Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nehezebb introvertált...

Miért nehezebb introvertált személyiségnek lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé introvertált ember vagyok, nincsenek sok ismerőseim, barátaim... Csendes és szerény típus vagyok. Sokszor álmodozom arról, hogy milyen jó lehet népszerűnek lenni, akinek sok barátai vannak, akivel mindig mindenki szeretne lenni, beszélgetni, találkozgatni, és valahogy mindig úgy érzem hogy ez az ember én nem lehetnék. Nem igazán tudok nyitni mások felé még ha szeretnék is. Annyira szeretnék megváltozni hogy egy kicsit nagyobb szám legyen, vagyis hogy tudjak kezdeményezni beszélegéseket. Ezt szerettem volna elérni igy gimnázium első évében is de nem sikerült, nem is igen barátkoznak velem a többiek. Úgy érzem ugyan ilyen rossz lesz a 2. év is. Ti hogy kezdenétek megváltozni? Tanácsok, tapasztalatok?

16/L



2015. aug. 18. 21:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
27%
Ugyan ez volt a helyzet velem is mikor annyi idős voltam. Azóta eltelt 13 év. És mi változott? Semmi. Jobb lett volna már akkor végeznem magammal.
2015. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Azért nehezebb, mert minden amiben felnősz, amit látsz magad körül, az emberek zöme, pont nem ilyen. És te próbálsz ilyenné válni, ami nem vagy.

Én is introvertált vagyok, és nem vágyom arra, aki nem vagyok.

2015. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekem sincs sok barátom. 3 van, akivel meg tudok beszélni szinte mindent. A többi csak haver (főként osztálytársak) akikkel rendszeresen beszélgetek, de nem olyan sokat és nem érintünk olyan kényes témákat. Ennek ellenére velük is jó a viszonyom és segítünk egymásnak. Nekem elég az a 3 komoly.


De én sem vagyok az a nagymenő, akivel az egész iskola haverkodni szeretne, de én azt gondolom, hogy nem is szeretnék ilyen lenni. Ez az én személyiségem, nekem nincs vágyam több felületes ismerősre.


Ez akaraterő kérdése is szerintem. Ha elhatározod, hogy mostantól beszélgetsz, nyitsz mások felé, akkor többen lesznek. Csak tényleg el kell határozni magad. De szerintem ezért nem kéne megváltoztatni a személyiséged.

2015. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nos az ami maga a kérdés, azt megválaszoltad :) Egyébként az én taktikám (nem tudatosan) az volt, hogy gimiben elkezdtem leszarni a dolgokat, nem rossz értelemben, nem a tanulást meg ilyenek, hanem valahogy sikerült lazább lenni, úgy hogy nem kizárólag arra koncentráltam, hogy a többieknek megfeleljek, hogy népszerű legyek stb. Példa erre egy beszélgetés, már nem koncentráltam arra, hogy feltétlen a másikhoz igazodjon a téma egyszerűen olyan dolgokról beszéltem amik érdekeltek, olyan emberekkel kerültem ezáltal össze akikkel azonos dolgok is érdekelnek. Tehát meg sem próbáltam olyan emberekkel nagy haver lenni akik számomra teljesen érdektelenek voltak, ez nem azt jelenti, hogy velük nem foglalkoztam csak azt, hogy nem akartam gy a barátjuk lenni, hogy ők sem voltak kíváncsiak rám én se rájuk. Aztán a végére ezekkel az emberekkel is jobban kijöttem. Most már ezerszer extrovertáltabb vagyok mint a gimi elején, de nyilván nem én vagyok a legnagyobb dumás, ez egy adott személyiség nem jó szerintem ha annyira megváltoztatod.

18/F

2015. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
5%
Felejtsétek már el ezt az introvertális maszlagot. Valami hülye kitalálta, s most ez a divat. Valójában arról van szó, hogy a számítógép mellett nevelkedtél, nem a grundod játszottál a többi gyerekkel. Azért nem tudsz normális emberi kapcsolatot létesíteni, mert gyerekkorodban nem tanultad meg. Csókol anyád, Pityu.
2015. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%

Miquel válaszával ne foglalkozz, gőze nincs a témához.


Az introveltáltság tényleg komoly kihívás, én is barátok és ismerősök nélkül nőttem fel, mert sosem tudtam ellazulni, elvegyülni társaságban, ugyanazok a problémáim, mint neked.


Nekem a munkahely segített feloldódni, hihetetlen sokat jelent olyan kollégákkal együtt dolgozni, akik hasonló érdeklődésűek, mindig van közös téma, sokkal könnyebb feloldódni.

Talán ezt tudom neked is tanácsolni, hogy ne otthon ülős szakmát válassz magadnak, hanem ahol van némi emberi interakció. A munkahely egy természetes közeg, ahol sokkal könnyebb a kommunikáció, ha az együttműködés eleve megköveteli. A személyesebb beszélgetések pedig onnan már könnyen kialakulnak.

És ha majd nem érzed komfortosan magad egy munkahelyen, akkor pedig hagyd ott, sokkal fontosabb a lelki egyensúly megteremtése szempontjából a jó társaság.


31/F

2015. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert az introvertált személy nem kommunikatív.

A világban pedig ez elég fontos, persze nem létfontosságú.

2015. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat. De valahogy én mégis mindenképp megszeretnék változni.
2015. aug. 18. 22:35
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

Majd idővel megváltozol. Ha magadra erőlteted, akkor vagy elk*rvulsz, vagy még sz*rabbul leszel.

Apránként csináld, de azt nem lehet megmondani, hogy konkrétan mit.

2015. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
de most apránként csinálni.. tényleg, mit?
2015. aug. 18. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!