Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A keresztény emberek miért...

A keresztény emberek miért ítélnek vakon?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy rengeteg keresztény emberben meg van az a tulajdonság, hogy elítélik azt, aki nem olyan, mint amit az ő könyvük előír. Legyen ez másik vallás, emberi viselkedés, stílus vagy bármi, ami nem egyezik meg az ő gondolataikkal.

Például:

Kollégista vagyok, és egy emberrel elbeszélgettem, aki keresztény, szóba jött a lopás, és körülbelül hússzor egymás után mondta el, hogy nem mindenki keresztény ember. És ezt ő úgy mondta, aztán körbe is írta, hogy kötelező dolog keresztény vallásúnak lenni. De a keresztények között is van ugyanúgy aki lop, az már más kérdés, hogy megegyezik-e vagy sem a hitével.

Másik példa az az, hogy rengeteg vallást elítélnek, konkrétan ők voltak azok, akik a pogány vallásokat majdnem hogy eltüntették, megcsúfolták, kifigurázták és lopták az ötleteiket a könyvükhöz. Legyen ez bármely vallás. Minket, Sátánistákat miért ítélik el? Tudnak bármit is a vallás eredetéről, kultúrájáról? Az emberekről akik azt vallják? Vagy csupán annyit, hogy a 'szent könyvben' gonosz kígyóként van feltüntetve az istenünk? Azt vajon tudják, hogy talán az ő vallásuk volt az első, amely a kígyót gonoszsággal szimbolizálta?

Nem csak ezzel a vallással vannak így, rengeteget mocskoltak be, de talán ez a leghíresebb, mert ennek a vallásnak az istenét ábrázolták gonoszként, bukott angyalként, hazugként, amelyek közül egy sem igaz rá.


Azok, akik szűk látókörűek és bibliai szövegekkel próbálnának 'megtéríteni' vagy csak szimplán le akarnak hülyézni nézeteim és vallásom miatt, kérem ne válaszoljanak vagy ha mégis, indokolják meg.

Nyitott vagyok véleményekre, vitákra különböző nézetekről, de csak ha békésen végbe tudjuk vinni.


Ez az én észrevételem! Bárki, akinek más tapasztalata van, szívesen olvasnám a véleményét!



2016. jan. 20. 19:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ostoba emberek ítélnek vakon, és ilyenek a keresztények között is szép számmal vannak. Meg a nem keresztények között is.
2016. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A biblia tanitasa szerint az itelkezes Isten dolga. Azt hiszem ezzel eleget mondtam. Talan a "nagy templombajaro keresztenyek" is forgathatnak neha :p
2016. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ez. Rengeteg ember ítél vakon. És mivel rengeteg ember keresztény, így egyértelmű, hogy belőlük jön a legtöbb ítélkező :D Úgyhogy nem a keresztényekre kell kivetíteni ezt, ha nem mindenkire. Sátánistákat mindig is le fogják nézni, mert ugye jajj csúnya gonosz bácsik, meg sátán.
2016. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Mindenkinek zöld kezet küldtem. :)

Utolsó válaszoló, úgy néz ki kénytelen leszek így élni. :P

2016. jan. 20. 20:48
 5/19 anonim ***** válasza:
ez nem csak rájuk igaz. Sok ilyen emberrel találkoztam már, a baráti körömben is van pár.. én személy szerint nem hiszek istenben és volt ebből problémám. Senkire nem erőltetek semmit sőt nem is hangoztatom az okokat hogy miért nem hiszek.. elfogadom ha valaki vallásos vagy hisz valamiben de csak addig amíg azt nem akarja rám erőltetni. Nem értem miért kellene mindenkinek hinnie istenben vagy másban.. én dolgom. Én se ítélkezem máson csak mert az zsidó, katolikus vagy református stb.. pont lesz4rom hogy miben hisz. De ezt fordítva is elvárnám csak sok a hülye.. attól hogy valaki maásban hisz vagy nem hisz, lehet még jó ember.. ugyan ez van a bőrszínnel is. A legjobb barátom cigány, sokan előítéletekkel néznek rá közben meg egy rendes, tisztességes, szeretetre méltó ember aki mellesleg több mindent fog elérni önerőből mint azok akik megszólják a bőre színe miatt. sokszor nem értem az embereket.. ha én eltudom fogadni a másikat pár apróbb hibájával együtt akkor ők másokat miért nem? azzal hogy ítélkeznek, nem lesznek semmivel sem jobbak senkinél.. fáj hogy sokan ilyenek.. kérdező priviben írhatnál a vallásodról :D attól hogy nem hiszek ikyen dolgokban még érdekel a téma. Sokmindenre nyitott vagyok.. csak ugye az előítéletek "jujj te nem hiszel istenben, nem is vagy ember, a pokolban fogsz elégni".. pedig lehet jobban ismerem a vallásukat mint ők;)
2016. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A legnagyobb szemét család akit ismerek nagy keresztényekből áll és előkelő templomtagok egytől egyig. Semmi közöm ahhoz amiket leírok, és nem is nagyon érdekel, csak érdekességképp leírom.

3 emeletes házuk van, 3 autó abból kettő nagycsaládos a harmadig egy nem régi audi. Bent a legmodernebb elektronikus berendezések. Kellett kamerát vinni suliba, és a srácnak vettek 250 ezerért egyet. Másik srácnak megtetszett hogy ő gitározik, és kapott egy 150 ezreset. Fél évvel később zongorázni akart ezért vettek neki egy vadi új zongorát. Szóval a lényeg hogy nem élnek rosszul, de a templomi ételsegélyt meg a nagycsaládos segélyt felveszik. És mivel csókosok láda számra viszik haza az adományozott kaját, és veszik fel a havi 50 ezer forint segélyt gyerekenként mikor mindkettő szülő rendkívül jól keres. Kifelé meg megy a vetítés hogy ők milyen nagy istenfélők és ha te nem vagy az élítélően néznek rád. Nem irigylem tőlük, nekem nem kéne, viszont vannak olyan családok akiknek az az étel tényleg jól jönne. De így adományozzon az ember...

Természetesen nekik adományozni vagy másokon segíteni eszükben sincs. Helyette imádkoznak minden este... f*asza....

2016. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Uhh utolsó válaszoló... Az azért szép... De persze nekik nem elég sosem... Nem bírom megérteni az ilyen embereket... Semmi erkölcs vagy segítőkészség nincs bennük? Áh most ez felb... :( :D
2016. jan. 20. 21:44
 8/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, miszerint az emberek többsége ilyen. Én hiszek Istenben és nem vagyok adott vallás követője. Hitvilágom szépen kialakult az évek során, de én is csak azt vallom, hogy ítélkezni senkinek sem szabad. Persze én is estem már ebbe a hibába. Igyekszem megbánni és bocsánatot kérni.
2016. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a keresztények könnyen beleesnek abba a hibába, hogy már értenek valamit az ige üzenetéből, rendszeresen gyülekezetbe járnak, tisztában vannak bűneikkel, némelyiket le is tudják győzni, és elkezdik különbnek érezni magukat a nem hívőknél, és a kevésbé hithű keresztényeknél. Ez nagy csapda, mert így épp a hitük fő elemét felejtik el, az alázatot.

Azt is hozzá kell tenni, hogy ha egy hívő egy bűnt elítél, az nem jelenti azt, hogy az embert is elítéli, aki azt cselekszi. Ezt a kettőt nem szabad összetéveszteni.

2016. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha elítélnek bármit (akár cselekedetet) nagyon könnyen súrolja az ítélkezést. Hasznosabb lenne semleges stílusban kifejezni nemtetszését vagy azt, hogy ez az ő szemléleteivel nem egyezik. Helyette sokan inkább lerendezik annyival, hogy senkinek nézik, alsóbbrendűnek kiáltják ki. Vagyis bármely vallást gyakorol, az emberi gyarlóság ott van a háttérben. Vannak vallási irányzatok, akik pedig elítélik az ítélkezőket. :) Szerintem ez is ugyanaz.
2016. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!