként, az első példámban miután összevesztem vele, közöltem vele, hogy "jó, akkor kedden nem érek rá. Szerdán, kész." Erre ő: "na itt buktál le, már megint hazudtál". Ez az ember nem érti az iróniát. Idézet ua. a beszélgetést követően: "A hazugságok csak a gyenge elméjűekre hatnak. Csak én nem vagyok az."


Ha megkérdezem, mégis szerinte miért, mi okból hazudnék abszolút mindenben neki, az a válasza, hogy "azért hogy engem bosszants".


Visszaolvastam a beszélgetéseket, de amellett, hogy rendkívül felbosszant, elképesztően lefáraszt...

2016. jan. 8. 13:30
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Arra nem gondoltál, mekkora szmétség szrni a másik fejére "játszok" címen?! Akkor nem kell chatelni, ha közben kedved sincs, meg inkább mással foglalkozol.


Én is ki szoktam lépni az ilyenektől, mert nincs szükségem olyan emberekre, akik válaszra sem méltatnak.

2016. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Egyíébként a munkádat is ilyen leszrom módon látod el?! Mert ennyiszer tévedni nagyon gáz, és tovább erősíti a másikban a mellőzöttség érzését.


Nekem is volt ilyen barátnőm, az ötödik ilyennél közöltem vele, hogy vagy változtat a stílusán, vagy hagyjuk egymást. Folytatta, én pedig leépítettem vele a kapcsolatot, és olyanokkal barátkozok, akiket érdeklek.

2016. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
EL hajtanám melegebb éghajlatra, semmi szükség olyan emberre körülöttem, aki csak megnehezíti az életem.
2016. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem az exem volt ilyen.

Állandóan hibásnak titulált, megbízhatatlannak, gyerekesnek, és hogy csak azért hibázom (pl mondok el róla valamit egy általam megbízhatónak hitt személynek, aki később visszamondja neki), mert én ártani akarok neki és lejáratni. HIába mondtam, hogy barátnak hittem, de így, hogy visszahallottam tök eltorzítva, így már nem pofázom. Akkor is felemlegette.

Volt, hogy el akartunk költözni abból az albiból, de a nővérkéje (aki a fentebbi példa árulója is), hozzánk akart költözni az 1 szobás lakásba, mondván elférünk mi 4en (exem, én, nővér és a nővér fia).


Ekkor én elkezdtem keresni egy 2 szobásat, hogy ne legyen gond. Egyszer csak csörög exem telója, és a nővér hívta, hogy el akarunk költözni? Mert látta, hogy egy csoportban kiadó albérletet keresek. Erre nekem esett exem, hogy én mit képzelek, hogy anélkül, hogy megkérdeztem volna őt, itt keresgélek albit. Hiába mondtam neki, hogy azokkal a paraméterekkel 20% találni egyet, és ha lett volna egy, együtt mentünk volna megnézni. Én voltam a rossz.


4 évig mentegetőztem, depi, alkohol és miegymás bejött az önsanyargatásba. Végén már az öngyilkosság is, mert én rossz vagyok, semmit nem érek. Mára már jobb, van egy párom, aki segít, ha esetleg visszatérne a semmit nem érek gondolat.


Javaslom szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert nem lesz jobb. Az ilyenek egoista barmok, más szemében a szálkát, sajátjukban a gerendát se látják meg.



Ui: a játékról annyit, hogy azt nálam se tolerálta sok pasi, csak akik szintén kockák voltak. Ne foglalkozz vele.

2016. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nálam ezen besértődne valaki hogy nem reagálok azonnal, akkor nagyon kevés barátom lenne :D az én baráti körömben soha nem volt ebből probléma hogy nem reagálunk a másiknak azonnal, tudjuk ha a másik ráér akkor úgyis válaszolni fog.Ha valami meg nagyon fontos akkor felhívjuk egymást, nem a chat-en üzengetünk. Ha valaki emiatt cseszegetne engem akkor én hagynám a fenébe az biztos. Tiltsd le te és ne foglalkozz vele többet, ha még hazugnak is nevez, meg már csak sérteget, akkor egyáltalán minek bármilyen szintű kapcsolatot is fenntartani vele?
2016. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az ok: azt mondtam neki, hogy szerdán érek rá segíteni neki (mert előtte való nap utazom). Másnap eszembe jutott, hogy igazából kedden is ráérek, hisz a reptéren lesz időm. Közöltem vele, hogy aznap nem, de majd kedden ráérek. (Tudta, hogy nem vagyok otthon.) "


Ezt csak én nem értem? Mit akarsz te a reptérről segíteni?

A másik meg, hogy ha játszol, akkor ne beszélgess. Tanulj meg nemet mondani, de ha valamit megigértél, akkor ahhoz tartsd magad, ne módosítgass. Az ismerősöd így a te leírásod alapján túlzásba viszi, de meghallgatnám az ő verzióját is, a semmitől nem szoktak ilyen módon reagálni.

2016. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#2-3: Nem sz**ok a fejére azért, mert játszok, szó sincs erről. Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy ő ugyanezt csinálja... Ha játszik, vagy olvas, szó nélkül elvan 1-2 óráig, nem is reagál arra, amit írok neki. Ha megkérdezem, hogy mit csinál, közli velem egy szóban. Semmi bocsi vagy valami, figyelmen kívül hagyja, amit előtte beszéltünk. De én nem szoktam megsértődni ezen, mert mindig is így csináltuk a dolgokat. Chatelés közben mást is csinálunk, tanulunk/játszunk/dolgozunk/stb. Épp ezért is érzem igazságtalannak, hogy elkezdett így reagálni.


A baráti körömben mások az ilyesmit normálisan kezelik, illetve ők is hasonlóak, és nem csak játék esetén. Soha nem szoktam szótlanul eltűnni órákra, aztán benyögni, hogy "ja, nem voltam itt", mindenféle bocsánatkérés és egyéb nélkül. (Az ismerős heti rendszerességgel teszi ezt.)



#7 válaszolónak: A reptéren nálam lesz a laptopom. Egy-két kép megszerkesztésére kért meg, mert ő nem annyira ért hozzá. Erre ott bőven lesz időm, a csatlakozási idő (6 óra) alatt.

2016. jan. 8. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ertem mi a francnak allsz szoba vele egyaltalan? Hacsak nem azert mert o no te meg meg akarod dugni.

De erre sincs sok esely.

2016. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!