Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rockerek! Mikor kezdtétek?

Rockerek! Mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
Mmármint arra gondolok , hogy hány évesen döntöttétek el , hogy rokerek lesztek , hány évesen kezdtetek el ilyen zenéket hallgatni.egy rövid sztorit. Csak kíváncsi vagyok :D

2016. jan. 10. 13:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nőttem fel, 8 évesen minden héten koncertre jártam, előtte is voltam már, volt egy időszakom jó néhány éve, amikor teljesen eltávolodtam ettől a vonaltól, de nálam ez nem döntés kérdése volt, így nagyon könnyen visszataláltam ehhez a stílushoz :)
2016. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Olyan 14 éves lehettem, nővérem hallgatott állandóan ilyen dübörgő zenéket így kénytelen voltam én is megszeretni :-) Érdekes, hogy a discotol szó szerint rosszul vagyok és szédülök, míg az ilyen zúzós számoktól nem :-)
2016. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Testvèrem jòvoltábòl már 8 èvesen metált és rockot hallgattam. :D Időközben rámragadt és azòta imàdom a rockot meg a metált.
2016. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

12-13 éves korom körül. Azelőtt én is csak a rádiós slágereket hallgattam, ahogy a tesóim, majd egyik nap nővérem hozott haza a barátnőjétől egy csomó zenei CD-t, amik közül ott volt a Green Day: American Idiot albuma is.

A Bouelvard Of Broke Dreamst és a Wake Me Up When September Ends-et már előtte is ismertem róla, de miután meghallgattam a teljes albumot, megállapítottam, hogy ez egy rohadt jó zene, és egyből Green Day rajongóvá váltam!

Mivel akkoriban lett internetünk és a torrentezés sem volt még annyira elterjedve, eléggé nehezen boldogultam új zenék keresgélésével, letöltésével. Megszereztem a többi Green Day albumot is, valamint hozzájuk hasonló, ismert pop-punk bandák lemezeit (Good Charlotte, Simple Plan) és sokáig el is voltam ezzel a három bandával. Amíg másoknak mondjuk a Tankcsapda jelentette a fiatalsága zenéjét, addig nekem ők (bár ez nem azt jelenti, hogy a TCS-t akkoriban még nem ismertem).

Ma már szerencsére szélesítettem a repertoáromat rockzenekarok terén és rájöttem, hogy a pop-punkon túl is van élet, sőt ma már inkább magyar zenekarokat hallgatok többet, mintsem külföldieket.

A Green Day viszont továbbra is a kedvenc bandám maradt, a punk-rock/pop-punk pedig a kedvenc irányzatom :)

Szóval nekem nem volt semmilyen "mentorom", aki bevezetett volna a rock világába. Egyedül fedeztem fel és szerettem meg ezt a zenét :)

Mármint ezt most nem vagánykodásból írom, hogy én mekkora true rocker vagyok :D Csak ahogy láttam, az előző válaszolókkal mindig valaki más szerettette meg a rockzenét, olyan, aki már régebb óta rocker volt.

22/F

2016. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D az utolsónak mondom , hogy én is lassan egy éve szerettem meg a rockzenét önállóan , egy nightwish koncertet néztem meg , ami magával ragadott . Igaz , mostmár alig hallgatok nightwish-t , max 5 számot ismerek tölük , de most metallica , nirvana albumokat hallgatok :D egyébként most leszek csak 15 , fiú vagyok bár nincs egy éve , hogy szeretem a rockot , még van hova fejlödnöm :D
2016. jan. 10. 16:58
 6/24 anonim ***** válasza:
Áhh, nekem is a Simple Plan jelentette azt a "mérföldkövet", amikor rájöttem, hogy nem az a zene az én világom, ami a körülöttem lévő embereknek, szóval azóta is a kedvencem az a banda :D
2016. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%
Apa és anya is rockerek voltak fiatalon. Apám rengeteg zenekart mutatott, 7-8 évesen suliba menet Deep Purple-t hallgattunk. Aztán pár évre ráálltam a rádiós slágerekre, de mostanában visszaálltam a rockra, amit naponta kb. 5-6 órán keresztül képes vagyok nyomatni. 13/L
2016. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kb 10 éves lehettem és én is úgy voltam vele, mint a 4-es, előtte mindenféle szart hallgattam ami épp terítéken volt, de már akkor éreztem, hogy valami itt nem stimmel :D Aztán egy barátnőm telefonján rajta volt egy Green Day szám, ami nagyon bejött akkoriban, utána rátaláltam a Linkin Parkra is, és elkezdtem keresni a stílusomat, először teljesen rákattantam a Linkin Park első két albumára (a Green Dayt igazából soha nem szerettem meg úgy igazán, csak pár számot hallgattam sokat). Ezután klasszikus rockot hallgattam egy csomó ideig, és most tartok a metálnál már egy pár éve, de elkezdett érdekelni mostanában a klasszikus zene, úgyhogy lehet, hogy az lesz a következő fázis :D

17/L

2016. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Valamikor 6 éves koromban a bátyám mutatta meg (Tankcsapdával és Depresszióval kezdtem, most viszont már szól minden), nekem pedig nagyon bejött. Ahogy a Pokol a mennyből c. számban van: "Az volt a start/ És azóta is tart". Tehát már durván 9 éve.
2016. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem döntöttem így. :) Úgy kb. 6 évesen is nagyon tetszett már, de akkor még egyéb behatások is értek. :) 12 évesen kezdett a rock története is érdekelni, számoljuk onnan.


22/L

2016. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!