Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet olyan, hogy...

Mitől lehet olyan, hogy valaki nem tud szeretni?

Figyelt kérdés
Kezdem úgy érezni, mintha nem lennék képes arra, hogy szeressek másokat. Nem érzem, hogy szeretném anyukámat, apát, a nővéremet, vagy bárki mást. Amikor az egyik nagymamám beteg volt, majd meghalt, sajnáltam őt, de nem tudtam igazából szeretni. Furcsa, olyan érzés, mintha nem hiányozna nekem, pedig soha semmi rosszat nem tett, és fontos volt nekem.

2015. aug. 24. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok,nincs kedved ismerkedni,jól ellennénk
2015. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichopata egyik tünete. Visszavezethető az érzelem sivár gyerekkorra.
2015. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3 féle szeretet létezik. Van a ragaszkodó szeretet(pl. barát, rokon). Van a testi szeretet, azaz a szerelem. És létezik az önfeláldozó önzetlen szeretet. Szerintem neked ez hiányzik, hogy ezt érezd valaki iránt.

Csak az tud igazán szeretni, aki szeretve van. Azt tudjuk tovább adni amit kaptunk, szeretet magától nem jön létre. Az önfeláldozó szeretetről a legnagyobb példát Jézus Krisztus mutatta nekünk.

2015. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!