Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában így esténként ha...

Mostanában így esténként ha spontán akar elmenni barátnőm ide-oda semmi kedvem, álmos vagyok, de ha tudom előre, hogy megyünk vhová akkor nincs ilyen problémám, miért?

Figyelt kérdés

Például ha én úgy tudom későn ér haza(ma pl 5 óta nem beszéltünk semmit,csak hogy Pesten néz albérletet párjával),én meg lefürdök és csak teázgatok,gépezek. Fél 10 kor dob egy üzit,hogy mindjárt otthon van,menjünk moziba.Kitaláltam,hogy fáj a fejem. Mivel napok óta fájt,mondjuk ma is,de már elmúlt. De ha tudom előre pl: délután megbeszéljük,hogy este mozi,buli,étterem,billiárd vagy tököm tudja mi akkor nem vagyok álmos,akkor várom nagyon,hogy menjünk!!

De ilyen este ezektől a spontán programoktól elmegy a kedvem. Egyszerűen én rá készülök arra,hogy nyugi van,alváshoz készen állok.Mivel minden nap korán kelek,dolgozok ahogy ma is. Így 10 fél 11 körül már megyek aludni.De érdekes ha tudom,hogy van program akkor nem érdekel semmi,az se mennyit melóztam csak menjünk :D Barátnőm ezt észre vette és nem veszi jó néven.


Én lennék befásult,hogy nem szeretem annyira a spontán dolgokat?

Mindig is a megbeszélt dolgok híve voltam. Eddig működött így az életem,mióta barátnőm a barátnőm ez felborult.Sok vita állt mögötte vmennyire tudtam alkalmazkodni csak volt egy jó nagy szünet mikor elköltözött.Azóta elszoktam ezektől a dolgoktól mivel én is ő is utaztunk egymáshoz nyilván kénytelenek voltunk időpontokhoz ragaszkodni.

Pár hónapja ismét vissza költözött a városba. Megint jönnek a hirtelen ötletek.


2016. febr. 5. 21:56
 1/10 kovbal95 válasza:

Sokan azt gondolják, hogy azt, hogy mikor mihez van kedvünk, azt nem tudjuk befolyásolni, mivel az ilyesmit leginkább a tudatalattink befolyásolja. Ha alszik az ember, akkor más állapotba kerül, de ezzel mindenki tisztában van, mivel ez a leglátványosabb mindközüll. Azonban napközben is több állapotváltáson is keresztül megy. Ha valamire készülsz, akkor a szervezeted is igyekszik felkészülni rá. Ha tudja, hogy nagy erőt kell majd kifejtenie, akkor igyekszik előkészíteni az izmokat, stb. Nálad ide még az is hozzájön, hogy, mint minden embernél, a megszokás is számít. Ha valakinek sokszor kell hirtelen mást csinálnia, mint amire felkészült, akkor a szervezete hosszútávon arra készül, hogy könnyen tudjon változtatni állapotán, és ne csináljob olyan változtatásokat, amik egyes, sokszor bekövetkező eseményeket megnehezítene.

Remélem, hogy nem volt túl nyakatekert ez az egész.

Ide a végére megpróbálom a végső konklúziót leegyszerűsíteni:

Ha mostantól megint sokszor lesznek hirtelen ötletei (és ezekre ráerőlteted magad az elején) később könnyen fog menni újra.

2016. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem volt nyakatekert megértettem :)


Régen mikor barátnőmet megismertem minden egyes nap mindig minden spontán jött, nehezen, de 1-2 hét alatt eléggé belerázódtam és volt mikor este 10 kor a pizsamámból öltöztem fel,hogy na megyünk bulizni.

Bár előtte akkor is volt róla szó,csak nem tudtuk biztosra. A lényeg míg itt lakott akkor minden nap volt vmi spontán dolog. Ezt nagyon jól írtad ehhez hozzá szokott a szervezetem. Aztán mikor elköltözött. Akkor vissza tértem a magam kis rendszeréhez.1,5 évig kb éltem kis megszokott életemet. Aztán,hogy vissza költözött minden olyan mint megismerkedésünk elején spontán dolgok tömkelege.

Mostanában nem is minden nap van ilyen spontán dolog hanem heti 1x-2x szóval hozzászokni nem igazán tudok így.


Megnehezíti a spontán dolgokat az,hogy van egy kutyám akivel egy rendszer ki van alakítva, napi 3 séta, kb ugyan abban az időpontban,mikor eszik stb. Régebben igazából eléggé hanyagoltam a kutyámat és szinte húgomra és anyumra hagytam sok mindent,mivel barátnőm azt mondta most megyünk vásárolni akkor mentünk :D Csak rájöttem idővel,hogy ez a spontán dolog hátrány pár dologban és próbáltam vissza venni belőle.

2016. febr. 12. 10:29
 3/10 kovbal95 válasza:

Ha jól értem a dolgokat, akkor lány vagy, ami azért fontos ebben a helyzetben, mert legelején azt hittem, hogy barátnőddel együtt vagytok egy pár. Aztán írtad, hogy neki van párja. Bocsi, hogy ezt kirészleteztem, de nem volt minden egyértelmű.

Ebben az esetben meg kellene beszélned vele a dolgot, hogy szeretsz vele lenni, meg minden, de már nem tudzs úgy alkalmaszkodni hozzá mint régen. Talán megpróbálhatna tervezni, ami azért sem hátrány, mert később is biztosan szüksége lesz majd rá. Az, hogy milyen kapcsolat van köztetek, befolyásolja a beszélgetés fontosságát, és azt is, hogy mennyire fontos a kompromisszumkötés. Remélem, hogy sikerül tisztázni a dolgokat, és boldog kiegyensúlyozott lesz minden!

2016. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen,lány vagyok. Mi nem vagyunk együtt :D


Nagyon szoros barátság van köztünk.

Én már mondtam neki,hogy próbáljon tervezni egy kicsit.

De hát ő nem éppen a kompromisszum kötés embere :D


Neki az a mondása,hogy ő nem tervez semmit sem előre,mert az sosem sikerül.Tény,hogy nála a tervezett dolgok sosem vagy csak ritkán jönnek össze. Persze ehhez hozzá tartozik,hogy kicsit szét szórt is.Meg kb 3 féle dolgot akar egyszerre csinálni.


Majd megpróbálok vele ismét beszélgetni.

2016. febr. 13. 12:42
 5/10 kovbal95 válasza:
Nekem ezekből úgy tűnik, hogy nem neked kellene alkalmazkodnod őhozzá, hanem neki hozzád. És jó is lenne neki, ha valaki rá tudná venni a változásra. Ha nem sikerül amit tervez, pl, hogy egyik estére betervezi a bulizást, akkor rosszul tervezte be a dolgot. Persze mindenkinél előfordul, hogy közbejön valami, váratlan dolgok akármikor előfordulhatnak, de nem azoknak kellene dominálni.
2016. febr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos én őt nem fogom tudni megváltoztatni. Teljesen fel van fordulva az élete már 3 éve mióta ismerem. Valóban nem lehet vele tervezni. Múltkor is úgy volt megyünk shoppingolni. Erre kiderül,hogy még megyünk kozmetikusához,utána találkozunk párjával 20 percet majd az után shoppingolunk.De annyira elment az idő,hogy kb 1 óra nézelődés után már rohanni kellett,mert egyik haverja jött értünk,hogy haza vigyen.


Eléggé káosz. De az a baj,hogy neki az idővel van baja. Mondja,hogy kozmetikusnál 20 perc alatt végzünk,mikor minimm 1 óra. Meg a mindjárt ott vagyok is fél-1 óra.. Szóval az elején én elég sokszor otthagytam egy-egy találkozón. Végül mire rájöttem az ő idő zónájára,ha vele találkozok sosem sietek :D

2016. febr. 14. 15:22
 7/10 kovbal95 válasza:
Nem épp pozitív dolgok. De talán rá lehetne vezetni arra, hogy ezt ő is meglássa. Mi lenne, ha te szerveznél valamit, úgy ahogy ő. Tudom, gyerekesnek tűnhet, de ennél nincs jobb ötletem.
2016. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"tükörmódszer" nála sajnos nem megoldás.


Sokszor csináltam azt,hogy ugyan azt a viselkedést imitáltam mint ő és még én jöttem ki szarul. Vagy rosszul csináltam vagy nem tudom :D


Na meg én abszolút nem tudnék így össze szervezni semmit sem :D Ennyire cifrán.

2016. febr. 16. 16:34
 9/10 kovbal95 válasza:
Erre számítottam, de azért gondoltam, próba szerencse, nagy ritkán akár ez is bevállhat. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.
2016. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmi gond :)


Az a baj,hogy barátnőmnél bonyolultabb emberrel nem találkoztam. Szóval őt megfejteni nem egyszerű. Vmi össze köt minket hiszen 3 éve barátnők vagyunk.

2016. febr. 17. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!