Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veled van olyan, hogy valaki...

Veled van olyan, hogy valaki szinte ok nélkül kezd el problémázni veled, mert olyankor "bekategorizál" téged "valamilyen" emberré?

Figyelt kérdés

Bár sosem szoktam bunkó, vagy rosszindulatú emberek körbevenni, elég érzékeny is vagyok ehhez, mégis rájöttem, hogy gyakran olyan helyzetben vagyok 1-1 emberrel, hogy nem azon kezdünk problémázni, amit konkrétan csinált a másik ember, hanem mintha elemezgetéseket végeznénk egymással szemben, miközben nem túl jó a kommunikáció, egy időután rájöttem, hogy olyan mintha azt se tudnánk teljesen, hogy milyen bajunk van, közben szinte nem azt nézzük, hogy mit csinál a másik ember. Vagy épp ő sem közli általában, hogy milyen problémája van, hanem inkább felületes, "megcimkézéseket" ad a másikra, ami nagyon fárasztó. Szorongnak attól, ha bármilyen problémával-nemtetszssel kell szembenézzenek egy kapcsokatban, mert úgyérzik, hogy azzal jár, hogy "valamilyenek lesznek", vagy ezzel "megnevezik" a másik embert, ami "elviselhetetlen probléma".

Ilyen kapcsolatokon belül lehet közölni/megoldani bármilyen problémát, anélkül hogy bárki önérzeteskedni negatívan? Téged is zavar az ilyen?


2016. jan. 30. 13:58
 1/10 A kérdező kommentje:
szoktak*
2016. jan. 30. 13:58
 2/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy bár ez olyan helyzet, amit elviselek, ezenbelül máskor épp "pozitív cimkék" jönnek, mégis elég zavaró, és már mentek tönkre így kapcsolataim végleg, hogy közben azt sem tudtam, mi volt a baj.
2016. jan. 30. 14:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Meglehet próbálni beszélni vele, de ezek az emberek legtöbbször makacsok és ostobák, szóval felesleges energiát pazarolni rájuk. Inkább foglalkozom azokkal, akikkel jól is érzem magam.
2016. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti két mondatodat bevallom, nem nagyon tudom értelmezni, úgyhogy lehet, hogy hülyeséget válaszolok.

Ha a "tudod mit, róka, b*szd meg a porszívódat" esetéről beszélsz, akkor annak szerintem az előítéletesség és a túlkombinálás szerencsétlen ötvözete az oka. Na meg egy nagy adag félelem.

Az emberek félnek egymással beszélni, nyitottak lenni, legalábbis nagyon sokan. Néha magamon is észrevettem ezt, de nem mindenhol, csak bizonyos szituációkban, pl. munkahelyen.

2016. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, jó lenne, ha írnál egy konkrét szitut, mert nekem nem igazán jön le, hogy mire gondolsz...
2016. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4


Igen, pontosan erről beszélek:) Nagy baj van vele, egészen apró problémákkal..

2016. jan. 30. 16:53
 7/10 A kérdező kommentje:

De ha egy kapcsolatban/barátságban mindketten ilyenek, és azonkívűl is nehezen találnak olyan jófejebb embert, aki rokonszenvesnek tűnne:-/

nagyon igaz, bár azt nem értem, miért vonzanak annyira az ilyen emberek, ezért csak rajtuk akadok fenn dühösen, hogy miért ilyenek

2016. jan. 30. 17:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Óóó igen, de az irigységből szólt és rajtam csapolta le az elégedetlenségét magával szemben, ráadásul hihetetlenül gyenge.

Konkrét egy elég primitív emberről van szó, azon kattogott hetekig, hogy rosszul lettem el kellett menjek a suliból és nála úgy jött le, hogy lógok. Na igen, a csoportjával szállt rám, se baj, én nyertem, bár elég szánalmas, hogy egyedül túl gyenge kiállni. L

2016. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ez furcsa probléma nála! az ilyen semmiken problémázó, rossz légkört teremtő embert elkell kerülni.

szerencsére én nem olyan emberről írok, aki a környezetemben lenne, így már nem tartom vele a kapcsolatot, épp csak bánt, hogy kötődést érzek épp hozzájuk.


nem szoktam sértegetni másokat, de nálam is megvan, hogy nem tudok kiállni magamért, többnyire ezért fordulhat elő, ha a másik (ideges, ítélkező hajlamokkal) félreért és felcimkéz.

van úgy, hogy magamban őt okolom azért, hogy félek tőle, vannak nála pozitív kisugárzásubb emberek is

2016. jan. 30. 22:04
 10/10 A kérdező kommentje:

#5


pl. valakivel szakítok, mert nem tűnt úgy, hogy annyira összeillenénk, és kissé érzéketlenül viselkedik velem szemben, elég erőltetett a közeledése, alig ismer, de túloz annak kapcsán, hogy mennyire tökéletes pár vagyunk, akit épp valamiért érzékenyen érint a szakítás, hiába mondom, hogy elég "elsietettnek" tűnik a helyzet, és amúgy sem értem őt, mert nem túl nyított, mégis úgy veszi, mintha megsértettem volna őt, mintha "rondának" "tökéletlennek" tartanám őt, hol ott erről szó sincs. mégis sértetten áll velem szemben, tartjuk a kapcsolatot, de sokszor elég negatív hangulatban beszél velem, bár állítása szerint ő alapból ilyen, én mégis furcsállom.

de azon kívül is gyakran tapasztalok ilyen értelmetlen, beleélt negatívitást értelmes emberek részéről, akik nem tudják, mi bajuk van.

2016. jan. 30. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!