Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem lehetne természetes...

Ha nem lehetne természetes módon gyereketek, mit választanátok?

Figyelt kérdés

Örökbefogadás, mesterséges megtermékenyítés, vagy pedig egyáltalán nem akarnátok gyereket ebben az esetben? Etika órán vetődött fel ez a kérdés és az osztály véleménye elég megosztott volt, én kíváncsi lennék többek véleményére.


Én a mesterséges termékenyítést választanám, ha mindketten nagyon szeretnénk gyereket a párommal. Lehet hogy genetikailag nem az enyém lenne, de tudnám hogy az én feleségem ad neki életet, és én tarthatom kezembe már a születésénél, én nevelhetem fel így jobban magaménak érezhetném, mintha mondjuk örökbefogadnánk valakit. Persze adoptált gyereket is ugyanúgy szeretnénk mint bárki mást, de nekem mégis a mesterséges lenne a legrokonszenvesebb.


Órán csak a fiúkra vonatkozott a kérdés, de nyugodtan válaszolhatnak lányok is. Minél több ember annál jobb! :)



2016. jan. 13. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindenféleképpen örökbefogadnék. Akkor is, ha lehet gyerekem.
2016. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem lenne gyermekem, remélem, azért találnék valami pótgyereket, aki tartósabb lesz, mint az előző... Mondjuk nem találkoztunk olyan sokszor, de azért megvolt az előnye :)


Az a helyzet, hogy nekem nagyon OK lenne az örökbefogadás, ha nem járna macerával. Irtózom a macerától. Ha orvos kellene a szüléshez, saját se lenne.

2016. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Előző voltam. Nekem majdnem mindegy, hogy saját vagy nem, a saját a kisebb macerán kívül azért szimpatikusabb, mert talán nagyobb eséllyel lesznek jó génjei és talán a velem való kompatibilitás esélye is magasabb úgy. S neki számíthat is, hogy saját gyermek, hiába szeretem örökbefogadottként is úgy (a személyisége sokkal többet nyom a latban).
2016. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Én az örökbefogadást választanám!


Mert akkor nem kell csecsemőt örökbe fogadni, és szagolni a szaros pelenkáját, hanem mondjuk örökbe lehet fogadni egy 16 éves thaiföldi kislány, és ha rosszalkodik, akkor megbüntizni!

62/F

2016. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megbüntetni bárkit lehet, a pedofil hajlamaikat meg gondolom nem a gyerekükön szeretnék kiélvezni az emberek. Még ha nem is a sajátjuk :D


Köszi az eddigi válaszokat!

2016. jan. 13. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Aha... ezzel Woody Allen is biztos egyet értene! XD
2016. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
Elfogadnám, mert nyilván oka van a meddőségnek, valamiért úgy alakította a cseppet sem hülye természet, hogy ne szaporodjak. Éppen ezért a mesterséges megtermékenyítés szóba sem jöhetne, nem kísérleti labor a méhem. Az örökbefogadás jobban vonz, csak nekem is az vele a bajom, amit már más is írt, hogy eszméletlen jogi útvesztő az egész folyamat, nonszensz, hogy mennyire túlbonyolítják.
2016. jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es " valamiért úgy alakította a cseppet sem hülye természet, hogy ne szaporodjak." Ez egy nagy butaság, ugyanis... egy végállomáson dolgoztam, ott élt az utcán egy félbolond nő, aki napi 2 doboz cigarettát elszívott, és a kanásborból elfogysztott kb 2-3 litert... és láss csodát az 5-dik gyerekéről mondott le! Akkor ez a mondatod, hogy a természet nem hülye ..ezt inkább hagyjuk...mert több ezer sérült, beteg gyerek van intézetben, gondolom tudod, hogy milyen bőrszínnel rendelkeznek...rengeteg a rokoni kapcsolatból született, hogy apuka elkapja a lányát, vagy tesók összefekszenek... hol van itt a természet???
2016. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt van egy kis tévedés... mármint a kérdésben. Ha nem lehet valakinek természetes úton gyereke akkor lehet próbálkozni ún. inszeminációval és utána lombikkal.

Ezek sem természetes módszerek, de nem is jelentenek idegen sejtet.

Ha ezek nem sikerülnek az után érdemes teljesen más szülőtől származó gyerekre gondolni.

2016. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Örökbe fogadnék.

Meglehet kövezni, de kicsit elítélem azokat, akik bármiféle más módszerrel csinálnak gyereket. Az árvaházakban szenvednek egyedül a gyermekek, de rengeteg család óriási pénzeket öl bele, akár veszélyes procedúrákba is.

2016. jan. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!