Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megfér egymás mellett ez a...

Megfér egymás mellett ez a két tulajdonság: határozott és könnyen befolyásolható?

Figyelt kérdés

Nyitott vagyok az új dolgokra. Szinze semmit nem utasítok el anélkül hogy nem ismerném. És pont ezért az új dolgok hatnak rám: a világ változik, nekünk változni kell vele. A téma mindegy, legyen szó politikáról, gasztronómiáról, kultúráról, stb-ről. Egx szó mint száz, nyitott vagyok és szeretem látni az "érme mindkét oldalát".

És ezért ( egyesek szerint ) könnyen befolyásolható vagyok. Könnyű rávenni bizonyos dolgokra, amennyiben nem esik nehezemre ( nem akarok elmenni a boltba, de végül mégis elsétalok az illetővel, de ugye ennek is az oka az illető, nem a bolt ). Így például politikában nagyban hatnak ( hatottak ) rám olyan személyek, akikről akkor hallok életemben először ( most ilyen példát nem tudok mondani, de hatott rám többek között Rousseau, Marx, de mások is ).


Ezzel szemben elég határozott jellem vagyok, mondhatni makacs: ha valamiben hiszek vagy valamit nem akarok és nehezemre esik megcsinálni ( dohányzás, mértéktelen ivás, olyan bulik amikbe nem akarok menni, stb. ) bárki bármit mondhat, a nem az nem, az igen az igen.


Tehát mégis megfér a kettő egymás mellett, nem?

Az elsőt hogy nevezik? Tényleg könnyen befolyásolható vagyok?


2016. jan. 12. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
inkább csak nyitott és határozott :D az befolyásolható könnyen aki azt mondja nem, majd kicsi unszolás után már igen az a nem :D
2016. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fér meg, viszont a leírtak alapján nem tűnsz számomra könnyen befolyásolhatónak.

Én aztán tuti nem vagyok könnyen befolyásolható, de rám is hatnak dolgok és engem is rá lehet venni arra, amivel nincs bajom és van valami pozitívuma (a te példádban az, hogy az illetővel lehetsz. gondolom, aki irritál vagy untat, azzal nem mész boltba. ha mégis, mert erősködik, na akkor vagy könnyen befolyásolható s önsorsrontó is) :D

Az, hogy a nyitottságodat egyesek könnyen befolyásolhatóságnak látják, az nem jelenti azt, hogy tényleg az vagy.

2016. jan. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!