Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem merek az emberek...

Miért nem merek az emberek szemébe nézni? Mindig kéztetést érzek arra hogy nézzek el másfele ha belenéztem vkinek a szemébe. Ha valakivel hosszan szemezünk akkor kényelmetlenül érzem magam.

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A farkasszemet nézés a mi kultúránkban kihívás, vagy provokéció is lehet- Főleg, ha sokáig tart.

Rövid ideig, a nyíltságra utal.

Más kultúrákban más a szokás, pl.: az arabok a nyíltságot, vagyis az őszinte szembenézést egymás arcába való beszéddel helyettesítik...

Gyakorolnod kell, hogy ne gondolják Rólad, hogy sunyi vagy.

2012. szept. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szoktam provokatívan nézni sokáig más szemébe, csak egyszerűen nézem. Észrevettem, és idegesít h ha vki jön szembe inkább másfele nézegetek csak ne kelljen a szemébe néznem. Szeretnék ezen változtatni, de kényelmetlenül érzem magam a helyzettől.
2012. szept. 5. 15:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy ne a szemébe nézz, hanem a két szeme közé, az orrára. Ő nem fogja látni a különbséget, és te se fogod kellemetlenül érezni magad. :)
2012. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké, kipróbálom de ez egy kicsit zavaró
2012. szept. 6. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!