Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok "felnőni" és...

Nem akarok "felnőni" és átlagos életet élni! Mások is vannak ezzel így?

Figyelt kérdés

Lassan közelítek a 30 felé,és úgy érzem,hogy én sosem akarok igazán felnőni,átlagosan élni,mint mások.

Örökre szabad,független szeretnék maradni,a magam ura lenni.


Ha meglátok az úton családos embereket,egyszerűen elborzadok,hogy mégis mi nekik abban a jó,hogy az egész életük egy kötöttség.

Szerintem ez a személyiségem része,és már nem fog változni.

Szeretnék a hobbimnak élni,és mindig fiatalos maradni.


27/F


2016. febr. 19. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én fel akarok nőni, csak nem akarok sem családot, sem főnököt a nyakamba.
2016. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezért tettem direkt idézőjelbe a felnőni szót:)
2016. febr. 19. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak mindenféle emberek,ha neked ez a jó,és meg tudsz jól élni,simán tedd ezt.

Egyébként is szerintem meggondolandó ebbe a szemét világba gyereket vállalni,akármennyire is "támogatja"(?) a kormány.

nem vagyok benne biztos,hogy 20-30-40 év múlva olyan jó lesz az élet.

2016. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos élet nem egyenlő a felnövéssel.

Felnőni "megéri", mert nagyon sok plusz élettapasztalatot ad. Ha örökké felelőtlen gyermekként szemlélnéd a világot, nagyon sok mindenről lemaradnál!


Azonban felnőve sem kötelező átlagos életet élni, és családot alapítani sem az. A hobbinak élés abban az esetben működhet (a mai világban), ha abból valamilyen szintén bevételt tudsz csinálni, mert arra sajnos előbb vagy utóbb szükséged lesz.


Az életed minden más összetevőjét te döntöd el!

2016. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi tart vissza, hogy a hobbidnak élj és fiatalos maradj? Családot nem kötelező alapítani, élhetsz egyedül is.Ha a hobbidból tudnál megélni, akkor még a munka sem lenne kötöttség számodra, de ha mégis dolgoznod kellene, hát mellette akkor szabadidődben még tudsz foglalkoznia hobbiddal.A fiatalosság meg végképp csak rajtad múlik.

Mondjuk hasonlóan gondolkozom.A kötöttségeket én sem szeretem, de van családom és azt sosem éreztem kötelességnek, kötöttségnek.A munkát már sokkal inkább!Utálok időhöz kötve lenne és mások dirigálásának, elvárásának megfelelni.De sikerült találnom olyan munkát, ahol nem olyan szőrszálhasogatóan ragaszkodnak a pontos munkakezdéshez

és ha minden kész van, mehetek is haza.Próbálom keresni a jó oldalát.A hobbijaimat szeretem, de egyenlőre nem találtam meg a módját, hogy abból éljek, így marad szórakozásnak.

2016. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gyakran hallok ilyesmit is,hogy "Nézd már egy az ember elmúlt 40,50 éves és úgy öltözik,mint a fiatalok".


Én soha nem akarok "nagypapa" lenni pl.


Láttam már 25 év körüli apukát,aki 40nek nézett ki,olyan slampos is volt.


Nekem ez nagyon taszító.

2016. febr. 19. 23:26
 7/7 anonim ***** válasza:

"Gyakran hallok ilyesmit is,hogy "Nézd már egy az ember elmúlt 40,50 éves és úgy öltözik,mint a fiatalok". "

És akkor mi van? Minden jött-mentnek kell a szavára adni? Nem ők élik a te életedet, látszat alapján ítélnek. Ha kicsit is a kulisszák mögé látnának, nem mondanák, mert értenék a dolog miértjét.


"...a magam ura lenni."

Egy egyenlő azzal, hogy felnőttél. És közben olyan ártatlan lehetsz, mint egy gyerek. Gondtalan, de nem gondatlan.

Ha ez a személyiséged része, akkor teljesen jó. Azért dolgozol, hogy élj, és nem azért élsz, hogy dolgozz. Aki a fordítottját szuggerálja neked, belőled akar élni, le kell rázni a vérszívókat.

2016. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!