Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért hiszik azt...

Az emberek miért hiszik azt hogy ebben a hatalmas világűrben volna élet?

Figyelt kérdés
nevetséges nem ?

2016. febr. 22. 18:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mert még azt se tudjuk hogy hol a vége. Nem látjuk be a töredékét sem és már az akkora hogy el se tudjuk képzelni. Emellett otthoni kisérletek vannak élet kialakítására. Ha a feltételek egy bolygón megvannak simán lehet élet. Sőt! Sok bolygón van is baktériumok formályában. Nos, van egy nagyon jó mondat amit elsősorban akkor szoktam használni amikor valaki hülyesége miatt sérül meg: Há! Evolúció van! Dárvin megmondta! Na ez így van valójában is, és az evolúció olyan mint a kémiai, matematikai vagy fizikai tulajdonságok azaz nem csak a földön létezik hanem úgy amúgy mindenhol ahol van élet.

Ezzel a logikával eddig ki se tudjuk zárni hogy létezik, de hogy bebizonyítsuk mutatni kéne.

Csak tudod sokkal könnyebb bebizonyítani azt hogy egy materiális valami létezik mint azt hogy nem. Ha létezik akkor meg tudod mutatni, de ha nem létezik azt csak akkor tudod kijelenteni ha biztosra tudod hogy az egész univerzumban nem létezik. Az egész univerzumra még rálátásunk sincsen.

Én sokáig olvasgattam a témában, de aztán egyszerűen rájöttem hogy felesleges ilyennel foglalkozni.

2016. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nevetségesnek tartani ezt, na az nevetséges. Miért vagy ilyen biztos benne, hogy nincs máshol élet? El sem tudod képzelni hány csillag van egy galaxisban, pláne nem, hogy hány galaxis létezik. Szerinted mennyi az esély arra, hogy egyik csillagnak sincs olyan bolygója amin élet van?
2016. febr. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én szeretném, hogy találjunk szóval hiszek benne.
2016. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!