Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek többsége tudatában...

Emberek többsége tudatában van ezeknek a szavaknak és jelentésüknek? Bennünk van még a nemzeti érzelem?

Figyelt kérdés
Isten, Haza, Család, Szeretet, Nemzeti öntudat, Magyarság büszkesége, Hazaszeretet, Hit, és még sorolhatnám.
2016. jan. 24. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak a mai világban ezekhez a szavakhoz társított érdekek ütik egymást, ez a probléma gyökere (pl. Szeretem a hazámat, de csak külföldön tudok megfelelő egziztenciát kialakítani a családomnak)
2016. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tisztában vagyok, de gyanítom hogy épp a magukat nemzeti érzelműnek valló embereknek nincs semmi fogalmuk róla, csak üres jelszónak használják (némelyikük az is).
2016. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Uyge tudod, hogy ezek sem régen sem most sem jelentenek semmit sem?

Ez arra való, hogy lehessen stadiont építeni, mutyizni, sorosozni. Ennek ez a lényege.

2016. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

család, szeretet, hit jelent nekem valamit, a többi jelentéktelen, hisz a hazám több pénztől lop meg mint bárki más, és ezért semmit se kapok cserébe!


Fizetem a tb-t és tb-re nem lát el a fogorvos, ha panaszt teszek ellene, akkor legszívesebben megölnének ott helyben.

2016. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4es, nem a hazád lop meg, hanem a hazádban jelen lévő rendszer. Egymást azért ne gyűlöljük.
2016. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem fog tetszeni, amit írok, de vállalom. Szeretem a hazámat, az anyanyelvemet, de azt a 18-19. század fordulóján kialakult nemzetfelfogást, amit a Magyarok nagy M-mel annyira hirdetnek, túlhaladottnak tartom. Most külföldön élek, honvágyam van, hiányzik, hogy magyarul beszéljek, hiányzik a családom, a barátaim, a Balaton, a kisváros, ahol éltem stb. Igyekszem a jobbik formámat mutatni, hogy azok, akik rajtam kívül nem ismernek más magyart, pozitív véleménnyel legyenek rólunk. De "Nemzeti büszkeség" meg társai okán nem vagyok hajlandó gyűlölködni. Büszke vagyok a Nobel-díjasainkra, és a legkevésbé sem érdekel, hogy közülük hány volt zsidó. Most, aktuálisan iszonyatosan örülök a Saul fia sikerének, és baromira nem érdekel, hogy egyesek szerint inkább a kuruc korról kéne filmet forgatni. Hiszem, hogy a népünk a 21. században csak úgy tud fennmaradni és sikereket elérni, ha nyitunk kifelé, mert most ennek van jövője.
2016. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"hisz a hazám több pénztől lop meg mint bárki más, és ezért semmit se kapok cserébe!"


Az a baj, hogy te valóban nem tudod, mit jelent az a szó, hogy haza. Amire te gondolsz, az maximum kormányt, vagy rendszert jelent nem hazát. A haza az a környék ahol felnőttem, a haza a paprikás krumpli, vagy bármi, amit anya főz, a haza a Bakony erdei, a haza a pécsi TV-torony, a haza a budapesti állatkert, a haza a Balaton, a haza a népviselet, és a néptánc, a haza az a hely, ahol a te nyelvedet beszélik és a te kultúrád dominál, és ahova az emlékeid kötnek, és a hazaszeretet nem azt jelenti, hogy habzó szájjal követelem vissza a trianoni területeket, hanem azt, hogy szeretem a magyar nyelvet, a magyar kultúrát, a magyar tájat, a magyar gasztronómiát, a magyar szokásokat, és büszke vagyok arra, hogy ez a nép megfogyva bár, és kicsit meg is törve, de még mindig itt küzd a Kárpát-medencében és olyan dolgokat túlél, amibe sok más nép köztük a "csodálatos" jenkik is már ezerszer belepusztultak volna.

A magyar ember, lehet hogy pesszimista, lehet, hogy rosszindulatú, lehet, hogy irigy, idegengyűlölő és bunkó, de igazi túlélő, és én hiszem, hogyha olyan szintre lép a globalizáció, hogy a nemzeteknek veszniük kell, akkor a magyarok vértenger árjában az életükkel együtt fogják csak feladni a magyarságukat.

2016. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De "Nemzeti büszkeség" meg társai okán nem vagyok hajlandó gyűlölködni."


Nem is kell.


"Büszke vagyok a Nobel-díjasainkra, és a legkevésbé sem érdekel, hogy közülük hány volt zsidó."


Attól hogy valaki zsidó még lehet magyar, a kérdés az, hogy szereti e a hazáját, és a magyar érdekeket képviseli-e.


"Most, aktuálisan iszonyatosan örülök a Saul fia sikerének, és baromira nem érdekel, hogy egyesek szerint inkább a kuruc korról kéne filmet forgatni."


A Saul fia azért sikeres, mert egy legyőzött ország szépen bűnbánatot tanúsít és Hollywood-ban minden az adott témában a közepesen szarnál kicsit jobb filmet piedesztálra emelnek, mert mint tudjuk a holokauszt a történelem legfontosabb eseménye... Mondjuk országimázs tekintetében valóban nagyon jó, hogy ilyen sikeres lett.


"Hiszem, hogy a népünk a 21. században csak úgy tud fennmaradni és sikereket elérni, ha nyitunk kifelé, mert most ennek van jövője."


Szerintem meg pont nem, a kifelé nyitásnak szerintem abból kellene állnia, hogy a közép-európai államok, Szolvákia, Csehország, Horvátország, Magyarország, Románia, Szlovénia, Szerbia nyit egymás felé, félre teszi az évszázados sérelmeket és megpróbálja megőrizni azt az európai kultúrát, amit a túlliberalizálódott, túlglogalizálódott nyugat már régen elvesztett. És egy nemzet a XXI. században szerintem úgy maradhat fent, hogy félre rakja a történelmi sérelmeit, félre rakja a történelmi bűntudatát, és büszkén kiálltja, hogy MAGYAR VAGYOK, ROMÁN VAGYOK, SZLOVÁK VAGYOK, NÉMET VAGYOK stb. és EURÓPA AZ ÉN HAZÁM, nem pedig a totál idegen kultúrából származó tevehajcsár, muszlimé, aki csak élősködni jönn ide, és még a saját hazáját sem tudja megvédeni!

2016. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ó és még valami, Nyugat-Európa, ha van egy kis esze példát vesz a Keletről, mert baromi sokat tanulhatna a kis névtelen lenézett államoktól, ahol a kis népek évszázadok óta küzdenek a túlélésért, és még nem felejtették el a nagy jólétben, hogy mi az a hazaszeretet, és nem mosta át az agyukat az értelmetlen és túlzott liberalizmus. Most a jelenlegi körülmények között, ugyanis nem az "elmaradott Kelet" fog hatalmasat szopni, hanem a "nagy, modern, dicsőséges, liberális, Nyugat" veszhet el a népek tengerében.
2016. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Jelen esetben pont arra gondoltam, hogy Európa egyutt tehetne valamit a beözönlő horda ellen. Ebben a pillanatban nem is Magyarország, hanem egész Európa jövőjét magaménak érzem.

2016. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!