Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiúk férfiak! Amikor kezet...

Fiúk férfiak! Amikor kezet fogtok valakivel akkor a szemébe néztek?

Figyelt kérdés
Legyen az első találkozás vagy sokadik. Vannak akik egymás szemébe néznek kézfogáskor, és vannak akik oldalra néznek. Van ennek valami pszichológiai jelentősége?
2016. febr. 21. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En ugy szoktam hogy meg keresem hol van a keze aztan a szemebe fel
2016. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy az első, vagy ha sietek akkor először a szemébe aztán kézfogás és megyek is tovább.
2016. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán szoktam rá odafigyelni, de valahogy illik a szemébe nézni, ha nem úgy teszed, olyan, mintha nem is figyelnél a másik személyre vagy átnéznél rajta és csak kényszerből fognál kezet...szerintem.
2016. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van néhány ember akikkel ha találkozok mindig oldalra néznek. Mások viszont a szemem. És úgy jobb is köszönni.
2016. febr. 21. 10:53
 5/10 anonim válasza:
Az illemszabály szerint a kezfogas közben a szemebe nezünk ,mert ha nem az tiszteletlenséget jelent.Azt jelenti kötelesseg tudatbol fogunk kezet ,viszont nemfigyelük ra es melőzük.
2016. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Természetesen a szemébe nézek, mert így illik.

Meg egyébként is, szerintem ez valamiféle nyíltságot, közvetlenséget, pozitív közeledést sugall, tehát mindenképpen jó dolog.

Csak az a baj, hogy igen sok csaj a keblén hordja a szemeit, és mikor belenézek, mindig félreértik... :-)

2016. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Helyzetfuggo.

Valosagban nem szamit illem, etikett s egyeb baromsagok, csak logika.

De esetek 97%nal igen, mert eppen kommunikalok is vele.

20f

2016. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindig a másik fél szemébe, de azt vettem észre, hogy egyre kevesebben vannak így.
2016. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazándíból valami testbeszédszerűen elárulja magát, hogy sunyi, mert nem néz a szemedbe. Vagy tiszteletlen. Nekem is a kollégám elfordítja a fejét ilyenkor.
2016. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 librikus ***** válasza:

Tőlünk nyugatabbra, már az iskolában megtanítják a gyereknek: Ha valakivel kezet fogsz, nézz a szemébe! Sok helyen a tanító amikor hazaengedi az osztályt, kezet ad mindegyik tanítványának. Nálunk is nagy tiszteletlenség -találkozáskor, búcsúzáskor- kézfogás közben félre bámulni! Azt a benyomást kelti partnerünkben: Nem vagy fontos számomra.

Később - ezt nem az iskolában oktatják, a koccintáskor is illik a partner szemébe nézni: Egészségedre Gyuri; Kedves egészségére igazgató Úr. Beszélgetés közben nem muszáj a partnerünk szemébe feledkezni, (kivéve, ha szerelmesek vagyunk!) de nézzünk egymásra.

2016. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!