Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha vki hangosabban...

Miért baj, ha vki hangosabban és dühösebben veszekszik, azaz miért számít rossznak a veszekedés?

Figyelt kérdés
Nem a rendszeres esetekre gondolok, amikor már tényleg elviselhetetlen etéren minden, de egy hosszabb kapcsolatban egy-egy eset miért olyan borzalmas, ha az egyik fél már nem tudja visszatartani magát? Az elfojtás jobb? Ha igen miért?

2014. márc. 19. 18:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

általában az emel hangerőt, aki nem tud érvelni, aki nem hallgatja meg a másikat, ill nem érdeklik a másiik nézőpontjai, ergo egy primitív erőfitogtató magatartás csupán, ami persze, hogy nem szimpatikus senkinek


de én mint kívülálló, felőlem úgy ordíthat mindenki, ahogy akar, én annyit szoktam megjegyezni magamban, hogy nemhogy szeretnétek egymást, nem tudjátok mekkora érték, hogy vagytok egymásnak.

2014. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

* az "elfojtás" meg nem ellentetje az ordításnak.


akár heves, agresszív, de értelmes Vitával is meg lehet oldani, aminek aztán röhögés is lehet a vége

2014. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

A veszekedés kimondottan rossz, akinek nincs érve, azezt prótplja hangerövel.


Az elfojtás sem jó, de a veszekedés nem megoldás.


Az egyetlen értelmes módszer a megbeszélés, érvekkel (és nem hangerövel).

2014. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
És, ha vannak érvek csak a dühét már halkan nem tudja az illető leszorítani?
2014. márc. 19. 19:15
 5/25 anonim ***** válasza:

akkor marad az, hogy a másikat nem akarja meghallgatni, kényszeríti az akaratát, nem keres kompromisszumot, szóval még mindig primo jelenet csupán az egész, ráadásul provokatív is

nem is csoda hogy megoldáshoz sem vezet és unszimpátiát ébreszt

2014. márc. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Aha, ez azért az előzőekről szerintem marhára nem igaz.

Mert nem esett szó arról, h esetleg az egyik fél már pont, azért dühös és nem tudja leuralni a dühét, majd kiabál, mert pont a másik fél nem hajlandó észre venni az érveit, és egy ilyen, vagy hasonló indok mögé bújik, amivel végül a másik fél elfojtja, és csak további problémák keletkeznek.

Tényleg a rossz mindig rossz, vagy a jó mindig jó?

2014. márc. 19. 19:41
 7/25 anonim ***** válasza:

netzes az indokod.


azért mert a másik nem hallgatja őt meg, ez miért is érv kiabálásra?

2014. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Téged soha nem feszített szét a düh? :D

Soha nem volt olyan szitud, hogy ugyan tudtad, h mi lenne a helyes, de már nem bírtad elfojtani, csak, h a "helyesnek" helyt állj? :D

A másikról már mindjárt rosszat kell feltételezni, aki így tesz, és pl. nem kell elfogadni, csak azt, aki birka türelmes, de ki tudja, h valójában nála is ez milyen áron zajlik le?

2014. márc. 19. 19:58
 9/25 anonim ***** válasza:

habár jah, a düh sokmindent kihoz

viszont ezzel tényleg az a baj, hogy a másik ettől még passzívabb lesz


és volt egyszer annyit mondtam csak a többszöri érvelésemre, amit valahogy nem fogtak fel 20adjára sem, hogy én már nem mondom el még egyszer ugyanazt. érdekes, erre egyből megkaptam a figyelmet.

2014. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

van egy mondás: "soha ne azt mondd, amit érzel, hanem ami a célhoz vezet"

ha el akarsz érni valamit, trükközni kell

a kiabálás sajnos valóban nem értelmes, nem megoldást hozó módszer, ezért negatív.

2014. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!