Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar egyeseket az, ha...

Miért zavar egyeseket az, ha valaki védi az állatokat?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon is volt egy olyan kérdés a kapcsolatok kategóriában, hogy mit szólnátok hozzá, ha a párodról kiderülne, hogy a macskaszaporulatokat agyonverné évente kétszer, mert nem kell neki?

A nagy része (45 főből kb 32) helyeselte, mert milyen drága már az ivartalanítás, ezek CSAK állatok, aki szerint ez gonoszság, az dögöljön meg macskás néniként, beteges ez a hozzáállás (az, hogy valakik ezt elítélik). Más még ötleteket is adott, hogy ő úgy csinálja, hogy elaltatja őket, majd lehúzza a WC-n, mert ez mennyire humánusabb szerinte...

Most is: volt az állatvédelem kapcsán egy tüntetés, hogy ne az legyen, hogy megölt 20 kutyát, kiéheztette őket, megverte stb és kap 30 nap felfüggesztettet, majd folytatja.

Erre olyan kommentek érkeztek, hogy idióták az állatvédők, túl komolyan veszik, ezek csak állatok, ebben semmi rossz nincs, neki is elege van az állatokból, az agyonveréssel/kukába kidobással nincs gond. EZ VOLT A TÖBBSÉG.

Miért nem állnak ki inkább a gyerekek és az egészségügy mellett, mintha ez a kettő kizárhatná egymást.

Miért olyan undorító ezek alapján az emberek többsége, hogy egy élet nem számít nekik, mert nem ember?


2016. febr. 21. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keveset tudnak.Aki ivartalanítja a házikedvencét kényelmi okokból az inkább ne tartson állatot.
2016. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aki meg szétveri az újszülöttek fejét (mert neki nem kell) az nem kényelmi okból van?
2016. febr. 21. 12:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Valahol talán igen de azt már nem nevezném embernek sem...
2016. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző.

Az ivartalanításnak nem csak az a haszna, hogy nincs felesleges szaporulat.

Az ivartalanítás előnyei:


- csökken a kóborlási vágy, a szexuális agresszivitás

- csökken a balesetből, verekedésből származó sérülések veszélye, a fertőző betegségekben való megbetegedések esélye

- megszűnhet a rosszindulatú emlő-, méh-, petefészek-, illetve here-, mellékhere- és prosztata daganatok kialakulásának veszélye

- elmaradnak az ivarzással járó kellemetlenségek (vérzés, elszökés, idegen kutyák), vagyis az ivartalanított kedvencek tartása kevesebb problémát okoz a családnak.

- megszűnnek a felfokozott izgalmi tünetek, viselkedési kellemetlenségek (vizelettel történő jelölgetések, nyüszítés, nyávogás, párzó mozgások a vendégek lábán stb.)

- állatvédelmi szempontból pedig csökken a gazdátlan, kóborló, éhező és betegségeket terjesztő állatok száma,


Egyébként kérdező, belinkelnéd léccives ezt a kérdést?

2016. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha így látod akkor ivartalanítsd magad...


Látom nem sikerült megértened miről beszélek.Nem tartom normális dolognak hogy érző élőlények életéről ilyen formán döntsön bárki is.

2016. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én szeretem az állatokat, nem bántanék egyet sem. Ugyanakkor a szomszédomban egy időben lakott egy család, akik képtelenek voltak megszabadulni a macskáiktól, teljesen leszaporodták őket, itt vernyákoltak a háztetőn, mert nem kaptak enni, meg szerintem le is lőtték őket. Na most én pl. nem jelentettem fel őket (amúgy is gyerek voltam), mert minket is baromira zavart a 80 macska, meg hogy nem képesek kordában tartania saját állataikat. Nekünk kutyánk volt, sose voltunk macskások, a macskák átjártak, és már a kutya kajáját ették. Megmondom őszintén, örülök, hogy megszabadultak tőlük. De én nem bántanék állatot soha, nem agyonverni kell a macskákat, hanem elajándékozni, satöbbi, nem igaz, hogy nem képesek neki új helyet találni.
2016. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló!

Mind a két kiskedvencem ivartalanítva van, a saját és az én érdekemben is, ezt nem tagadom.

A kutyám kinti-benti, sokat sétállunk, szerintem nagyobb állatkínzás lett volna 2-3 hétig félévente bezárva tartani a nagy mozgásigényű 30 kilós szuka kutyámat. Így teljes életet él, nincs vele gondja, köszöni szépen, mindene megvan.

A macskám pedig egy kandúr cica, nem is élhetne velem bent, ha ivaros lenne, mivel mindent összejelölne és kódorogna.

Együtt alszunk, a hideget nem bírja, szabályosan vacog, de ilyenkor, amikor már kicsit jobb idő van (13 foktól felfelé) eljátszik a kertben, és nem kell attól tartanom, hogy bemászik egy cicacsapdába, vagy közvetetten miattam vernek agyon egy alom kiscicát, vagy ő érkezik haza egy csetepaté után fél szemmel.

Az ivartalanítást a felelős állattartás részének tartom, számomra az a nem normális, amit te csinálsz.

Jah, és csakk jobb nekik velem, mint az autópálya mellet kirakva (kutyám), vagy a TESCO parkolóban, ahol egy némber azzal a szöveggel vágta ki, hogy itt legalább biztos elütik (cicám).

És igen, tök jó lenne, ha az ember is ivartalaníthatná magát, (de sajnos negyven éves korig/3 gyerek alatt ez nem kivitelezhető), de addig is ott vannak a fogamzásgátló tabletták.

Kérdező, szomorú, hogy a kissebbség gondolkodik emberien, de ne hagyd, hogy ez eltántorítson! :)

18/L

2016. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Drága jó istenem...

Ugye az megvan, hogy az állatok nagy része nem élvezi a szexuális aktusokat?

Nekik az utódnemzés egy ösztön, és egyáltalán nem szenvednek hiányt semmiben attól, ha ettől "megfosztják" őket.

Mégis mit kéne csinálni ivartalanítás helyett?

Nyissak állatfarmot, mert ha kettőt hármat tudok tartani, akkor hetvenhármat is? Vagy zárjam be őket tüzelési időszakban?

Most halál komolyan, SZERINTED mi a jó megoldás??

2016. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Látod, ezért veszik hülyére az állatvédőket. Sokan átesnek a ló túloldalára.

Szerintem elég korrekt vagyok az állataimmal, alap dolog nyilván, hogy kap enni, mozgatva van, ha baja van irány az állatorvos, féreghajtás, vakcinázás... én éjszaka a házamban is altatom a kutyákat, ha elmegyek több napra, akkor kutyástul szoktam menni. Szóval úgy gondolom én is betartom a szabályokat, de ivartalanítva vannak, és igen kényelmi szempontból is.

Lehet el kéne tőlem vennie az állataimat az "állatvédőknek".


Pár éve láttam a tévében: Kimentek az önjelölt lószakértők kamerákkal, legelőn tartott lovakhoz sajnálni őket. A felvételeken jó kondiban levő lovakat mutattak, de a "szakértők" szerint fáztak. Még fel is voltak háborodva, hogy a hatósági állatorvos mindent rendben talált. Ez persze csak EGY példa.

Közben létezhetnek ilyen emberek, akik agyonverik és a kukába dobják a kutyát.

Szóval az állatvédelemmel ez a majomszeretet a baj sokszor, és ezért nézik hülyének a normális állatvédőket.

2016. febr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt nekem írtad, a kommentem az első válaszolónak szólt, aki ellenzi az ivartalanítást
2016. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!