Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van így ezzel, hogy...

Más is van így ezzel, hogy eleinte nagyon nehezen lelkesedik, de aztán idővel egyre jobban megjön a kedve?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy olyan típus vagyok, akinek nehezen jön meg a lelkesedése bármihez. Idővel azért szép lassan , fokozatosan előjön, és ha már rendesen benne vagyok valamiben, akkor egyre inkább megjön a kedvem a hozzá, néha már olyannyira, hogy nem is akarom abbahagyni. Én általában nehezen kezdek bele új dolgokba, mindig az első lépést teszem meg a legnehezebben, viszont ha valamit elkezdek, azt végigcsinálom, és ahogy telik az idő, egyre szívesebben.

Csak hát érdekes, hogy a legtöbb emberen ennek pont a szöges ellentétét látom: Eleinte nagyon lelkesek, nagyon beleélik magukat a dolgokba, aztán az idő múlásával ez egyre inkább alábbhagy.



2016. febr. 12. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Két hétig tespedtem és csak mondogattam, hogy el kéne már kezdeni tornázni, egészségesen élni. Nagyon nem volt kedvem, ettem a csipszet, kólával meg a péksüteményeket.

Aztán egyszer nem vettem reggelire sonkás croissant-t, aztán nem ittam kólát, majd elmaradtak a csokik is és gyümölccsel kezdtem a napot, salival fejeztem be. Csak főtt kaját kezdtem enni, abból is egyre kevesebbet, adagonként. Aztán vettem polifoam-ot meg kis súlyzókat, kettlebellt, elkezdtem egyre többet edzeni, sétálni, biciklizni.

Mára már rosszul érzem magam, ha ki kell hagynom egy napot, vagy egy órával később tornázhatok. :D

2016. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én az ellentéte vagyok. Amíg nem kell csinálni vagy mag csak a felszínt kapargatom, addig lelkesedem. Aztán, ahogy belemélyedek és látom a nem épp kellemes oldalát is, elmegy tőle a kedvem.
2016. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Még hozzáteszem, hogy minden másban is így van, csak egy példát hoztam. De munka mellett vállalok webfejlesztés, programozást, designolást is. Van hogy csak görgetem magam előtt, mert nincs kedvem neki ülni, inkább megnézek egy filmet, hallgatok zenét, de ha sikerül rávenni magam, hogy belekezdjek, akkor egy nap legépelek 5000 sort. :D Na jó ez túlzás, de valahogy így van. :p

2016. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a német mondja: Aller Anfang ist swer (minden kezdet nehéz).
2016. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!