Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a hatalmat a fejünk fölül?

Figyelt kérdés

Majdnem mindenki felett áll valaki. Gyerek felett a szülő, Diák felett az iskola, mindenki felett van a törvény stb stb....


Félreértés ne essék, nem akarok én lenni a világ császára, de egyházi iskolába járok, és a kényszerítést érzem, azt hogy nem tehetek semmit, mert különben büntetnek. Sajnos elég nehéz errefelé iskolába menni, mert az össze jónevű iskola, gimnázium, mára már egyházi lett a környéken. (pénz pénz pénz)


Hogyan szabadulhatok meg az iskolám hatalmától? Nem tetszik hogy akaratom ellenére áhítat, meg reggeli szertartás elsőóra előtt, hittan óra stb.

Ha nem csinálom ezeket előbb utóbb repülök onnan.

Mindekettőt elakarom kerülni. Milegyen?


2016. jan. 28. 12:22
 1/4 mariannmoo ***** válasza:
jelentkezz át másik iskolába. azzal könnyebb lesz? ha nem akkor, várd ki avégét. én nem ilyen suliba jártam de ott is ránk kényszeritettek mindent. elmúlt.nem halltam bele.vagy magántanár
2016. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a szüleiddel, hogy írassanak át máshova. Ha a jelenlegi helyeden szeretnél maradni, akkor be kell tartani az ottani szabályokat. Olyan verzió soha, sehol nincs, hogy maradsz, de kivonod magad az adott közösség szabályai alól.
2016. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindig van valami megoldás. Az iskolával nincs bajom, meg a szabályokkal. Ottvannak a barátaim, kedvelem a tanárokat.

De ez az egyházi dolog kiakaszt. A vezetőség akkora képmutatást mutat mindenben hogy ez dühít engem. Ők magukat felmentik a dolgok alól néha néha. De nekünk állandóan kötelező minden, és ha nem csináljuk akkor kicsapnak.

SZeretek ott tanulni, tényleg, jó iskola. De az egyházi dolog ellen mostmár tenni akarok valamit!

2016. jan. 28. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyházi iskolát végig kell szenvedned, én is odajártam és borzasztó volt. Én a miséket kibírtam, ábrándoztam, gondolkoztam, megszámoltam a lámpákat, bámultam a csinos csajokat és mikor vége az iskolának megfogadtam hogy soha a büdös életben nem fogok többet misére menni kivéve csak ha nagyon muszáj (temetés, esküvő), 10 év alatt két misén voltam csak.
2016. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!