Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, ha egy valaki rossz valamiért, miért hiszik hogy mindegyik ugyanolyan?

Figyelt kérdés
miért van ez az általánositás ? mintha ugyanolyan személy lenne mindenki, pedig nincs 2 egyforma ember, teljesen más a genetikájuk. vagy ez csak egy ilyen új társadalmi viselkedésként alakult ki ?
2016. febr. 18. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Az általánosítás mint olyan nem új dolog. Mindig is volt, és lesz is sajnos. Azért vannak olyan jellegű általánosítások, amik nagyrészt helytállóak. De persze ott is vannak kivételek.
2016. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Új? Ez nem új, mindég is volt, van, és lesz is.

Sztereotípiákkal könnyebb dobálózni.

A skótok smucigok, az írek alkoholisták, a franciák sznobok, a magyarok rosszindulatúak, és természetesen az összes skandináv országban mindenki csak és kizárólag metált hallgat.

Ez ennyire hülyeség.

2016. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor az olyat az Isten is veri aki más az átlagnál de még is általánostiják, mittudom én lehet külsőre tiszta átlagos ezért mindenki elitéli, de lehet belsőleg müvész, tudna festeni vagy profin hangszeren játszani. De csak a külseje vagy a viselkedése, szociális hiányai miatt nem tud előrébb jutni, mert mindenhol ugyanazt kapja, ez lenne az "isteni gond viselés ?
2016. febr. 18. 10:42
 4/10 A kérdező kommentje:
hmm ja halottam már milyenek az Irek, skótok, lehet nyugisabb elkéne menni oda élni :d
2016. febr. 18. 10:44
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem már elegem van az itteni Magyar mentalitású általánositókkal. és akkor ez az elfogadott társadalmi elvárás, ennek örüljek.

Tiszta szégyen Ország lett. de különös máshol ennyire nem ilyen a helyzet

2016. febr. 18. 10:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Éltél már külföldön, akármelyik országban?
2016. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, voltam már Usa-ba 3 hónapig
2016. febr. 18. 11:38
 8/10 anonim ***** válasza:

És ott nem voltak ilyen emberek?

Mert szerintem ott rosszabb, hogy a legtöbb néger a fehéreket utálja és fordítva, néha még egymást is.

2016. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert emberek buták és logikátlanul csinálnak rengeteg dolgot.

"egy ilyen új társadalmi viselkedésként alakult ki ?"

Nem. Csak agyhalottak körében.

2016. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát amerikába még a néger is érti ha tévedsz meg mosolyog rád. najó erős túlzással.. de elvileg azt halottam hogy még a rendőrök is olyan közvetlenek hogy mikor bekopognak minimum megkérdezik az embertől hogy hogy van. Amerikába laza pórázon élnek, mert megtehetik, kényelmesen élnek. ott nincs ez a dedós szint hogy juj neki van olyanja akkor ezért utáljam érte..
2016. febr. 18. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!