Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érjem el ezt?

Hogyan érjem el ezt?

Figyelt kérdés
meg szeretném tanulni hogy ki mikor hazudik.hogyan tegyem ezt?mik a jelek?hogyan gyakoroljak?mennyi idő még profin le tudom olvasni?
2016. jan. 25. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. jan. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha elolvasol a témakörben 1-2 vagy sok könyvet, az jó. De ez annál sokkal összetettebb dolog. Ezt így nem lehet alaposan, és helytállóan elsajátítani. Utána pedig ha 1-2 jel alapján ítéled meg az embereket, az nagyon félrevezető lehet. Sokkal nagyobb bajt csinálsz magadnak, mint hasznot.
2016. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hazugság detektálásának nincsen olyan tudománya, ami biztos alapokon állna. Tanulhatod a testbeszéd jeleit, olvashatsz ezzel kapcsolatos könyveket, de szakértő nem leszel és nem fogsz tudni semmilyen módon olyan képességre szert tenni, ami által bizonyossággal tudnád megállapítani valakiről, hogy hazudik.

A poligráf, ami testi jeleket vizsgál (amik sokkal kevésbé befolyásolhatóak akaratlagosan, mint mondjuk a testbeszéd, mimika, hangszín), de még ez sem tekinthető megbízható mérőeszköznek, a bírói ítéleteknél sem számít önmagában bizonyítéknak, nem lehet csak ez alapján döntést hozni. Nagyon sok kutatás is van azzal kapcsolatban, hogy mennyire megbízhatatlan, és hogy sokszor téves következtetéseket lehet levonni belőle. Ha egy ilyen eszköz ennyire nem megbízható, akkor mégis hogy lehetne az egy ember, aki teljesen szubjektív alapon dönt, teljesen szubjektív szempontok szerint? Sosem leszel profi hazugság-megfigyelő, ez nem úgy működik, mint a Hazudj, ha tudsz! című sorozatban.

2016. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez is egy olyan dolog, ami a korral jön majd meg - ha úgy éled az életedet, hogy végig figyelsz erre. Hatvan éves koromra már nem is kellett a partner testbeszédét figyelnem, kihallottam a hangjából a megerősítő felhangokat, amikor igazat mondott.

Én inkább annak a megfigyelésére helyeztem a hangsúlyt, hogy a másik mikor mond igazat, illetve mikor hisz abban, amiről beszél.

Jól mondják az előző kommentek, vannak jelek, amik utalhatnak arra, hogy valaki hazudik. De csak amiatt, mert valaki szégyenlős, vagy viselkedészavaros és nem néz a szemedbe beszélgetés közben - óriási hiba lenne hazugnak bélyegezni - mikor nem az.

Szóval bizonyosságot nyerni a jelekből nem lehet.

2016. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem kösz a válaszokat:D
2016. jan. 26. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!