Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A depressziósok valóban...

A depressziósok valóban gyakran a halált találják a legkézenfekvőbb megoldásnak?

Figyelt kérdés
Egy volt osztálytársamról van szó.Rég nem beszéltem vele,de gyakran láttam a városba autózni és elég szépen összejött neki az élet pár év alatt.Egy elég szép lexus-t vezetgetett és szinte havonta váltogatta a szebbnél szebb barátnőket.Nem tudni miért,de fejbe lőtte magát.Az egyik haverom azt mondja az ilyen "jó dolgában lesz öngyilkos".Az ilyennek annyira jó dolga van,hogy már nem tud mit kezdeni magával és öngyilkos lesz.Megértem,hogy mindent meglehet szokni,de azért elég elképzelhetetlen,hogy valaki azért vet véget az életének,mert megvan mindene és nincs benne kihívás.vagy mert a hónapban öt milla helyett csak négy és felet keresett.Egyszer láttam egy kávézóból kijönni,háromszor nyitott rá az autó ajtóra,miután rájött,hogy zárva.Elég lassan mozgott és reagálta le a dolgot,mintha egyáltalán nem is érdekelné.Beült majd percekig csak ült és nézett ki a fejéből,mintha azt sem tudná milyen világon él,majd elhajtott.Ha az ember depressziós jó ötletnek találhatja a halált,akkor is,ha megvan mindene?
2016. jan. 13. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez emberfüggő. Ugyanis én is magam alatt vagyok, mert nincs senkim és, amit szeretek, annak nem élhetek, ugyanakkor tény, hogy a halál a legjobb dolog az életben. Ettől függetlenül nem fogom magam megölni! Csupán ezzel a ténnyel tisztában vagyok és ennyi.
2016. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem minden a pénz. Lehet hogy nem érezte azt hogy szeretik,vagy csak csalódott a környezetében,mert a pénze miatt szerették.
2016. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Megértem,hogy mindent meglehet szokni,de azért elég elképzelhetetlen,hogy valaki azért vet véget az életének,mert megvan mindene és nincs benne kihívás."


Vannak olyan emberek (én is hasonló vagyok), akikre nem figyelnek eléggé, vagy akiket nem szerettek eléggé gyerekkorukban vagy fiatalkorukban, és azt látják, hogy az egyetlen kitörési lehetőségük, ha valamiben kiemelkedően jól teljesítenek. Részvétel sulis versenyeken, kitűnő vizsgák, tonnányi Facebook like, Lexus, pénz, kinek mi. Amikor ezeket megszerzik, jön velük egy hamis boldogságtudat, amitől úgy érzik, hogy érnek valamit, aztán amikor elmúlik a varázsa, kiüresednek és elkeserednek, és úgy gondolják, hogy most megint véghez kell vinni valamit az emberek szeretetéért, lehetőleg valami még nagyobbat. És abba, hogy örökösen túl kell teljesítened magadat, és a végén nem lesz belőle semmi, ki lehet fáradni.


Persze nem tudom, az ismerősöd ilyen volt-e, én csak abból indulok ki, ahogy érzem.

2016. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!