Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az animációhoz feltétlen...

Az animációhoz feltétlen szükség a tehetség?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jó rajzoló, de a fantáziám szerény véleményem szerint jó, legalább is megszeretném valósítani pár ötletemet, ezért gondoltam, hogy elkezdenék animálni.


Felesleges 0. rajztudással, vagy érdemes? Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel? (Egyébkén Adobe Flash CS4-et használok)


OFF: Azért ebbe a kategóriába írtam, mert tehetségről kérdezek, ami ugye emberi tulajdonság.



2014. nov. 28. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ez a vágyad, miért vonnád meg magadtól legalább a kipróbálás lehetőségét? Legfeljebb kissé absztrakt karaktereket fogsz animálni, de lehet épp erre lesz egyszer vevő valaki. :-)

Én nagyon jó rajzos vagyok, és bármit megrajzolok kézzel is és számítógépen is, de szerintem ha ismered a program lehetőségeit, sok segítséget ad abban, hogy kiküszöböld ezt a hiányosságodat. Szerintem a mai világban rengeteg dizájner dolgozik Corelben, Ps-ben Flash-ben stb. úgy, hogy szabad kézzel egy pálcikaembert sem tud rajzolni.

Itt a látásmód is fontos, ha jó a fantáziád, igen is érdemes nekiállni. Bevallom, nekem pl. nem jó a fantáziám ilyen téren, én nagyon realista vagyok, realista életképeket festek, és portrékat amihez nem kell semmit elvenni és hozzátenni, adott a modell.

Bármit megcsinálok grafikus programban is, ha megmondják, hogy mit kérnek, vagy elém adnak egy kész anyagot, hogy ugyanilyent szeretnének, de magamtól nagyon szenvedek, ha valami egyedit kell kitalálni.

Szóval tényleg vágj bele nyugodtan, gondolom ha van programod, nem kerül semmibe.

2014. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva, kellett a biztatás! Köszönöm szépen, ment a plusz.

:)

2014. nov. 28. 14:34
 3/7 csacsi2 válasza:

Hajrá :)


Nekem annyi lenne a tapasztalatom, bármi újba is kezdesz bele jobb mintha nem tennéd. Teljesen mindegy mi lesz a végeredmény, széleseb látókört biztosít számodra. Lehet nem ezen az úton mész tovább de valaminek az alapja lesz amit a későbbiekben kamatoztathatsz. Elsőre minden új, legyen elég kitartásod akkor is amikor megakadsz valamin.

2014. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rajzolni bárki meg tud tanulni, ha tényleg érdekel az animáció, akkor idővel úgyis magával vonja azt, hogy papírra is fel tudd vinni az elképzelésedet. Nyilván rajztudás nélkül is lehet szépet alkotni, de mégis kötöttséget jelent az ismeret hiánya.
2014. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első voltam. A rajzolás tudása az agyban dől el, látásmód kérdése. A "kézügyesség" kifejezés alaptalan, nem lehet szó szerint értelmezni. (Lásd: Szájjal, lábbal festők.)

Lehet nálad fordítva fog működni, előbb a számítógép segítségével fogsz rájönni, hogy hogyan lehet dolgokat illusztrálni 2 dimenzióban, majd ez alapján fogsz ráérezni, hogy ezeket később papírra vesd szabad kézzel.

A rajzolás alapelmélete, hogy 2 dimenzióban érthetően érzékeltesd azt ,amit 3 D-ben látsz. Nem kell, hogy szuper realista legyen. Csak tanuld meg kiragadni a lényeget a látványból. A másik alap elmélet, hogy többet nézelődj, mint amennyit rajzolsz! A nap 24 órájában nézelődj, minden pillanatban figyeld meg a dolgok színeit, fényeit, árnyékait. Nézegesd sokat a munkáidat is. Eleinte azt fogod érezni, hogy ez egy egoista, önimádó tett. De ez nem így van. Nézegesd a munkádat sokat, sőt, ha már túl sokat nézted őket, tedd egy tükör elé, és nézd meg tükörből is. Teljesen másképp fogod látni. Rögtön észreveszed a torzulásokat, és a hibákat.

2014. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!!!!
2014. nov. 29. 17:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsot! :D
2014. nov. 29. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!