Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen halálos bűn ha...

Tényleg ilyen halálos bűn ha az ember csendes, halkszavú és visszahúzódó?

Figyelt kérdés

Általában egésznap szótlanul ülök, viszont gyakran vagyok segítőkész, egy-két emberrel azért váltok pár szót.

Az osztálytársaim ok nélkül piszkálódnak.

Idióta dolgokat ordibálnak be rólam amin általában a fél osztály röhög a tanárral együtt.

Direkt hülyeségeket kérdezgetnek.

A jelenlegi közösségben vannak olyanok, akikkel régebben is egy osztályba jártam, kitudja hogy ők milyen gyökérnek hordanak el a hátam mögött.

Gondoltam már rá hogy abbahagyom ezt az okj képzést csak ugye nem tudnék mihez kezdeni.

Azt is bítom ha más hülyéskedik, mond baromságokat az természetes, viszont ha én akkor már gyökér vagyok és fogyatékos.

Leginkább ezért húzódtam annyira vissza.

De minden közösségben ez, vagy ezekhez hasonló dolog ér. Régebben sokszor megaláztak stb.

Mostanában magam utálata mellet elkezdtem utálni az embereket is és méginkább antiszoc lettem.

Nagyon érzékeny vagyok


2016. febr. 17. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Igazi bűn: Logika ellenes ártó dolog.

Válasz: Nem.

Ezek nagyon nem normális dolgok. Főleg magad utálata miközben jó ember vagy.

Én is hasonló voltam de egyben "alfa" is. Újonnan érkeztem osztályba és pár hét alatt amikor én beszéltem, mindenki elhallgatott.

Lehetsz csöndes, visszahúzódó, idiótákkal kommunikációt kerülő, miközben nem hagyod magad s ezt logikusan éred el.

Neked dolgok értékelésével is gond van.

Ha rám írsz, tudok segíteni minden problémádon.

2016. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nincs Név nem lesz válasza:
100%
Szia :) Elôször is kívánok neked egy jó nagy mosolyt és egy öleleést. Nos- aki hülye,az is marad,a viselkedésük pedig ôket minôsíti,nem pedig téged. Tudom,könnyû mondani,de ne törôdj velük. Nekem is voltak hasonló gondjaim. Az ilyen embereknek az fáj a legjobban,ha levegônek nézed ôket,emiatt pedig elôbb vagy utóbb békén fognak hagyni. Mindig kell valaki,akit szivathatnak mivel jobb elfoglaltságuk nem akad,most pedig épp te vagy a céltábla. Abba fogják hagyi és ne feledd,csak akkor bánthatnak,hogyha hagyod. Nincsen azzal abszolút semmi gond,hogy nem beszélsz sokat vagy visszahúzódó vagy. Semmiképp se utáld magad,fölösleges és csak ártasz magadnak. Ha ilyenek,hát ne szólj semmit,tanulj,magadnak tanulsz. Elnézést,hogy így mondom,de egy fenékkel csak egy lovon lehet ülni. Mindenkinek tetszeni,megfelelni nem lehet és nem is kell. Lásd az értékeidet,ne engedd,hogy mások elrontsák azt,ami vagy,mert igenis értékes vagy. Tidom,hogy nagy klissé,de még mindig - az idôd túl értékes ahhoz,hogy ilyen emberekre pazarold. Pókerarcod fel,éld túl és keress magadnak valamit amit nagyon szeretsz csinálni.
2016. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ilyen vagyok, s ezeket magam is átéltem. De azzal nyugtattam magam, hogy az osztálytársaimmal nem leszek örökre összezárva, csak ki kell bírnom addig, amíg a suli tart, aztán soha többé nem látom őket. Ismerkedned kell hozzád hasonlókkal. Nagyon sokan vannak hasonló helyzetben, mint te, ők főleg itt a neten ismerkednek. Mikor én is másokkal kezdtem ismerkedni, akkor nem kaptam cikizős beszólásokat. Igaz, hogy a csendességem nem valami előny, de én ilyen vagyok, valakinek bejön, igaz keveseknek. Szintén szeretek segíteni, önzetlen vagyok. Egyszerűen az osztályban el vagy könyvelve, illetve jól esik nekik a "kicsit" bántani.

Mondom, gondolj arra, hogy addig kell kibírni míg a képzés tart, utána vége. Addig kitartást Neked!

2016. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy miért éli meg az emberek többsége az introvertáltságot negatívumként. Itt a gyk-n is állandó kérdés szokott lenni. Én is csendes, visszafogott vagyok, de én kifejezetten szeretek ilyen lenni. Azzal, hogy nem fecsegek állandóan, van lehetőségem megfigyelni az engem körülvevő világot, az embereket, a viselkedési módokat, szóval bármit, ami engem érdekel.

Én inkább azon csodálkozom, hogyan tudnak az emberek állandóan beszélni ha kell, ha nem. Miért nem képesek olykor élvezni a csendet, békességet, nyugalmat, miért kell folyton a saját és mások hangját hallgatniuk.


Nagyon bunkók az osztálytársaid a tanárral együtt. Szerintem bírd ki a cél érdekében ezt az időszakot és ne akarj más lenni, mint amilyen vagy, majd találkozol olyan emberekkel is, akiknek a társaságában jobban érzed magam.

2016. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tele vagyok kissebbségi érzésekkel is. Körülöttem mindenki sikeres valamennyire.

Mármint vannak sportolók, jó kommunikációs képességű emberek, jófejek, kiváló tanulók stb.

Én meg a szürke kisegér.

2016. febr. 17. 15:12
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Én nagyon sokszor szomorú vagyok, visszahúzódó, csendes, de megvan az oka.

Piszkálnak ,hogy jaj, már megint bőgni fogsz? Mosolyogj! Miért! Hát.. mert... mondjuk mert van mint enned!

Persze, ez jó dolog, de ha majd Ő bőg valami miatt, odamegyek hozzá, és mondom, hogy, Ne sírj már, van mint enned!

De csak engem kell csesztetni... Bár mindenben így van.

2016. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a fenti válaszokkal, emiatt igazán nem kell bűntudatosnak lenned! :)

Hozzátenném az egész helyzethez, hogy én is mindig csendesnek, visszahúzódónak ítéltem magam, mert nagyon sok társaság előtt nagyon keveset beszéltem, viszont én is mindig hiányérzettel éltem meg ezt a szűkszavúságot.

Most úgy vagyok, hogy igyekszem olyan új és új társaságokat keresni, ahol feltudok szabadulni, és kapcsolatokat kialakítani. Azt gondolom, hogy a "csendesség" nem egészen valami személyesség, jellem kérdése, hanem közvetlenül kapcsolatokat határoz meg az, ha valamilyen szinten kitudom fejezni magam mások előtt.

Ha valakivel jól kijövök, akkor én sem vagyok annyira csendes. Vagy ha "önbizalom, önértékelés" hiányokról van szó, akkor is vannak emberek, akiknek megbízom, akik értékelnek és bizalommal töltenek el, nem egészen az én sajátosságom, hanem a környezetemtől, barátaimtól is függ a "csendességem" szerintem.

Nekem is volt nagyon negatív környezetem, de aztán olyan is, akikre csupán passzívan hatott a csendességem, nem bántottak ezért, de nem is tudtam valami mélységesebb kapcsolatokat kialakítani.

Szerintem ez is egyfajta viszonyulás, vagy épp annak a hiánya, nem személyiség, de emiatt senkit sem kell megbántani, gyakran semmivel sem túlzottan jobb az akinek folyton vagy az arca, mint az aki épp visszahúzódik és sehogy sem nyilvánul meg.

2016. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

akikben* megbízom

akiknek nagy* az arca.

2016. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha fiu vagy, nagyobb az eselye.
2017. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!