Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert dönteskeptelenek a nök?...

Miert dönteskeptelenek a nök? Masoknak feltünt mar, hogy a nök nagy resze nehezen hoz egyedül dönteseket es tamogatasra szorul? (Ez nem sertes, masok vagyunk)

Figyelt kérdés

Lehet azert van ez igy mert az evolucio nagy resze soran mindig fefiak hoztak a dönteseket?!

Mas ilyen evolucios dolgokrol is olvastam mar.

Most megsertett nök ne irjanak, hacsak nem pszihologusok es ertenek a temahoz.



2016. jan. 14. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most nem tudom, válaszoljak erre a kérdésre? Megvárom a férjemet, hogy ő mit mond. 😃
2016. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
En is hatarozatlan vagyok, nem sertettel meg vele. Ezert szeretem a hatarozott ferfiakat, akikre tulajdonkeppen rabizhatom magam. Szamomra ez egy fontos, ferfias tulajdonsag. :) 23, L
2016. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Vegre egy öszinte lany!;)
2016. jan. 14. 15:25
 4/15 anonim ***** válasza:

A döntésképtelen alatt azt érted, hogy nem tudják mit akarnak, mikor és hol, de valamit akarnak, csak még a jövőben derül ki hogy mit? :D :D


Vagy úgy érted, hogy adott egy szitu, ahol van a jobbra és a balra, de inkább ácsingóznak a sarkon és megvárják míg jön valaki, aki kézenfogja és átsegíti az egyik irányba? Átvitt értelembe persze.


Ha az előbbire gondolsz, abban nem tudok segíteni, mert a nők ilyenek és kész. Soha nem fogja tudni senki megmagyarázni, még Csernus sem, meg egyik szakmabeli sem, hogy ez mitől van. Van és kész. A csajokat így kell szeretni és elfogadni :D


Viszont ha az utóbbira gondoltál, akkor csak egy kérdésem van?

-Téged mégis miféle csajok vesznek körbe, ha a "nagy részük"-ről beszélsz? :D


Vannak ilyen lányok, tény. Mögöttük mindig állt valaki, aki tolta előre, sokszor nem a saját akaratuk szerint cselekedtek, hanem az elvárásoknak és a szülői akaratnak tettek eleget. Ilyenek az olyan emberek is, akik különféle vallási fanatista családban nőnek fel. Ez viszont nem nemi identitás kérdése, hogy fiú avgy lány, hanem nevelés kérdése.

A férfiak között is van, egyenlő arányban mint a nőknél.

A férfiak oldaláról nézve anyakomplexus, a lányok oldaláról nézve apakomplexusnak nevezik.

Mindkettő felléphet abban az esetben, ha az a minta abban a családban elmarad, vagy épp ellekezőleg, erősen és szigorúan jelen van.

A volt gimis fiú osztálytársaim felét még mindig az anyja irányítja és tologatja. A lány osztálytársaim fele viszont már kirepült a családi fészekből, párjuk van, és valakinek már babája is.


A kérdésedre visszatérve igazából rossz a kiindulópontod. Mind a két félben van döntésképtelen ember.


A lányok a biztonságot keresik a férfiban, amit az apja megadott neki, amíg kicsi volt, de önálló életet élne egy férfi mellett, aki egy biztos pont az életében. Az már más, hogy az ilyen kapcsolat sokszor abból áll, hogy a férfi irányítja a nőt, a nő hagyja magát irányítani, cserébe biztos háttere van.


A fiúk viszont eleve biztonságban vannak anyuci mellett , hisz nem kell magukról gondoskodni, anyu eltakarít, mos, főz. Ezért van az, hogy a férfiak zöme később repül ki a családi fészekből. A fiúknak anyapótlék kell, ha volt előtte minta, hanem, aki ugyan azt a munkát végzi, kiszolgálja és ha kell, akkor irányítja.


Sajnos így jobban belegondolva, és leegyszerűsítve az egészet az az, hogy a döntésképtelen nők hagyják magukat sodródni. A sorsra bízzák magukat, naívak, hisznek a végzetben, stb.


A döntésképtelen férfi pedig gyáva. Fél lépni, mert akkor ugrik a komfortzóna, a meleg kaja, stb.


Ezért van annyi embernek a béka s**gge alatt az önbizalma. Mert a férfiak a nők fölött uralkodnak, a nők pedig a férfiakon. Alárendelt és fölérendelt.


Nagyon nehéz az arany középutat megtalálni.


De persze ez sarkított. Nem minden férfi és nő ilyen. Csupán vannak ilyenek. Úgy ahogy a bűnözők. Van aki ellenáll a kísértésnek, és nem lopja el más pénztárcáját, de van aki nem tud ellenállni és neki kell a másik tulajdona.


22/F

2016. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

most akkor az evolúció nem az, amikor a tengerből hirtelen kimásztunk? hanem amikor férfiak hoztak döntéseket nők helyett?


28 év...hazugságban éltem le!!!

2016. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

# 4/5-ös köszi ertelmesen jol leirtad!



# 5/5-ös az evolucio a termeszet, es elölenyek alkalmazkodasa, alakulasa sok sok idö alatt, lehet az is mikor a teknös nyaka megnö hogy elerje a leveleket, stb de mivel az ösembernel több szaz ezer evig a nök es ferfiaknak külön szerepük volt es csak par szaz eve csinaljak ugyan azt ezert gondoltam ra, hogy lehet egy pszihes evolucios folyamat az amit nökent

# 4/5-ös is elsökent emlit.

teny az, hogy 2 millio ev alatt nagyreszt a ferfiak hoztak dönteseket, benne lehet e ez a nöi tudatalattiba anelkül, hogy eszre se venne? ez lett volna a kerdes

# 5/5-ös

2016. jan. 14. 15:48
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

2-es vagyok.


Szerintem ez nem rossz tulajdonsag. En arra gondoltam, hogy minket, noket az erzelmeink nagyban befolyasolnak, amikor dontenunk kell. Kevesbe tudunk logikusan gondolkodni. Ezert aztan vannak bizonyos teruletei az eletnek, ahol szivesen atadom a dontes jogat a ferfinak, mint peldaul a penzugyekben. Ettol nem leszek eletkeptelen... es elnyomva sem leszek, ahogy azt a feminacik mondanak. :D

2016. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok döntésképtelen. Ugyanakkor ha van kedvesem akkor elvárom, hogy ő döntsön -úgy, hogy nem vagyok kuka, elmondom nagyjából mit szeretnék és mit nem. Hosszabb idő után pedig remélem, hogy ismer. Ha sorozatosan rosszul dönt akkor nem méltó arra, hogy ő legyen a "családfő"

Ha már evolúció akkor igen, valószínű ezért. Igy nem kell dönteni arról hogy ki döntsön.

Középkorban pl. a konyha az asszony területe volt, abba férfi ritkán szólhatott bele. Ez is tiszta ügy, így egyszerűbb az életvitel és nem arra megy el az energia, hogy ki mikor miről döntsön.

2016. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szoval, 8-as, te elvarod, hogy megismerje az igenyeid, aztan a te szajized szerint dontson? Ha nem megy neki, akkor meg "rossz csaladfo"? Szep :D vagy fejtsd ki bovebben, kerlek, ha tevedek.
2016. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

9.: Természetesen.

Tudom, hogy ez így röviden furcsán hangzik. Remélem, hogy részletezve érthetővé válik.

Nézzünk egy munkahely-család párhuzamot.

Van egy főnök. Egy, mert nem lehet kettő. Ugyanis két főnöknél mindig először el kell dönteni, hogy ki fog dönteni. Ez pedig idő és energiapazarlás, vagyis Megengedhetetlen (ha már evolucióról volt szó: az állatvilágban pillanatok alatt pusztuláshoz vezetne).

2016. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!