Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az intelligensebb emberek...

Az intelligensebb emberek hajlamosak szorongásra, vagy betegebb dolgokra?

Figyelt kérdés
Betegebb dolgokat most nem tudok kifejteni, de ami eltér egy átlagos ember viselkedésétől? Ez is inkább gondolkodásban, fantáziában.
2016. jan. 9. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2016. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Mi a célod? Beteges vagy, és negálni akarod azzal, hogy okos is?
2016. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nincs ilyen osszefugges.
2016. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát tudod vannak beteg emberek , akik lopnak, csalnak, ölnek blablabla és ügyesen teszik úgy, hogy senki nem jön rá, tehát intelligensek

egy átlagos ember nem gyilkol, nem lop és egyéb durva dolgokat nem csinál

Szóval akkor te most egy pszichopata vagy?

2016. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem ilyen durvára gondoltam. Mondjuk egy Puzsér féle, Csernus féle szemèlyiségre gondoltam.
2016. jan. 9. 15:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Elnézést a szóismétlésért.
2016. jan. 9. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Depresszióra, szorongásra sokkal jobban hajlamosabbak.

Az hogy beteg dolgok alatt mit értesz azt nem tudom.

A baratnőm és én általános iskolai tanítók vagyunk de nálunk betegebben nem szerelmeskedik más senki. Szóval ez is lehet igaz.

2016. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Nézd meg a statisztikákat, hogy számtalan sok orvos, egyetemi tanár, fogorvos depis, pánikbeteg és öngyilkos hajlamú.
2016. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Igen. De inkább úgy fogalmaznék akik bonyolultabban gondolkodnak, túl sokat, túl részletesen, túl gondolnak mindent, azok hajlamosabbak lehetnek szorongásra, introvertáltságra. Amíg egy butácska ember könnyedén kimondja amit épp gondol, addig van akinek válogatnia kell a szavait, mert egyszerűen nem mondhat ki mindent. Ez szorongáshoz vezet, egyfajta belső feszültséghez, hogy nem az vagy akinek előadod magad, és nem tudod könnyedén leegyszerűsíteni a világhoz azt ami a fejedben van.


A másik, a mentális betegségek, labilis viselkedés, depresszióra, befordultságra való hajlamosság. Valóban lehet összefüggés de most nem fejteném ki hogy miért mert én is csak találgatok, nem vagyok pszichológus.

2016. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem jól fogalmaztam, de a lényeg szerintem érthető. És ez a mássképp gondolkodás nem feltétlenül jelent intelligenciát, de valami olyasmit. Vegyük példának, hogy az szorong akinek titkolni valója van. Ez az egyik oka a szorongásnak. Van akinek önmagát kell titkolnia.
2016. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!