Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha választhatnátok a természet...

Ha választhatnátok a természetes szülést vagy a császárt választanátok? Melyik fájdalmasabb?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
A császár szörnyű! Pokoli kínokat éltem át utána, de előtte is, 15 órát vajúdtam, csak nem tágultam és azért lett műtét. Sok szövődménye lett, pl nem esek teherbe pedig nagyon várjuk a kistesót.
2013. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én magam csak a császármetszésről tudok nyilatkozni, amit a legeslegutolsó pillanatokban hajtottak végre 45 percnyi tolófájás visszatartása után, szóval tényleg csak az a pár nyomás hiányzott, de inkább nyomtam volna pár nehezet, mint a császár. Mivel, hogy a császármetszés egy műtét és egy műtét sokkal komplikáltabb, kockázatosabb, mint egy sima szülés és sokkal hosszabb az utána lévő gyógyulási idő.

Az egyik rokonunk az elsőt simán, a másodikat császárral szülte és megkérdeztem tőle, hogy melyik volt a jobb és egyértelműen a sima szülést nevezte meg könnyebbnek.

2013. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetest. Én császárral szerettem volna (mert azt hittem, az "könnyebb" út)... de a dokim kinevetett, mondta, h semmi sem indokolja a császárt. Egy órás szülésem volt, előtte egy óra vajúdási idővel. Utólag belátom, rossz döntés lett volna a császár, főleg hogy a szobámban elnéztem a császáros anyukákat, nagyon fájt nekik a seb.. Na persze nekem meg alul fájt nagyon.
2013. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Én mindig is császárral szerettem volna szülni. Hogy miért? Rettenetesen tartottam attól, hogy vágnak odalent, vagy repedek...

Hát, végül egy 10 órás vajúdás után császároztak meg, meg beszorult a kislányom a szülőcsatornába. Nekem az előttem szólókkal ellentétben teljesen pozitív emlékeim vannak, nem voltak hatalmas fájdalmaim, délben volt a császár, másnap hajnak 4kor szépen át kellett sétálnom egy másik szobába. A hegem sose fájt, és csak az első 2-3 nap volt rossz a fel- és lefekvés.

2013. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Amikor szultem a csecsemoosztalyon csaszarosokkal voltam egyutt. Sokkal rosszabb volt nekik (en termeszetes uton szultem). Kateteruk volt, injekcioztak oket alig birtak mozogni, en meg mar total jol voltam. Ezek utan nem szeretnek csaszart meg ha a szules maga jobb is.
2013. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

18 óra vajúdás utàn császár lett a vége. Este császároztak, másnap reggel már felkeltem, sétáltam, ellátták a babám a kórházban.

Ha lehetne a másodikat császárral szülném, nekem nem volt

Negatív élmény, sőt, megváltás volt, mikor megkaptam az érzéstelenítőt, és nem fájt már semmim!

Nekem könyebb bolt a császár után, min Barátnőmnek a sima szülés után...

2013. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
én szültem simán és császárral is,és a császárra szavazok.
2013. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
kár volt lepontozni az utolsót!aki mindkét módon szült annak higgyünk már!unokatesóm az elsőt császárral a másodikat természetes módon szülte.Nem egy nyámnyila nő de azt mondta inkább császár.Nekem az utolsó szülésem borzasztó volt(harmadik)utána meg azt hallgattam a császáros kismamától hogy neki most így kimaradt a szülés élménye.Mondtam neki hogy egy császárért cserébe szivesen oda adtam volna a szülésélményemet.
2013. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Termeszetes! Nagyon nagy elmeny volt es bar elso baba volt, nagyon tartottam tole,de egyaltalan nem volt veszes es 1 ora kemeny fajas utan 30 perces kitolassal meglett a babam. Mielott bementunk,telefonon beszeltunk a korhazzal akik kerdeztek h kerek-e majd fajdalomcsillapitot de mondtam h nem. Tobb babat nem szeretnenk, de igy a kisfiunk szuletese nagyon klappolt es tenyleg hihetetlen elmeny.
2013. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az első természetes volt,a második császárral végződött. Természetest választanám,sokkal könnyebb a felépülés,mint császár után,bár sokan írták ilyen kérdéseknél,hogy 2-3 óra után már mászkált,ücsörgött törökülésben stb...nem tudom nekik hogy zajlott a műtét,hiszen 6 órát feküdni kell.nem is érzed a lábad az érzéstelenítő után,na meg súlyt raknak a hasra,és fejet sem szabad emelni,stb,szóval nekem hihetetlen amiket itt néhányan írnak,de lehet nekem volt csak ilyen rossz,bár engem lelkileg haza is vágott a műtét,lehet azért vagyok ennyire negatív a császárral.
2013. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!