Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez vajon még egy extrovertáltn...

Ez vajon még egy extrovertáltnak is nehéz lenne vagy csak én vagyok balfütyi? (Szakmai gyakorlat Dániában)

Figyelt kérdés

Külföldön tanulok, és most vagyok az utolsó szemeszterben vagyok, aholis egy dán cégnél dolgozom 3 hónapig


Az a gond, hogy az alapvető önbizalomhiányom eléggé felerősödik, ugyanis nagyon sokszor érzem magam feleslegesnek..pl nagyon sokszor az van, hogy dánul beszélnek előttem, és utána mondják, hogy ja bocs, akkor visszatérünk angolra, és az elején még volt bátorságom mondani, hogy váltsunk nyelvet, de sokadszorra már nincs képem


DE ami a leginkább lealacsonyít amikor tudom, hogy csak miattam beszélnek angolul, és ekkor aztán tényleg mondanom kéne valami olyat ami meghatározó és hozzátesz a dologhoz, elakad a hangom, és elpirulok és nagyon balkukinak érzem magam, velem ellentétben ők meg tök természetesen normálisan elmondják amit akarnak


Az még rátesz, hogy eleve nem beszélek annyira jól angolul mint ők, néha a figyelmem akaratlanul elvándorol, és olyankor csak bólogatok, hogy OKÉ ÉRTETTEM...Aztán pár óra múlva kiderül, hogy valamit nem csináltam meg és megint ciki, és megint lealacsonyít, és megint úgy érzem, hogy semmirekellősködöm


....


Ebéd az megint egy vicces téma, ott is végig dánul beszélnek, az egyik csávó az elején beszélt hozzám néha angolul de ott is előjött ez a stressz, hogy " mondj valami igazán kifejtőset, humorosat és őszintét, különben megint dánul fogunk beszélni, és abból meg nem fogsz semmit sem érteni"..így hát csak simán válaszoltam és utána dánul beszélgettek tovább..


Néha a korombeliekkel hülyülünk, őkkel jobban tudok persze szót érteni, de ha feladat van, akkor sokszor csak ketten elvannak egymással..én vagyok kb az utolsó prioritás ha feladatról van szó


Valami építő gondolat, vélemény?


22f



2016. febr. 4. 22:19
 1/5 A kérdező kommentje:
-vagyok
2016. febr. 4. 22:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanulj meg dánul és angolul is rendesen. mondjuk azt nem értem, milyen nyelven tudsz ott tanulni, ha egyik nyelvet sem beszéled úgy igazán.
2016. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kifejezni tudom magam és kommunikálni is csak lámpaláz miatt van, hogy elég sokszor neki kell futnom hogy legyen értelme a mondataimnak
2016. febr. 4. 22:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elején mindenkit elér a kultúrsokk, pláne ha nem beszéled rendesen a nyelvet és nem tudod kifejezni magad. De 3 év után ha nem jött beléd az, hogy "más nem fog helyettem beszélni, és tök mindegy hogy, csak kézzel-lábbal kommunikáljam el, hogy mit is akarok", akkor nem tudom mikor fog. Őszintén, mit veszthetsz már azzal, ha próbálkozol?

Esetleg az egyetemen keress meg egy konzulenst, biztos nem te vagy ott egyedül ilyen problémával. Amit még javasolni tudok, hogy otthon keményen tuningold a nyelvtudásod.

2016. febr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az, hogy nem beszélem a nyelvet olyan jól azt jelentette, hogy pl nem tudok elmondani, olyan beleéléssel egy poént ..nem azt, hogy my name is blabla - szintnél vagyok
2016. febr. 5. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!