Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ciki, ha csak 27 éves koromra...

Ciki, ha csak 27 éves koromra leszek kész az iskolával?

Figyelt kérdés

Félbehagytam az egyetemet, mert nem tetszett, így otthonról mehettem. Azóta kint vagyok külföldön, még két félév hiányzik, hogy letehessem a felsőfokú nyelvvizsgám.

Hol dolgozom, hol iskolába járok, és dolgozom, attól függ, mikor indul épp képzés. Plusz mivel külön élek, egy háztartást is el kell lássak.

23-24 évesen már mindenképp felvételizni szeretnék abba a felsőoktatási intézménybe (nem egyetem, olyan, mint nálunk a főiskola), de mivel 3 év, 27 leszek, mire elvégzem.


Ciki ez?

Csak mert annyian diplomáznak már 21-22 évesen, sőt, van olyan ismerősöm, akinek 24 évesen már megvolt a PhD.


Nagyon ciki ennyire későn végezni?


2016. jan. 18. 17:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
20 voltam, amikor abbahagytam az egyetemet, ha ez számít.
2016. jan. 18. 17:20
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ciki lesz (feltehetően) jobb életet élni miután lediplomáztál?
2016. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem!Az a ciki,ha feladod :)
2016. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Én is 27 évesen végeztem, bár előtte már szereztem egy szakmát.


Nem volt könnyű szak, no.


Amúgy a munkaerőpiacon eddig úgy néztem, hogy a kutyát sem érdekli, hogy mennyi idő alatt végeztem el, szóval még ettől sem kell tartani.

2016. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 30-as vagyok és körülöttem 30 felettiek is csinálnak diplomát, manapság ez már nem annyira furcsa. Annyit tudnék javasolni, hogy az egyetem alatt is igyekezz értékelhető gyakorlati helyet szerezni, hogy 27 évesen mindenképpen dolgozni kezdhess, mert az a tapasztalatom, hogy az idősebben diplomázók hajlamosabbak kiesni a szakmából, tehát megcsinálják a diplomát, de utána esetleg mégsem dolgoznak benne, mert nem tudják felvenni a versenyt a fiatalabbakkal, illetve nem annyira karrieristák. És a karrierépítés időszaka is hosszú, tehát te nagyjából a 30-as éveid közepére tudsz rendesen befutni, le leszel maradva a fiatalabbakhoz képest, de ez ne akadályozzon semmiben, csak vedd komolyan a tanulást és akkor minden oké lesz.
2016. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem is 25 évesen kellett volna diplomázni eredetileg (19 évesen érettségi), csak nem minden alakult a tervek szerint, és ha nincs diák jogviszonyom, a szüleim nem kötelesek eltartani, így el kellett mennem otthonról.

Nem adom fel, minimum egy végzettséget szeretnék szerezni, csak sajnos még időigényes, és lemaradva érzem magam másokhoz képest.

2016. jan. 18. 17:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki.
2016. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem ciki, viszont nekem addigra már 7 év munkaviszonyom volt, plusz saját kocsik. Ha alapból megkapod a családtól az ilyesmit akkor nincs probléma. Az a baj hogy amennyivel többet keres (ha többet keres) az ember egyetem után, pont akkora lemaradásban is van ahhoz képest aki korábban kezdett el dolgozni.
2016. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Nemhogy ciki, egyenesen gáz.

Sőt, képzeld el milyen ultra gázok a szüleim, anyám 43, apám 47 évesen állt neki az egyetemnek és anyám már befejezte, de apám 50 lesz mire befejezi. Tényleg, tök gáz, hogy más 21-22 évesen többnyire otthoni támogatással szerzi meg a diplomáját, ők meg családos emberként, napi 8 óra munka után, 4 gyerekkel ( abból 1 kisbaba ).


Mégis miért lenne gáz?

2016. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 27.

És azon gondolkodom mit kellene még tanulni,hogy ne haljak éhen.


Családot nem akar,így nem igazán érdekel az idő.

2016. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!