Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelenthet, ha fiatalként...

Mit jelenthet, ha fiatalként néha úgy foglalkozom a gyerekekkel, mint az anyjuk?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és nagy családom van.

A testvereimmel, illetve a velük egykorú gyerekekkel(csecsemőtől 13 évesekig)is túl anyáskodóan viselkedem.Bar a családban a "pótanya" szerepet töltöm be, mivel édesanyám sokat dolgozik.

Legidősebb testvér vagyok, és néha már kicsit aggaszt a gondoskodó természetem, a túl anyáskodó viselkedésem.

Kialakulhat ez pszichológiai ok miatt, vagy csak nevelés kérdése?

Félek, hogy túlzásba viszem ezt a viselkedést.



2016. jan. 17. 13:32
 1/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Valószínűleg azért alakult ki, mert anyukád nagyban rád támaszkodik a testvéreid nevelésében. Ennek később lehet következménye, igen pl. az az, hogy folyton alárendelt szerepet akarsz betölteni egy kapcsolatban, pont múltkor olvastam ilyesmiről egy cikket. Ha úgy érzed, túlzásba viszed, akkor próbálj nagyobb szeretetet mutatni magadnak, és kevesebb felelősséget vállalni mások iránt, foglalkozz a saját vágyaiddal is,fogalmazd meg a saját érdekeidet, ne csak másokét kövesd.
2016. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, összefüggésben lehet azzal, hogy nagyon sok felelősséget vállalsz át anyukádtól, de a lányok többségében már alapból megtalálhatóak ezek az anyai ösztönök. Van, akiben erősebben, van, akiben kevésbé. És van, aki ezt a környezetében lévő gyerekeken éli ki, van, aki meg például a saját párkapcsolatában, a barátján keresztül.

Szóval ne aggódj, ez teljesen normális! :) Ha magamból indulok ki, akkor pedig azt is mondhatom, hogy sok férfinál ez még pluszpontot is jelent, ha egy lány anyáskodó, gondoskodó természetű :)

2016. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos ezt én sem csak a testvéreimen élem ki, hanem a páromon is. Bár ő örül, hogy gondoskodó és házias vagyok, de néha már neki is egy kicsit sok.

2016. jan. 17. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:

És megkérdezhetem, hogy miben nyilvánul meg számodra ez az anyáskodó viselkedés a pároddal szemben? Milyen tetteidre, szokásaidra mondanád azt, hogy anyáskodó?

2-es voltam.

2016. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kicsit nehéz ezeket összeszedni, mert némelyik nem igazán tartozik bele. De például: van mikor úgy beszélek vele, mint a saját anyja, nyaggatom hogy takarítson, önállósodjon kicsit; babusgatom mint egy kisgyereket; stb.

Általában két véglet van:

-"nyaggatom", hogy végezze el a dolgát

-babusgatom, mindent megteszek helyette (tehát kb "kinyalom a s....t")


De persze nem minden esetben van ez így, mert van miről beszelgetnunk, ő is segít pl. a hazimunkaban, fozesben, de én szoktam ezt a Viselkedést túlzásba vinni.

Ellenben sokszor olyan, mint egy 6 éves, akinek külön el kell magyarázni mindent.

2016. jan. 17. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!