Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatom küzdök-e...

Honnan tudhatom küzdök-e autizmussal, vagy bármi mással?

Figyelt kérdés

Autizmus, asperger szindróma, vagy bármi. vagy talán csak túl introvertált vagyok.

Van bármi, ahogy ezt meg tudom állapítani?


Privátban adok konkrét leírást a dolgaimról, ha valakit érdekelne.


Nő vagyok


2016. jan. 8. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Autizmussal kapcsolatban találhatsz az interneten kérdőíveket, ami alapján megerősödhet a gyanúd. Felnőtteket is diagnosztizálnak pl. a Cseperedő Alapítványnál és az Autizmus Alapítványnál is.
2016. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Az autizmus/Asperger-szindróma és az introvertált személyiség nem feltétlenül jár együtt.
2016. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Ezt 100%-osan csak egy pszichológus tudná megmondani.

De a Youtube-on van egy "Autista vagyok" csatorna, nézd meg a videókat, hátha ez alapján jobban magadra ismersz.

2016. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megcsináltam egy tesztet. 36 pont felett annak számítok, nekem 40 jött ki. Gyanakodjak?
2016. jan. 8. 23:33
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes kérdés. Én a leírások alapján elég egyértelműen magamra ismertem, de kívülről még nem igazán kaptam jelzést, hogy mások szerint is az lennék (habár a befelé fordulásomról már beszélgettünk). Most ez vagy azért van, mert nem akarnak megbántani, vagy mert nem is vagyok az, de mondjuk nem is érdekes. Az biztos, hogy vannak egyértelmű autisztikus hajlamaim. Szerintem nincs éles határ, van, akinél jobban észrevehetők a tünetek, másoknál meg kevésbé vagy akár nem is észrevehetők, de valamilyen szinten ott vannak.
2016. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért szerintem az már feltűnt volna. Furcsán néznek rád az emberek?
2016. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, de már megszoktam.

Feltűnt régen, hogy nem oké minden, nem újkeletű a dolog

2016. jan. 8. 23:45
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy dilidokit és vizsgáltasd ki magad!
2016. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem jöhet leírás a dolgaidról. ismerek pár autista embert.
2016. jan. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Keress egy orvost. Máshogy sosem fogod biztosra tudni.


Nem akarlak megsérteni, de az utóbbi időben divat lett autizmusra és aspergerre fogni a szociális készségek hiányát, vagy csak simán az introvertáltságot. Gondolom neked sem új a minden második sarkon álló "XY-t csinálok mert OCD-m van" figura, vagy a minden fórumon jelenlévő hat tucat öndiagnosztizált-autista Big Bang Theory rajongó, mert az olyan Sheldonos. Nem oltogatásból mondom, sokan beleesnek ebbe a csapdába. Nem rég kezdett el foglalkozni a média a különféle mentális betegségekben szenvedőkkel, érthető ha valaki azt hiszi illik rá a leírás. Az esetek többségében viszont semmi bajuk. Ha gyanakszol, irány a dokihoz. Vagy megnyugszol, vagy elmondja mit tehetsz az esetleges betegségedből adódó problémáid leküzdése érdekében, már ha úgy érzed vannak ilyenek.

2016. jan. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!