Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyi infó alapján mi a...

Ennyi infó alapján mi a véleményetek erről a lányról? Szimpatikusnak találjátok?

Figyelt kérdés

[link] ilyesmi rasztás haja van, [link] ilyen piercingje, és így öltözködik: [link]


olyan 20 körül lehet


2016. jan. 13. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tehát van haja, ruhái, ékszerei.


Ennyi alapján semmit nem gondolok róla.

2016. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nevetséges a raszta haj!

Múltkor is láttam egy srácot nagy raszta hajjal nem tudom miért de majdnem elnevettem magam nagyon hülyén ált :D

2016. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hagyom eluralkodni magamon a jóhiszeműséget és bízom benne, hogy a lány csak tudatlan.

Viszont van egy olyan érzésem, hogy csak egy buta fehér ember a sok közül, aki tisztában van eme hajviselet kulturális hátterével, de szarik rá.

Ő fehér, ebből kifolyólag:

- ez a hajviselet nem "saját (fehér) tulajdon", nagy pofátlanság (vagy tudatlanság) kell a viseléséhez.

- valószínűleg fogalma sincs a kettős mércéről, ami a privilégiumával jár (hogy fehér bőrű), ergo, ő lehet, hogy ettől nagyon edgy meg hipster, de míg őt nem tépik meg ezért, nem rúgják ki az állásából, nem kényszerítik a haja levágására, nem hordják el minden mocsoknak, stb, addig azokat az embereket, akiknek a kultúrájuk része ez a fajta hajviselet (is), azokat igen. (És itt nem ejnye-bejnyéről beszélek, hanem kőkemény, brutális rasszizmusról.)

- a hajszerkezete köszönő viszonyban sincs a négerekével. Csűrheti-csavarhatja a loknijait akárhogy, maximum egy ázott kutyára fog hasonlítani és begombásodik a feje. A fehérek hajszerkezete nem arra lett kitalálva, hogy ilyen frizurákat hordjanak (legyen akármilyen szép, menő, lenyűgöző, stb).

Szép; nekem is tetszik az ilyen haj. Szívesen hordanák ilyet én is, de igyekszem nem egy rasszista dögnek lenni, aki szarik (és lopkod) elnyomott emberek kultúrájára/ból.


Lehet ettől még tündéri személyiség, mert az intelligens/aranyos/barátságos/illedelmes/stb embereknek is lehetnek, sőt, vannak rasszista húzásaik.

2016. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

"nem rúgják ki az állásából"

Dehogynem két fehér bőrű haverom is így járt a raszta haja miatt!BUMMMM

2016. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs róla véleményem, max annyi, hogy nem valami kifinomult a stílusa. Nem szimpatikus, közömbös.
2016. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hármas, ezt a szöveget nagyon szépen átvetted az USÁ-ból, de egyszerűen ránk nem igaz, mert pár diákot leszámítva, itt gyakorlatilag nincsenek feketék.


Ha Magyarországon is el akarjátok terjeszteni, hogy a CA probléma, akkor arra kéne fókuszálni, hogy az itt élő csoportoktól mit lopkodunk, nem arra, hogy a világ másik felén mi van. Nálunk nincs az, hogy az elnyomott csoportnál valami hátrány, a fehérnél menő, itt minden menő, ill. ízlés kérdése, mert nincsenek jelen az elnyomott csoportok.


Oké, általánosságban lehet erről beszélni, de szerintem abból kéne ügyet csinálni, ami tényleg ügy. Vagy felhívni a figyelmet arra, hogy ha külföldre mész, akkor mit vegyél figyelembe, ha erre érzékeny vagy.


Az meg, hogy a fehérek haja nem rasztásodik... Na és? Történik vele valami, nevezd akárhogy, ami a képen van, ami vagy tetszik valakinek vagy nem. Jól van, tiltsuk be a fehérek hajára az elnevezést, de kijelenteni, hogy csak ronda tud lenni... aztán meg mondod, hogy szerinted is szép. Ez röhej.


Nem kellene ennyire gépiesen visszamondani ezeket a szövegeket, némi logika meg értelem kellene hozzá, amit mindenki a saját képességei szerint hozzátesz, akkor talán kevesebb ember lenne elutasító.

2016. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 attól hogy itt kevesebb fekete van nem lesz megbocsáthatóbb bűn.
2016. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7,


Így is lehet nézni a dolgot, de az amerikaiak sem azért foglalkoznak a feketékkel, mert feketék, vagy mert mindenkivel foglalkoznak (ezt állítják, de képtelenség minden kultúráról mindent tudni, nehogy véletlenül valahonnan nyúld az akármid), hanem mert náluk ők egy kisebbség. És ahogy elnézem, kiemelten foglalkoznak a CA-témán belül azokkal a csoportokkal, akiknek történelmileg ártottak, pl. a feketék mellett az indiánok.


Ennyit próbáltam mondani, hogy ahelyett, hogy a feketék meg az indiánok kultúrájának lopkodásával foglalkoznánk, nézzünk körül, hogy mit lopunk helyben és a környékünkről.


Ami még fontos lehet, hogy ez globális probléma-e. Nem lesz valami baj attól, hogy ráfogják, hogy baj. Tegyük fel, lenyúltuk Szerbia teljes kultúráját (tudom, hogy nem), 99%-ukat ténylegesen nem izgatja, ilyenkor mi van? Szerintem azért nem tudok arról, hogy ami körülöttem van, az mikor és honnan jött, kinek fáj, kinek árt, mert erre ez nem téma.


Amikor az egyik magyar hímzéses minta (bocs, nem tudom, melyik) trendi volt pár éve és még az USÁ-ban is megjelent sztárokon (magyar gyökerek nélkül), tornacipőn, pólón stb., a Velvet szerintem az összeset lehozta, hogy húdemenő, és a kommentek közt sem emlékszem olyanra, hogy valaki szerint undorító, ahogy lopják a kultúránkat. Nem azt mondom, hogy nem zavarna, de hát honnan tudjam az arányokat?


Tényleg súlyozni kéne történelmi, elnyomásos, meg "szomszédi" alapon, mert nincs olyan, hogy mindenre oda tudsz figyelni, ez agyrém.


Ha túl sokat akartok elérni, semmit sem fogtok (itt, Magyarországon).

2016. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocs, kihagytam egy szót.


Nem azt mondom, hogy *senkit* nem zavarna, de hát honnan tudjam az arányokat?

2016. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem, miért ne lehetne mindenkire lenne odafigyelni. Miért ~olyan nagyon~ nehéz (nekem úgy jött le, hogy nehéznek tünteted fel)?

A matyó hímzés (talán erre gondoltál) meg nem nagy szám, mert fehér kultúrkörbe tartozik - ezzel azt akarom mondani, hogy a fehér, mint nép még véletlenül sem elnyomott, sőt, mi vagyunk azok, akik (a történelem során) mindenki más elnyomtak. Szóval valahol mindegy, tőlünk, fehérektől, ki mit vesz át - fordított esetben viszont már nem az.

2016. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!