Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is alapvetően rossznak...

Más is alapvetően rossznak látja a többi embert?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit félrevezető lehet. Olyan apa mellett nőttem fel, aki zsigerből elítél, lefikáz, leszól, lenéz, lebecsül minden embert maga körül.


Sokszor azon kapom magam, hogy ha meglátok egy embert az utcán nagy valószínűséggel rásütöm a "kocsog" jelzőt, aztán észbekapok, hogy Te jó ég, én nem akarok ilyen lenni és utána bizonyítékokat keresek, hogy mégis miért lenne kocsog, de sosem találok. Nagyon leszív ez. :( Nem akarok gyűlölködni és másokat rossznak látni.


2016. jan. 17. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Nincs ezzel semmi gond, mivel rengeteg sötét ember kóborol kint az utcán.
2016. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kérdőjelként definiálom az ismeretlen embereket. Lehet jó, lehet rossz. Meg kell ismerni előbb, hogy véleményt alkothass.
2016. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sokkal több a rosszindulatú, önző, beképzelt ember, mint a jóindulatú, a viselkedésük alapján.

Nálad még van egy olyan feltételezés is, hogy a másik minden további nélkül ránézésre az, ezért több embert látsz rosszindulatúnak, mint amennyi valójában van. Nagyjából minden embert rossznak látsz. Ettől aztán te is rossz leszel. Nem az én dolgom ítélkezni, de a leírásod alapján az apád egy s..gfej, aki legyen inkább egy rossz példa, mint követendő.

2016. jan. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!