Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyi infó alapján mi a...

Ennyi infó alapján mi a véleményetek erről a lányról? Szimpatikusnak találjátok?

Figyelt kérdés

[link] ilyesmi rasztás haja van, [link] ilyen piercingje, és így öltözködik: [link]


olyan 20 körül lehet


2016. jan. 13. 11:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy amúgy off, amit művelünk, mert kapcsolódik a témához, de Kérdező! Ha zavar, szólj és (ha a másik kommentelő is beleegyezik) folytatjuk privátban.
2016. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

De ez szerintem egyéni vélemény kérdése, én értem pl. azt is, hogy miért gondolják sokan, hogy fehérekkel szemben nincs rasszizmus, csak én máshogy érzem. Meg kéne különböztetni a társadalmi, globális dolgokat, felőlem lehet az intézményesített rasszizmus az új rasszizmus, de amikor az egyének szintjén vizsgáljuk a dolgot, pl. egy gyereket bántalmaznak, ott nem kellene csak azért elbagatellizálni a dolgot, mert fehér és olyan problémákkal szembesül, amivel sokkal nagyobb mértékben a nem fehérek szoktak.


"Komolyan nem értem, miért ne lehetne mindenkire lenne odafigyelni. Miért ~olyan nagyon~ nehéz (nekem úgy jött le, hogy nehéznek tünteted fel)?"


Azért nehéz, mert nincs az az isten, hogy a világ összes elnyomott népének minden kulturális szegmensét olyan alaposan tudd tanulmányozni, hogy azt egyáltalán össze tudd gyűjteni egy helyre, és utána még memorizálni és automatikussá tenni a saját életedre nézve, ugyanis ez szükséges, ha pl. vennél egy szőnyeget az ikeában és azon a három csík az egy majdnem kiirtott törzsnek a nemzeti jelképe Dél-Szudánban, és ilyet semmiképp nem akarsz az otthonodba.


Abban én nem hiszek, hogy van fehér kultúrkör, vagy ha mégis, az engem nem izgat, az egyes nemzetek/népek kultúrájára szeretnék tekintettel lenni, és szerintem a feketék is különböznek egymástól meg a fehérek is, meg mindenki más is, nem csak a színen múlik. Attól, hogy vannak hasonlóságok, a különbségek teszik egyedivé az egyes országok/népcsoportok kultúráját.


De oké, értem én, máshogy gondolod, mert sokmindenkit sz*pattak a fehérek (azért nem csak ők, hanem a többiek bőven egymást is, meg a fehéreket is, de oké, arányok, nincs elég adatom), de engem a múltbéli dolgok nem izgatnak, mert nem voltam ott, nem vettem benne részt, és miért kellene valamiféle kollektív bűnösséget magamra venni azért, mert valamilyen a színem.


A jelen más, még mindig irtózatos egyenlőtlenségek vannak és a múltat én max. a minták felismerésére használnám, de nem egymásra mutogatásra, ami van, azt most kell megoldani. Viszont mi innen, Mo-ról, nem tudunk fekete-problémát megoldani. Ha nem fogadod el, hogy nem lehet mindenkire tekintettel lenni, akkor persze, értelek. Én abból indulok ki, hogy nem lehet, és nézzünk körbe, min tudunk változtatni úgy, hogy ne csak látszat-eredménye legyen.


És a végére, ami a legfontosabb, sima logika.


A fehérek vannak előnyben minden tekintetben, ha kizárjátok őket a rasszizmusból, a kultúra-lopásból stb., azzal visszataszítóvá teszitek az egész mozgalmat és ez szerintem kontraproduktív.


Persze, ha a fehérek nélkül akarjátok legyőzni a fehéreket, vagy esetleg mindenkit egyenlővé tenni, az oké, de sokkal hatékonyabban és sokkal gyorsabban lehetne változásokat elérni, ha ebbe belevennétek mindenkit, mert akkor mindenki fontosnak érezhetné magát (tudom, a fehérek így is "fontosak") és talán elkezdenének nyitottabbak lenni arra, hogy nem csak ők a fontosak. A kirekesztés ellenségességet és tagadást szül, amúgy meg akár nyitottak is lehetnének.


Lehet magyarázni, hogy nem érdemlik meg, nem szenvednek annyit, náluk a pénz, a pozíció, mindenhol ők a default, de ettől a mozgalomtól ők ebbe csak foggal-körömmel akarnak majd kapaszkodni és elkezdenek náciskodni.


Összességében tényleg annyi a gondom, hogy ahogy sok más Amerikából indult mozgalmat, ezt sem tartom hatékonynak.


Különösebben nem értek a témához, nem néztem utána, nem beszélgettem erről emberekkel, ezek csak érzések, és nem ezen múlik, hogy mennyire lesz sikeres vagy sikertelen valami, azt sem mondom, hogy bármiben igazam lenne, egyszerűen ez jutott eszembe arról, amit írtál.


Felőlem lehet ezentúl a "fehér raszta" neve ázott kutya, attól még ugyanúgy fog kinézni, és a magyarok nem hiszem, hogy a feketékre gondoltak, amikor csináltatják, csak a sima esztétikára, az meg szubjektív.

2016. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Fehérnek lenni privilégium, totális kiváltság. Minden más rasszal szemben. Mi vagyunk az etalon - értsd, nézz körül a film iparban (kik a filmek szereplői túlnyomó többségben, kik kapnak többször oscart, kik határozzák meg, ki kapjon oscart, kik a rendezők, mik a castingok feltételei legtöbbször + hány ás hány könyvbeli/mesebeli/képregénybeli/stb karaktert fehérítettek már ki, akinek nem kellett volna annak lennie), nézz körül a divat szakmában (milyen modellekből van több, kiket preferálnak, kik a címlap sztárok, kik a tervezők, kiket vesznek fel inkább, stb), vagy a zenében, vagy a politikában, a tévében, a tudományokban/iskola rendszerben (név alapján is történik diszkrimináció, ergo hiába vagy fehér vagy pl kevert etnikumú, ha "olyan" a neved, azt fogják felvenni, akiről feltételezik, hogy fehér. Ugyanúgy, előbb vesznek fel fehérként, mint nem-fehérként, legyen ugyanolyan két ember pontszáma/teljesítménye, stb) és egyéb helyeken. Mindenhol ott akarunk lenni és meg akarjuk mondani, ki mitől szép (fehér bőrtől - a világon hatalmas ipara van a bőrfehérítésnek), ki mitől okos (mert fehér - és ez egyeseknek egyenlő azzal, hogy "civilizáltabb"), ki mitől jó ebben vagy abban, ki miért olyan, amilyen, stb. Mi vagyunk a többi rassz elnyomói, ergo, mi lehetünk rasszisták, de felénk nem lehetséges, mert más rasszoknak korán sincs akkora befolyása ránk, mint nekünk rájuk. Az pedig, hogy kiközösítenek/leköpnek/megvernek/stb, mert fehér vagy, valahol jogos (félelemmel kevert) gyűlölet (de nem rasszizmus), mert az elnyomottnak joga van gyűlölni az elnyomóit. Tényleg szarul tud esni, ha fehér vagy és ezért valami rossz történik veled, de fehérként te soha a büdös életben nem tudnád megtapasztalni, milyen nem-fehérként felnőni, mert olyan társadalomba születtél, ahol előnyt élvezel a bőrszíned miatt és arra nevelnek, hogy te valahol jobb vagy, mint a nem-fehérek.

A gyerekes példád gondolatmenetét folytatva hozzátenném, hogy simán rákereshetsz a neten egy csomó olyan esetre, ahol gyilkos fehér kölyköket babusgat a nép, de elhord minden nyomorult mocsoknak 12 éveseket, mert játékfegyverrel játszott és hogy merte, jól megérdemelte, hogy kinyírta a rendőr. Ugyanez drogdíler fehér kölykökkel, ugyanez nemi erőszakoló fehér kölykökkel. Attól, hogy fehér egy gyerek bizonyos mértékben felmentést kap, a bűneit kevésbé látják az emberek (nem mindenki, de a többség).


Értem, de nem értem. Értem, hogy miért lenne ez probléma, de valahol nem értem, mert olyan nagy erőfeszítésnek állítod be. Miért ne lehetne erről is suliban, elsőtől kezdve szépen lassan tanulgatni? Mint a sehonnai költőkről és a kilencismeretlenes egyenletekről (poén). Oké, a majdnem kiirtott Dél-Szudán törzs nincs közel. De az Egyesült Államok sincs közel, mégis tanulunk róla. Kína sincs közel, mégis tanulunk róla. A dinoszauruszok meg már rég kihaltak, mégis tanulunk róluk. Meg az ősember mázolmányairól, meg a buddhizmusról. Ez... szerintem már tényleg nem oszt, nem szoroz.


Attól, hogy nem hiszel, még van. És a fehér kultúra nem úgy értendő, hogy összemos olaszt angollal és lengyellel (nem, nem, nem, dehogy, isten ments!) - hanem Európa erőszakos történelmére mutat rá, amikor ráerőszakolta azt az elméletét a világra, hogy a fehér ember Az Ember, mindenki más szubhumán és hódoljon be). És gyilkoltuk mi egymást is, igen, voltak fehér szolgáink igen (főleg nők - más tészta), de a fehér ember élete akkor is többet ért, róla előbb feltételezték, hogy van esze/gerince/lelke, több joguk volt a fehéreknek, mint bárki másnak.


"...de engem a múltbéli dolgok nem izgatnak, mert nem voltam ott, nem vettem benne részt, és miért kellene valamiféle kollektív bűnösséget magamra venni azért, mert valamilyen a színem."

Jobb tisztában lenni a privilégiumaiddal, úgy gondolom. Ha tudod, hogy mivel jár, hogy fehér vagy, megértheted, miért viselkednek az emberek veled úgy, ahogy. Nyilván semelyikünknek sincs ínyére, hogy véresszájú rasszista vadállatnak titulálják, de kiérdemeltük a címet és ahelyett, hogy nem veszünk tudomást erről, tenni kéne azért, hogy ez a kép rólunk megváltozzon. Szerintem.

És ide jön az is, ami a sima-logika után írtál. Ahhoz, hogy a kép a fehérekről megváltozhasson, a fehéreknek is, privilégiumaik miatt is, segíteniük /kell/ - mert fehér még mindig csak fehérre hallgat. Azt hiszem, egyről beszélünk. Viszont azzal is tisztában kell lenni, hogy a fehéreknek tetszik ez a pozíció, mi nem akarunk engedni ebből, jó nekünk ez így, mert mi jövünk ki jobban belőle.


"...ahogy sok más Amerikából indult mozgalmat, ezt sem tartom hatékonynak."

Kíváncsi lettem, mire gondoltál?

2016. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!