Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolkodik úgy sok...

Miért gondolkodik úgy sok ember, hogy "azért nem próbálom meg, mert elbukhatok. "?

Figyelt kérdés

Nem érdemesebb megpróbálni valamit és úgy elbukni, mint nem tenni semmit sem, ami eleve kudarcra ítéltet?

Persze, nem jó érzés valamit elbukni, és kicsit rombolja az EGO-t is, de legaláb növeli az önismeretet.. Nem sokkal rosszabb az, ha valamit meg sem próbálsz megtenni?



2016. jan. 16. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Felfogás kérdése, hogy melyik a rosszabb. Akit anno úgy neveltek, hogy pl. ha hármast vitt haza az iskolából, már kikapott, az nem csoda, ha később is szeretné elkerülni a kudarcnak még a lehetőségét is.
2016. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bukásnak a való világban ára van. Pl lemész a lottózóba veszel egy lottót, aztán ha nem nyersz elbukod az árát. Vagy villamosmérnökire mész egyetemre, de szinte minden tárgyból megbuksz és elment az életedből egy év hiába. Vagy bepróbálkozol egy lánynál, aki visszautasít, aztán megbánod, mert bepróbálkozhattál volna a barátnőjénél is aki lehet nem utasít volna vissza. Ezt hívják alternatív költségnek.
2016. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem merik megpróbálni az adott dolgot az emberek, mert akkor nincs kit hibáztatni..

Én is inkább azt vallom, hogy jobb inkább megpróbálni, mint nem tenni semmit.

2016. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy részük azért, mert fél, egy másik részük pedig pont azért, mert képes gondolkozni.


Pl. adott egy srác, aki nem mer leszólítani egy lányt sem. Ő eleve bukásra van ítélve emiatt, mert simán lehet, hogy összejönne a csaj.

Abban az esetben viszont, ha több helyről is hallotta, hogy a csaj másba szerelmes, akkor mégis mi értelme az ego rombolásnak? Az önismeretet mégis miért növelné, ha a csaj lepattintja?


Másik, megtörtént eset. Egyetemre járok és éreztem, hogy sok lesz a tárgy, amit felvettem, ezért év közben egyet kiejtettem és nem tanultam rá. A többi sikerült. Egy srác folyamatosan mondta, hogy rosszul döntöttem, mert meg kell próbálni, semmit sem veszítek. A srác megpróbált minden tárgyat megcsinálni és 3-at bukott.

Én tudtam, hogy egyikünk sem lesz képes az összes tárgyat megcsinálni, ezért szimplán okosabb stratégiát választottam annál, hogy próbáljuk meg.

2016. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!