Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Oláh név feltétlen cigány...

Oláh név feltétlen cigány eredetre utal?

Figyelt kérdés
van egy lány ismerősöm, haja egyedül fekete, viselkedése, semmi nem utal cigány eredetre
2016. jan. 31. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Az Oláh cigány eredetű. Esmeralda is szép volt a Quasimodo-ban de attól még cigány.
2016. jan. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oláh népnév ahogy én tudom közös eredetű pl. az olasszal ("vlah"-ból származtatják), és általánosságban a mai románokat alkotó népcsoportokat jelentette.

Az oláhcigányokhoz is kötik, mivel sok van arrafelé, illetve arról a területről kezdtek bevándorolni az országba párszáz éve. Tehát nem ez az elsődleges jelentése, csak sokan ehhez kötik.


Egyébként a barna bőr sem jelent igazából semmit, a déli népeknél (pl. Balkán, Dél-Olaszország) is gyakori a sötétebb tónus.

2016. jan. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
ja ja 100 % van aki tagadja de már pedig az :)
2016. jan. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az Oláh vezetéknév már a cigányok Magyarországi megjelenése előtt is létezett.

Persze a többségük az, de ismerek olyat aki nem az.

2016. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vagy tagadja :)szerencsésebb esetben nem látszik rajta :)
2016. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de tagadnia se kell, szóval azért fura :)
2016. febr. 2. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon csúnya akarnék lenni, azt mondanám hogy a fehér oláh nevű a romáknál korábban bevándorolt és nyújtott szolgáltatást amerre ment, azt hívják úgy hogy Zsigány XDD Na jó viccet félre téve valószínű, hogy van benne, de ezért nem kell kevésbé szeretni, max egészségesebb, mert kisebb eséllyel örökölte ugyan azt a hibás gént. Amúgy se lehet úgy eldönteni h ez vagy az, vagy inkább ez, vagy inkább az. Amúgy nyakam rá, felül picit kisebb ívben kerekedik a füle, kicsit "hegyesebb". Nem vagyok rasszista, szerintem az ilyen emberi külömbségek érdekesek, csajoknál meg aranyos :)
2016. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!