Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek szociális fóbiája...

Ha valakinek szociális fóbiája van, akkor ő erről saját maga tehet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 10:19
1 2
 1/11 Sunshinedoll ***** válasza:
74%
Nem.
2016. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Arról tehet, hogy nem tesz ellene, csak szétteszi a kezét, hogy nem lehet ezen segíteni.


De gondold csak végig, a te nyomorod ellen ki tud tenni? Te vagy én?

2016. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem.A mentális problémákról annyira tehet az illető mintha fizikai betegsége lenne, azaz semennyire .Már hogy tehetne róla?Egyébként szociális fóbiásként azt kell mondjam az utolsó válaszra hogy rohadt nehéz nem széttenni a kezed és feladni a küzdelmet .
2016. febr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

A szociális fóbia csak eufemizmus a felelősséghárításra.


Elsősorban az elhibázott nevelés eredménye, hogy valaki rosszul kezeli a társas interakciókat, tehát nem ő tehet róla; viszont - ahogy előttem is írták -, arról ő tehet, ha elsáncolja magát egy kényelmes, hangzatos "betegség" mögé.


Nem megmozdulni, nem tenni, nem küzdeni, kifogásokat keresni könnyebb, mint a saját jól felfogott érdekünkben aktívan közreműködni a szellemi egészségünkért, hiszen sok esetben több évtizednyi, átfogó berögződésrendszert kell lebontani, majd újraépíteni. Kinek van erre türelme/kapacitása ugyebár? Inkább választunk egy kényelmes, előrecsomagolt betegséget a pszicho-katalógusból. :)


Üdv.: Egy volt szociális fóbiás.

2016. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az nem rajta múlik, hogy szociális fóbiás-e, viszont az, hogy javítson rajta és megpróbálja leküzdeni, az már igen.
2016. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia...hányszor fogsz még etéren kérdéseket kiírni?...

Igen,tudsz ez ellen tenni!Méghozzá húzd ki a netkábelt a számítógépedből és menj ki a szabadba.Menj teázni,vagy hívd el a barátaidat/haverjaidat egy sörre,vagy moziba.Lehet nincs hozzá kedved,de ne engedj ennek,amikor már a történések közepette leszel rájössz majd mennyire hülye vagy,hogy szociális fóbiásnak állítod be magad.Különben egy ideig én is ezt hittem magamról.Érdekes amikor kihívások elé kényszerítettem magam,valahogy egy időután nem remegtem a metron,nem remegtem az emberek között..sőt mosolyogva mentem az utcán és senki sem zavart.Pedig igen súlyos tüneteim viltak...meg lehet szüntetni csak akarni kell.És ami a legfontosabb ne magadon, a viselkedéseden kattogj,hanem engedd el magad és másokkal foglalkozz...

Bocsánat a nyersségért,de szerintem baromság magadat beskatujáznod.

Élj!

2016. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
4-es, tehát neked sikerült. Ez szép. De annyi empátia rád sem ragadt, hogy felfogd, hogy nem mindenki olyan erős, mint te? Én büszke lennék magamra, ha ilyesmi bajom lenne, és le tudnám győzni, és utána nem az lenne, hogy nagyképűsködök, hogy nekem már nincs bajom, te egy lúzer vagy, mert neked van. (Milyen) ember az ilyen?
2016. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyképűsködöm. Rettenetesen nehéz út ez, a szenvedést nem szeretném elhazudni. Sok másik ember nélkül nem sikerült volna, akik ráébresztettek a hibás gondolkodásmódomra.


Például arra, hogy az - általad is említett - erőt nem kívülről kapom, hanem belőlem jön.


Fontos, hogy az ember bátran felvállaljon helyzeteket, és utána rögzítse (ha kell, fennhangon), hogy ezt is meg tudta oldani. A másik, amit fontos volt megértenem, hogy ne "takarózzak" állandóan a betegségemmel. Tágabb értelemben: hogy ne adjak neki hangot. Nem amolyan struccpolitikaként, hanem csak azért, hogy ne váljon öngerjesztővé a dolog. Az ellentétének adok hangot, azaz a mentális állóképességnek.


Az én empátiám abban mutatkozik meg, hogy nem adom alá a lovat. Te viszont megtapsolod, így aztán holnap is lesz színdarab.


Nehéz. Ezt nem vitatom. De innen nézve már látom, hogy nehezebb a módszeres önsorsrontás, és a szorongás nem csak úgy történik velem, hanem magam tartom fenn/erősítek rá.

2016. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs.

Minden ilyen s hasonló, külvilág retardáltsága miatt van.

2016. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Konzervkaja konzervzsömlében, konzerves doboz nélkül, de az biztos, hogy finom. Nem napi egészséges táplálékbevitelre szolgál.
2016. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!