Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem mentem el NST kontroll...

Nem mentem el NST kontroll vizsgálatra, ugye nem fognak rajta problémázni?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam NST vizsgálaton, a nővér aki végezte ki-be járkált, mert orvost keresett. Miközben kint volt valószínűleg úgy fordulhattam, hogy lecsúszott a mérőeszköz és emiatt az én pulzusomat kezdhette el mérni, ami ugye 70-80 körül volt. Mire visszajött, sikerült nekem kicsit visszaigazítani a korongot és megint 130-140-es pulzust mért. Az orvos is azt mondta az az enyém lesz, de azért menjek vissza kontrollra ma. De eléggé el is aludtam, az időjárás miatt csak gyalog tudtam volna menni, kedvem se volt, mert hétfőn úgyis megyek vissza, szóval nem mentem. Ezt meg fogják említeni? Vagy nem tartják számon az ilyesmit?
2015. jan. 2. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmentem volna akkor is, ha tudom, hogy az én szívhangomat mérte a gép. Hogyan számolsz el a lelkiismereteddel, ha mégsem neked volt igazad, és a babával is történik valami (ne legyen úgy). Inkább egy felesleges vizsgálat, mint valami baj legyen. Ilyenkor már naponta változhatnak az értékek. De ez csak az én véleményem.
2015. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy számon tartanák, de ez nem az orvos érdeke, hanem a tied. Lehet, hogy tényleg csak a te pulzusodat mérte, de lehet hogy nem. Én biztos visszamentem volna, csak hogy megnyugodjak. De nem vagyunk egyformák.
2015. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
hát tuti hogy én is mentem volna. a terhességem alatt minden vizsgálatra elmentem (és vérvételre pedig ellenanyagoskent hetente kellett kb..) a baba èrdrkében..felhúzom az órám és ha hideg van feloltozom es elbuszozom vagy bevisz a ferjem vagy hivok taxit.
2015. jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jó, most már nem tudok bemenni. Csak gyalog a hidegben most ezért tényleg nem volt érkezésem elmenni.

Hétfőn volt ez az NST, ahol végig jó értékek voltak, csak amikor elcsúszott, akkor volt rossz. Szerdán volt ultrahang időpontom, ott is rendben volt a szíve, hétfőn megint kell mennem NST-re. Most nagyon feleslegesnek találtam, hogy ezért a héten harmadszor is bemenjek, mikor 3 nap múlva újra gyalogolhatok be és vissza.

De ettől függetlenül köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 2. 14:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem hagytam volna ki. Itt problémáztak volna rajta, mert szoros időbeosztással dolgoznak. Helyettem ment volna valaki más.
2015. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én alapból gyalog járkálok,mert nem veszek bérletet csak emiatt. igaz csak 20-25 perc séta és ennyi mozgás azzért kell is hiába veszélyeztetett terhes vagyok (elvileg) de ez nem gátol meg,hogy gyermekem egészsége érdekében kihagyjak akár csak egy vizsgálatot is. ezt ne vedd letolásnak stb.
2015. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Most komoly, hogy a hideg miatt nem mentél el?

éN tavaly január-februárbann jártam NST-re, 2 busszal, volt, hogy heti 2-3-szor is, mert volt mikor magas volt a vérnyomásom, volt mikor jó volt. De, akkor is elmentem, ha otthon tökéletes volt a vérnyomásom, mert csak az NST-n mértek mindig magasat, de a baba a lényeg.

2015. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem a gyaloglás a baj, eddig minden vizsgálatra gyalog jártam (amióta hideg van, előtte még bicikliztem).

Rendes NST-re persze hogy járok, nem hagytam ki egyet se, mint írtam hétfőn voltam, jövő hétfőn is megyek. De ezt a kontroll NST-t fölöslegesnek találtam, ezért nem mentem.

Amúgy most hogy visszaemlékszek, nem is írtak be sehova, csak az orvos mondta hogy azért menjek vissza, de nem voltam előjegyezve, így szerintem kellemetlenséget senkinek se okoztam.

2015. jan. 2. 15:00
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

kedved se volt?:...

mi lesz később...

2015. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg kedvem se volt, de már tovább nem magyarázom.
2015. jan. 2. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!