Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a nézetemről?

I.B.T. kérdése:

Mit gondoltok a nézetemről?

Figyelt kérdés

Szögezzünk le néhány dolgot, amikről írnék a következőekben: internaciolista vagyok, nem csatlakozom egyik „párthoz” sem, ember a mérőegységem, szeretem a tudást, nem szeretem ezt az országot.

Internaciolista vagyok, mert nem hiszek abban, hogy a világunkat országokra kellene szaggatni és ezek alapján a különböző népcsoportokra rá kellene aggatni különböző tulajdonságokat (csúnya angol lányok, buta amerikaiak, stb). Persze kész megoldást nem tudok kínálni amivel egy esernyő alá , lehetne hozni az egész fajunkat de talán ez érthető is.

Nem csatlakozom egyik „párthoz” sem mivel Magyarországon véleményem szerint egyik párt sem képviseli a magyarokat. Fidesz, MSZP, LMP csak látszatszerűen, a Jobbik pedig túlságosan elmilitarizálja. Mit értek ez alatt? Nem tetszik, ahogy a magyarokat olyan embereknek állítja be mint, akik a népek Krisztusai vagy például legyőzhetnek (ÉS LE KELL) minden /nem magyar/ népet. Hol van az leírva, hol van az törvénybe vésve, hogy mi annyira különlegesek vagyunk? És innen kezdődik a következő pont. Nem egyszerűen csak arról van szó, hogy jól hangzik a beszédben ez a mondat? Nem egyszerűen csak választási szlogenként néz az ilyen kijelentésekre ez a párt? Persze, persze tudom én, hogy ők tettek a legtöbbet az ország jövőéért, de kérdem én: ez lenne az a jövő? Szerintem nincs szükség csendőrségre, szerintem népnevelésre van szükség (a folyamat elején még egyet értek a létrehozásával…), szerintem átnevelésre van szükség mely emberibbé teszi a társadalmunkat.

Mit értek Ember alatt? Szerintem mind találkoztatok már ebbe , a párját ritkító etnikummal életetek során. Ember az, aki tanul, dolgozik, fejleszt, szeret, él. Nem pedig cigány józsi az 5kerből vagy áramlopólajcsi. Ember az, aki biológiailag embernek születik és felnő oda, hogy Embernek lehessen nevezni, mert hasznos szerve a társadalomnak és szerető tagja a családjának.

Az én mérőegységem az ember mert ő az egyetlen, ami képes formálni az akaratával a világot és képes értelmet belecsempészni az ösztönök és univerzumi törvények köntösébe.

Szeretem a tudást, hiszen minden, amik vagyunk az a tudásunkból áll. Egyesek Istennel vagy az istenével magyarázzák, én a biológiai törzsfejlődésünkkel, nézet kérdése. Akarom a tudást mivel ez ad lehetőséget formálni a világunkat és ez az, ami a létezésünkbe színt visz. Vele vagyunk képesek művelni a művészetet, ésszerűen élni az életünket (persze az ösztönökkel egyensúlyban).

Nem vagyok rasszista, nem vagyok fasiszta, nem vagyok liberális, kommunista, de mégis vagyok mind egy kicsit. Ez kb 3 hónapja fogalmazódott meg bennem mikor olyan szituációba kerültem melyben helyet kellett választanom egy szó háta mögött. Megtettem és mikor megtettem egyből változtattam volna, de nem volt rá lehetőségem. Majd mikor magamba fordultam és láttam, hogy egyik oldalra sem vagyok képes 2 lábbal állni, úgy döntöttem mindegyiken fogok egy kicsit. E helyválasztási kényszer a menekültekkel volt kapcsolatos. Mikor azt mondtam, hogy inkább vagyok libsi mint rasszista a kérdésben magam is meglepődtem mekkorát hazudtam félig. Megoldást mit felkínáltam magamban: engedjük be a nőket, gyerekeket, családokat, különítsük el és őrizzük. Bánjunk velük humánusan keményen, ha kell. A kint ragadtakat meg hajtsuk, el nem kell még több terroresemény.

Mi a magyarság? Szerintem a magyarság nem létezik, ahogy nem létezik a német nemzet, ahogy nem létezik az angol nemzet, stb. Egy nép csoport vagyunk mely a világnak ezen szegmensén foglal helyet. Felmértük a terepünket, kultúrát, népszokást alakítottunk ki a Dunával, Tiszával, gyulai kolbásszal és a többi hungarikummal, ami rendjén is van. Ezzel a problémám csak ott van (és innentől kezdődik az utolsó passzus) , hogy ha én azt mondom, hogy szép a Tokaji-hegység de van a Himalája is ilyen szép, sőt egyes tulajdonságaiban meg is haladja, nem az összesben de egyesekben. Ennek hatására néhány igazán mélymagyar ember lelkében olyan gondolatok fogalmazódnak meg, mint hazaáruló, bitang (hogy mást ne mondjak), stb (persze ez csak egy ostoba példa volt). Miért nem szeretem én ezt az országot? Kifejthetném sokkal színvonalasabban illetve hosszabban, de már így is sikerült majd egy oldalt írnom a wordben. Mert ez az ország fásult. Kevés a pénz, nemzeti szinten nem nézik annyiba a diplomát, nem becsülik meg az embert, kihasználják az embert és minden egyes nap mikor buszoznom kell, megnézek egy reklámot (ami made in hungary), belehallgatok esetenként a Morning Showba az jön le, hogy ezt a légkört itt kell hagynom. Annyira belefáradtam már, pedig huszonéves vagyok ebbe a tipikus magyar légkörbe. Tanulok mint az őrült (meg lettem nevelne, egyetemen vagyok, nem puskázok mivel nekem az a jegy kell amit kiérdemlek a témakörbe belefektetett munkámmal) erre azt mondják nekem : „Minek tanulsz, miért nem puskázol? Úgyse viszed semmire az életben ha nem ügyeskedsz, mert…” Rosszul esett és talán ez volt az első mondat elindítója az irományomnak. Azért tanulok én, hogy végül ne értsek hozzá? Azért tanulok én, hogy havi x pénzért dolgozzak ebben az országban ahelyett, hogy külföldön (megy az angol) dolgozzak a 10x-ért? Kint jobb lenne, mondjuk Angliában? Nem hiszem, talán másképp rossz.

Magyarországnak vannak pozitív oldalai. Egyes kulturális elemek kifejezetten tetszenek, a magyar lányok (ami semmi más, mint sima genetika… a keveredés miatt…) kifejezetten szépek, jó minőségű termések teremnek meg nálunk, rengeteg tudós és nagy elme születetett a mi vérvonalunkból. De talán máshol nem mondhatjuk el ezt? De igen, max kevesebb eréllyel. Véleményem szerint van a társadalomnak egy egyensúlyt teremtő norma vonala. Ez határozza meg, hogy népcsoport mire viszi a többi közt. Vannak olyan emberek, akik ezt lefelé viszik, vannak, akik felfelé. Minden népcsoport, ország népei közt megvannak ezek csak az arányuk nem mindegy. Magyarországon lefelé zuhan ez a norma. Elég csak arra gondolnom, hogy a cigányok mennyire fertőzik a pillanatnyi érzésvilágomat mikor utazok hazafelé. Látom rajtuk, hogy úgy adták fel a minőségibb életet, hogy egyáltalán meg akarták volna fogni. Olyan dolgokról vitatkozunk, amik mindenkinek világosak, de amíg 1 forinttal több hasznunk van rajta mint a másiknak addig „jó”. Lehetne rendszerváltás csak nem tetszene nekünk, nagyrészünknek, AMIT meg kellene változtatnunk.


Köszönöm, hogy végigolvastad, véleményedet mindenképp írd le!



2015. dec. 2. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen formában ez így nehezen olvasható. Nem tagolod, rengetegszer ismétled önmagadat, csak kicsit máshogy, nincs semmilyen rendszer az írásodban. Végső soron meg nem is derül ki belőle, mit akarsz mondani.
2015. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a második "internaciolista"-nál feladtam.
2015. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fiatal vagy. Vannak elképzeléseid, de nagyon kiforratlan. Tájékozódj még. Olvass sokat, informálódj.
2015. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szövegszerkesztőben tagoltam, itt összefolyt.
2015. dec. 3. 06:25
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Eltékozolt percek voltak végig olvasni...
2015. dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

"Mi a magyarság? Szerintem a magyarság nem létezik..."

Itt látszik, hogy éretlen vagy.

A politika valóban mocskos ügy, sokat csalódik, aki mélyebben belelát. Ne figyelj oda a politikusokra, de magadban mindig vállald a közösséget a népeddel.

2015. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Hogy te ezt látod benne az egy igen gyerekesnek mondható ideál a te számodról. Nem hiszem hogy csak ennyi lenne a mi magyarságunk, persze az egyének és különböző emberek a sokból sose engedik meglátni a világosságot.
2015. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el csak 1. pár sort.

Informálásra van szükséged. Nem érted miért ennyire logika ellenes világrendszer. Segíthetek megérteni és informállak ha szeretnéd. Csak írj és kérdezz privátban.

E egész nem erről szól. Ez egy terv aminek egy része negatívba borult földi rendszer, OKKAL. Ez kell nekünk de ha ezek megfogalmazódtak benned, tökéletes példány vagy fejlődésre és sok esélyed van nyíltságod miatt.

Írj s segítek.

2015. dec. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Érdekes dolgokat írtál le. A többiekkel ellentétben nekem egy élmény volt olvasni a szöveget. Tipikusan olyan szöveg, ami rendesen, érthetően és logikusan van futtatva, és élvezhető ha nem is ért az ember egyet minden aspektussal. Kicsit azt éreztem belőle, hogy nem érzed hogy szülség lenne jobb vagy bal oldalra, egyszerűen mindent meg kell fontolni, és a helyeset és etikusat választani.

A magyarozást nagyon nem szeretem személy szerint, mert a tipikus "magyartüneteket" amiket felsoroltál ugyanúgy megtalálni Európa anno keleti blokkjában. (néhol még erősebben is mint itt) És ezek csak a közvetlen környezetünkben lévők.

Viszont az internacionalista dologgal nem tudok abszolút azonosulni. Gyönyörű eszme, hogy egy faj vagyunk (mi emberek) és egy kormányt kell létrehozni a közös célokért, de valljuk be őszintén lehetetlen a dolog. Pár ezer évvel ezelőtt kevésbé voltunk megosztottak mint most. Kevesebb volt a nyelv, nem voltak konkrét országhatárok, az uralkodók a néptől függtek, és jóval kevesebb ember élt. Akkor meg lehetett volma teremteni a "világkormányt". De most úgy látom nincs rá reális esély. Külső behatás, esetleg egy másik faj felemelkedése, vagy aggresszív terjeszkedése tehet minket egységessé. Ez az emberi természet. Egy közös ellenség békíthet ki ilyen ellentéteket, mint a Német-Francia, Magyar-román, vagy esetleg Usa-Orosz. Addig a pontig a Nemzetállamok a legjobb megoldás, mert anélkül anarchia és káosz uralkodna.

2015. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!