Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől vagyunk ilyen álszentek?...

Mitől vagyunk ilyen álszentek? Más országokban is ez megy? (többi lent)

Figyelt kérdés
Gyakran olvasom a közösségi oldalakon, különböző fórumokon egyszerű hétköznapi emberektől, hogy a politikusok többsége így lop meg úgy lop, meg ilyen piszkos ügyeik vannak meg olyanok. Így kellene őket felelősségre vonni meg úgy. Az elmúlt napokban magamba néztem. S az a kérdés vetődött fel bennem, hogyha én lennék az Ő helyükben, akkor nem ugyanezt csinálnám? Megválaszoltam a saját kérdésem és azt mondtam: Hát, dehogynem! És, aki most ezt olvassa és felteszi magának ugyanezt a kérdést az mit válaszol rá? Emberek, ha egy kicsit magunkba nézünk, akkor láthatjuk, hogy azért minket sem a becsület szült meg. Csak azt nem értem, hogy sokan miért mondják azt, hogy márpedig én bizony nem lopnák az adófizetők pénzéből, vagy nem csalnék el pályázati pénzeket. Vagy nem vennék a gyerekemnek 300 milliós lakást.Vagy nem lennék benne a földvásárlós buliban és még hosszasan lehetne sorolni. Nem inkább irigyek vagyunk rájuk? És hozzátenném azt, hogy nekünk is megvan/volt a lehetőségünk, hogy közéjük álljunk és ezzel foglalkozzunk. Mégsem tettük.
2016. febr. 3. 14:15
1 2
 1/15 Roland G. ***** válasza:
56%

Az átlagemberek kicsiben csinálják,ők nagyban(tisztelet a kivételnek)

Nagyon tudnak!

2016. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Ne vetítsd ki a saját gondolatidat másokra. Te lehet, hogy simán lopnál, csalnál minden lelkiismeret furdalás nélkül, de más nem.

Ha tudnád, hogyan működik a gazdaság, mik azok, amikkel javítani lehetne a helyzeten, akkor nem írnál ekkora marhaságot. Vagy ha lenne egy minimális jóakarás a társadalom felé, nem így gondolkodnál.

Ha az emberek többsége nem úgy gondolkodna, ahogy te (ha neki szabad, akkor nekem is), máris jobb lenne az ország gazdasági helyzete, nem lenne ekkora költségvetési hiány, és nem lenne ekkora a feketegazdaság sem.

2016. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem, én nem. Én valóban talpig becsületes vagyok, és az a fajta, aki ha hatalmat kap, akkor azt jóra használja, ugyanis abban hiszek, hogy az összefogással mind az egyén, mind a csoport jobban jár, mint a versengéssel.
2016. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Hát k**vára nem vennék 300 M-ért házat, ha milliárdos lenék akkor se. Kérdező te valami politikus vagy, aki nem bìrja feldolgozni a saját - tulajdonságát - hogy szebben fogalmazzak, mint az elöbb, vagy pedig egy ilyen ember kért, hogy írd ezt ki.
2016. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
ÉN nem tenném Sőt! El sem vállanék ilyen munkát.
2016. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pont az ilyen emberek válaszaira vártam. "Én nem." "Én nem." Úgy megnéznélek titeket olyan helyzetekben, mikor lelehet akasztani gondtalanul a nagy dellát. Biztos tiszta kézzel kormányoznátok. :D Ja és nem vagyok politikus és nem kért meg senki, hogy ilyet írjak ide ki.
2016. febr. 3. 15:04
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Minek írsz ki kérdést, ha nem tetszenek a válaszok? Mit nem lehet azon felfogni, hogy nem működünk egyformán. Lehet, hogy te gondolkodás nélkül zsebre tennéd azokat a pénzösszegeket, de más nem, és le is írtam, miért...

Ha valaki ilyen gyenge jellem, nem szükséges ahhoz, hogy milliókkal vagy milliárdokkal találkozzunk, elég ha mondjuk talál egy kisebb-nagyobb pénzösszeget vagy egy drágább telefont a földön (tételezzük fel, hogy nemrég ejtette el valaki), egyből zsebre rakná.

Ha valaki elégedett az életével, meg sem fordul ilyen a fejében. Nem mindenki akar több milliós villában lakni.

Nyilván vannak dolgok, amik hiányoznak az életemből (például egy kerti medence), de egy politikusi fizetésből röhögve ki lehetne fizetni, nem kéne hozzá külön lopni...

Csak ismételni tudom magam, hogyha tisztában lennél a gazdaság működésével, nem írnál ilyeneket. Vagy csak szimplán tényleg ilyen gyenge jellem vagy.

2016. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem tetszenek a válaszok. Tudtam, hogy ilyenek fognak jönni. A pénz sokakat meggyengít, a nagyon sok pénz meg mégtöbbeket. Ha egy pártban töltenél be bármilyen szerepet és tényleg nem tennél zsebre semmit, akkor azt kívánom neked, hogy minél hamarabb legyen egy kerti medencéd. És a kérdésnek semmi köze nem volt a gazdasághoz. Csupán egy-két emberi tulajdonságra fókuszál. Én bevallom megamnak, ha a helyükben lennék, akkor több, mint valószínű, hogy nem lennék tisztességes. És azért, mert nem valószínű, hogy különösebb következményekkel járna. Max írnának rólam az újságok. Biztos vagyok benne, hogy sokan mások is vannak így.
2016. febr. 3. 15:52
 9/15 anonim válasza:
49%
NE! NE! Mindenki követ el szabálytalanságot,aki az ellenkezőjét mondja az hazug,van aki a melohelyről lop,stb, inkább a kérdés az lenne az a nem mindegy hogy Orbáné menyit lopnak,inkább a nép kifosztóinak hivnám!
2016. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sokat hallottam már emberektől, hogy ők bizony nem.

Mikor olyan beosztásba kerültek és körülöttük mindenki azt csinálta, ő is be állt a sorba. Másért nem, ne lógjon ki a sorból.

Addig könnyű mondani, hogy én bizony nem, még nincs meg hozzá a lehetőség.

Ez mindig akkor derül ki ténylegesen egy emberről, mikor ott a lehetőség.

2016. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!