Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van hatalmas különbség...

Miért van hatalmas különbség a belsőm és külsőm között?

Figyelt kérdés
1-2 dolgon keresztül mentem az életben és úgy érzem erősebbé tettek ezek a dolgok belsőleg, de külsőleg csak egy gyereknek látszok és alapból nem vesznek komolyan az emberek. Sőt mikor egyszer 2 haverom megkérdezte, hogy miért nézek ki úgy, mint aki mindjárt össze esik. Elmondtam nekik, hogy 48 órája nem aludtam és a jobb kezemben a 15 kg-os táskát nem tudtam letenni már 1 órája. Kiröhögtek, hogy mekkorát hazudok, mivel a külsőmön látszik, hogy 2 percig se bírnék 5 kg-ot megtartani. Az zavar, hogy a tükörbe nézek és alig ismerek magamra, belsőleg annyi dolgon mentem át és ebből semmi nem látszódik meg a külsőmön. Több olyan ismerősöm van akik már 20 éves korukra tele vannak őszhajszálakkal, mert elvesztettek valakit vagy túl sokat stresszeltek. Ráadásul hiába is edzek nem látszódik meg rajtam és egyre jobban zavar, hogy hiába próbálok valami komoly munkát végezni az emberek reakciója az rá, hogy ez a gyerek meg mit akar? Ha másokon az élet könnyebben nyomot hagy, akkor rajtam miért nem?

2014. márc. 31. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Először is, azért nem látszik meg rajtad hogy edzel,mert szarul csinálod valószínűleg. Másrészt az, hogy te belül komoly vagy, azt csak te látod egyedül. Ha valóban azt akarod hogy az emberek olyannak lássanak amilyen igazából is vagy, tettekkel bizonyítsd. Közhelyesen hangzik, de ez az igazság.
2014. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem vonnék párhuzamot a lelki megpróbáltatások és testi jellemvonások között! Nem sok közük van egymáshoz. Vedd a bohócok példáját alapul. A mosolygósra festett arc mögött zokoghatnak is!


Felhoztad, hogy fizikai munkát is végzel, na ez már más kérdés! Itt már van összefüggés. Ha elégedetlen vagy a testi adottságaiddal tegyél érte! Ne más véleménye miatt, az nem számít! Nem fogsz mindenkinek tetszeni soha! Csakis magadért, hogy jobban érezd magad a bőrödben. Kezdetileg, fekvőtámaszozz és húzódszkodj rengeteget, majd jársz konditerembe a megfelelő étrend mellett.


Elismerést pedig ne várj azért mert fogsz egy 15 kilós táskát néhány óráig és indokolatlanul virrasztasz a gép előtt 48 órát! Mások napi 14 órát dolgoznak minimálbérért 3 gyerek mellett éveken át egyedül! Ők a hétköznapok hősei. Egyébként se a külsőségekkel akarj "több lenni", hanem inkább mentálisan, többre mész vele. Ne orientáld, reflektáld a figyelmed a külsőségekre. Fontosabb, hogy belül stabil legyél. Hogy tudj BELÜL csöndbe maradni.

2014. ápr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ismerősöm elég jól képben van és mindig szabályosan csinálom szerinte + étrendemre is ügyeltem. Akármennyi embert ismertem meg szinte mindenkin látszott, hogy szinte olyan ember amilyen belülről is. Nem arra gondolok, hogy ha egy nő szép akkor belülről is csak az lehet. Hanem soknál látom azt, hogy olyan szomorú az arca szinte majdnem sír és utólag ki is derült, hogy pl. nemrég halt meg valakije. Vagy ismerősöm 6 évvel ezelőtt mindig tágra nyílt szemekkel nézett rám és órákig beszéltünk. Most találkoztam vele nemrég ismét és láttam rajta, hogy szabadulni akar. Valahogy ezek a belső dolgok szinte minden embernél megjelennek külsőleg is, ha komolyabbak akkor a jelek is azok. Nálam meg szinte alig van ilyen jel, mintha egy teljesen más ember lenne a külsőm és belsőm.

Nem is igazából mások véleménye zavar, persze azoké egy kicsit igen akik fontosak nekem, inkább a magamé. Bele nézek a tükörbe és nem én vagyok, egy fiatal srácot látok benne aki 48 órát ül a gép előtt és most jött le a falvédőről. Sosem várok el elismerést igazából semmiért, de ha megdolgozom érte és megkapom akkor azért az jól esik. 48 órát pedig dolgoztam és tanultam meg persze pihentem is közben és még utána be kellett mennem a városba holmival. Tudom, hogy nem kellene érdekeljen a külső, de akkor is fura, hogy ennyire nincs összefüggős a két dolog között.

2014. ápr. 1. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!