Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólnak az emberek bele...

Miért szólnak az emberek bele más dolgaiba, mikor semmit se tudnak az adott dologról, a körülményekről? Miért nem tudják felfogni, hogy nem feltétlen úgy megy a világ, ahogy azt a másik elképzelte.

Figyelt kérdés

Onnan jött a kérdés ötlete, hogy facebookon, egy eladós csoportban kiírta egy kislány, hogy el szeretné adni a hosszú haját, mennyit kaphatna érte. És egyből rengeteg "felnőtt" nekiesett egy 14 éves lánynak, hogy adja oda a haját rákos gyerekeket támogató szervezeteknek, amivel semmi gond nem lenne... Csak épp miután szegény lány vagy 5x leírta a kommentekben, hogy kell neki a pénz most, még akkor is írtak neki felnőtt emberek, hogy na de milyen szép dolog elajándékozni a hajad, vagy vállalj munkát. (Az mellékes, hogy ennyi idősen senki se vállalhat legálisan munkát.)


Felháborítónak tartom, hogy 20-40 éves emberek, sok esetben anyák esnek neki egy kis tininek, hogy mit kezdjen úgymond a saját tulajdonával vagy saját magával. Illetve miért nem hagyják, hogy jó érzéssel azt csináljon a hajával a kislány, amit akar. (Plusz mindenki le tudná vágatni a haját jótékony célból...) És itt is sok ilyet látok. (Láttam olyan kérdést itt, hogy egy embernek azt javasolták, hogy legyen inkább hajléktalan, mint a mostani kapcsolatában, stb.) Szóval ez miért jó egyeseknek?



2015. ápr. 4. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Hááány ilyen lesz még az életben...
2015. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Fú ezen a hajléktalan dolgon felhúztam magam. De a haj is elég durva. AZért , mert unatkoznak és mert nem tudják hol érvényesíteni önmagukat, próbálnak mások felett uralkodni. Azt hiszik, ha elérik, hogy más azt tegye, amit kértek vagy, amit ők tesznek, akkor elismerik őket és akkor elhihetik, hogy jól csinálják ők is, mert egyébként fingjuk nincsen. Számukra ez a visszajelzés, visszacsatolás. Ez a túlzott önhittség csak álca, arra, hogy nehogy kiderüljön mennyire cselekvésképtelenek ők. Ez lehet átmeneti vagy állandó is. Aki állandóan ezt teszi az nagyon káros lehet az önmagát még nem ismerő, fejlődő gyermekre vagy fiatal felnőttre. Óvakodjon az ilyenektől a gyermek. Ezért utálom a facebookot, mert rengetegen nem a barátaiknak tartják fent.(vagy azokat is kioktatják, illetve képmutatás megy a megosztott dolgokon keresztül) hanem mindenki mást lesnek, kommentelnek, figyelgetnek. Megértem is őket, mert valószínűleg magányosak, de nem is értem meg, mert senkinek nem joga szellemi kárt okozni a másik emberben. Visszafogni őt. Mindezt úgy mondom, hogy voltam ebben és abban a helyzetben is.
2015. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!