Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elbizonytalanodtam. Attól még...

Elbizonytalanodtam. Attól még hogy nekem az előzmény trilógia is tetszett azért, számíthatok nagy rajongónak? (Részletek leírásban)

Figyelt kérdés
Újabban sajnos azt vettem észre, hogy magukat nagy Star Wars rajongóknak nevező embereknél divat az előzmény trilógiát csipőből elutasítani és lesz*rozni. Félreértés ne essék valóban nem tökéletes megvannak a maga hibái, az eredeti trilógia továbbra is felülmúlhatatlan de szerintem kicsit több tisztelet kijárna a prequel-nek. Saját véleményem mellett kiállok amit a kérdésben leírtam, de szinte minden nagy SW-fannál azt látom hogy csak semmibe veszik az előzmény filmeket és mindig negatív hangnemben beszélnek róluk, ezért is kezdek elbizonytalanodni hogy én nagy rajongónak számítok-e egyáltalán. Már pedig szerintem én igen is nagy SW rajongó vagyok, többet tudok a SW-ról mint némelyik olyan ismerősöm akik a kezdetektől figyelemmel kísérik a szériát. De azért a ti véleményetekre is kiváncsi lennék. Köszi előre is :D

#Star Wars #elismerés #rajongó #fan #előzmény trilógia
2016. febr. 4. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne azzal törödj, hogy mások mit gondolnak. Nekem is tetszik az elözmény trilórgia.
2016. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Igen az előzmény trilógia valóban nem tökéletes. Van sok hibája (pl a túl sok CGI, Jar Jar, az a "szerelmi szál" stb). De ennek ellenére annyira nem rossz. A Sith-ek bosszúja nagyon jól sikerült. A klónok támadása se rossz (de az a "szerelmi szál", homok). A Baljós Árnyak fogatversenye és Qui-Gon Jinn-je pedig kifejezetten jól sikerült. Persze meg lehet érteni, miért mondják, hogy fúúj f0s, utálom, de az előzmény trilógia igenis jól bemutatja Anakin életét és a Birodalom kialakulását. Na meg a klónok, baromi jók. Például itt van ez: https://www.youtube.com/watch?v=wirkuuCjLCY

ez se lenne az előzmény trilógia nélkül.

2016. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
48%
Nekem is az előzmények sokkal jobban tetszenek min a régebbiek ennek ellenére én is nagy SW fannak tartom magam mert pl. mindenem Star Warsos és a Sithek bosszùja a kedvencem és engem nem nagyon érdekelnek mások véleményei, nekem elég a sajátomon elgondolkodni:D
2016. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Valójában azok vannak kisebbségben akik utálják a prequelt, az igazi SW fanok szeretik és értik az egész szériát. A sok prequel utáló csak azért fröcsög mert nem értették az előzménytrilógiát
2016. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rion_marcus válasza:
41%

Mert te kedves négyes a megértés és az együttérzés példaképe vagy :)


A prequel-lel sok (szerintem túl sok) probléma is van és ezért kell kritikusnak lenni velük és "fikázni" őket. De még ennek ellenére is megpróbálom a pozitív dolgokkal kezdeni:Fogatverseny, Ewan McGregor mint Obi, a látványos fénykard csaták, a köztársaság bukása és a 66-os parancs, Ian McDiarmid mint Palpatine, de sajnos ennyi és nem több.


Ezzel szemben a rossz: lényegtelen történet az Ep. I-ben amiből csak az számít, hogy volt egy választás amit Palpi nyert meg, a kereskedelmi törvény fontossága (mert az SW legyen grandiózus és epikus ez meg azok ellentéte), mindkét Anakint alakító színész pocsék, két badass, de jellegtelen (Maul és Griveus) és egy szó-szó érdekes gonosz (Dooku) aki alig kap időt, a fontossága ellenére iszonyatosan rossz szerelmi szál az Ep. II-ben, gonosz pixel droidok lőnek később gonosszá váló klónokra kinek is szurkoljak?, a jediket vak és tehetségtelen papokként ábrázolják, sok és gyenge minőségű CGI használat (tudom 2000-es évek technikája, de a régi űrcsaták is hihetőbbek, mint a klónok) és minősíthetetlenül kreativitástalan kamera kezelés.


Ezekkel együtt már objektíve kijelenthető, hogy a prequel alsóbb rendű az eredeti trilógiánál. Az egy nézhetetlen, a kettő tűrhető és a hármat már élveztem is, de három kiváló film után egy ilyet nem lehetett volna kiengedni a vágószobák mélyéről. A legjobb ami a PT-ből jött az a Clone Wars sorozat (egy rajzfilm sorozat jobb mint a prequel kétharmada) és ez elborzasztó.


Végül azért a kérdésre is válaszolnék :) Természetesen SW fannak számítasz kérdező és még az agresszív 4-es válaszoló is, ha ti annak érzitek magatokat. Ezt senki nem veheti, de még meg sem kérdőjelezheti. Azt a jogot viszont fenntartom magamnak és a filmekhez nem elvakultan hozzá álló SW rajongó társaimnak, hogy az ízléseteket megkérdőjelezzük, de mint tudjuk: De gustibus non est disputandum.

2016. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért mert sok SW fan folyamatosan az internetet bújja meg YT ahol kb folyamatosan az SW előzmény filmek lejáratása megy ennyi. Nálunk is Magyarországon a kedves Szirmai Gergely barátunk szépen lefikázta az 1-2.részt, 3.részt meg nem fikázta le viszont semmi kiemelkedőt nem mondott. Ha valaki tényleg nagy fan akkor az minden részét egyformán elismeri és szeretni fogja, aki meg ,,divatból'' utálja az előzmény filmeket az meg csak poénből és divatból mondja magát fannak.
2016. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Puffinlekvár ***** válasza:
Nem az a lényeg,hogy másoknak mi tetszik. Én szeretem az egészet.
2020. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A régi szép idők, amiket mennyien elfeledtek... Amikor még a prequelt volt divat utálni, és nem a sequelt... Hát igen, mindig a legfrissebbet kell utálni, ez már csak így megy :D
2020. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!