Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez az egész? Miért hazudok...

Mi ez az egész? Miért hazudok állandóan?

Figyelt kérdés

A legjelentéktelenebb dolgokat illetően is állandóan hazudok és csak akkor tűnik fel, hogy már megint hazudtam, amikor már kimondtam, de sokszor még akkor sem.. Az esetek 90%-ában em figyelemre vágyom a hazugságaim által, nem próbálom érdekesebb személyiségnek mutatni magamat a hazugságokkal, teljesen hétköznapi random dolgokat találok ki, kérdésekre olyan hazugságokkal válaszolok, amikből semmilyen előnyöm nem származik stb, de mégsem tudom megállni, hogy ne hazudjak..

Sokszor kerültem már emiatt nagyobb bajba is és nagyon szeretnék leszokni róla, de nem tudom, hogy hogyan..

Régebben valaki azt tanácsolta, hogy kezdjek el egy naplószerűséget vezetni, amibe mindenről csak az igazságot írom. Ezt csak én olvastam, magamnak írtam, de ebbe is csomó hazugságot írtam, pedig semmi okom nem volt rá. Nehéz magamat arra kényszeríteni, hogy ne hazudjak.

Amikor megpróbálok visszaemlékezni egy-egy eseményre az életemből, akkor sokszor nem tudom eldönteni, hogy az valójában is megtörtént-e vagy csak egy általam kitalált esemény, amit teljesen "magaménak érzek"..

Mit kellene csinálnom?



2016. jan. 18. 04:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz róla, mert sok ezer évre visszamenőleges őseid ezek szerint a Konfabulusok voltak és tőlük örökölted a róluk elnevezett konfabuláció nevű viselkedésformát.

A Konfabulusok leszármazottai nagyon jó tehetséges írók, élénk fantáziával rendelkeznek. Lehet, hogy könyvet kellene írnod. Ehhez sokat kell olvasnod.

2016. jan. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer híres politikus leszel.... 😃
2016. jan. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán ideje lenne mindent (magadat is) elfogadni úgy, ahogy van (vagy)?
2016. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 - írj történeteket, novellákat, könyvet, hogy kiadhass magadból mindenféle hazugságot. Kitalálhatsz és leírhatsz egy teljesen más életet, ahelyett, hogy a saját életedbe kevernéd a hazugságokat.


2 - Tedd a saját életed érdekesebbé, hogy annyira igzalmas legyen, hogy felesleges legyen hazudni.

Keress hobbikat, sportolj, csinálj extrém dolgokat, hogy érdekesebb legyen amit magadról mondhatsz, mint bármilyen hazugásg amit kitalálsz.

2016. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!