Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék a negatív kisugár...

Mit tehetnék a negatív kisugárzás ellen?

Figyelt kérdés
Szint majdnem mindennap történik valami ami elveszi a kedvemet és ez biztos, hogy meglátszik rajtam. Sokszor már úgy érzem és nem azt mondom, hogy szomorú akarok lenni, hanem hogy ez vagyok én és már beletörődnék a sorsomba. Viszont engem szépnek tartanak külsőre és pont ezért keserít el, hogy mégsincs meg az önbizalmam. Tud valaki valami segítséget erre?

2016. febr. 23. 15:35
 1/5 A kérdező kommentje:
*Szinte
2016. febr. 23. 15:38
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Saját magadat kell elfogadnod olyannak amilyen vagy,az esetleges lelki problémáiddal szembe nézni,megoldani őket.

Ha magadat nem szereted,hogyan várhatod el,hogy mások szeressenek?

Koncentrálj az értékeidre,abból tudsz önbizalmat szerezni:)

2016. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Önbizalmi szint valósághoz közeli szinthez rakáshoz és eredeti problémádhoz is 1 kell.

Realizáld tényeket.

Ha realizálod magadról tényeket, negatívan felfogott események sem fogják ezt megváltoztatni hisz azok nem tények, csak dolgok; vélemények, hasonlók.

Ha beletörődsz ellene tevés helyett, csak rosszabb s rosszabb lesz, magadat pusztítod el vele.

Jelenleg ez is egy fontos lecke mit meg "kell" tanulj; hogyan kezeld dolgokat, hogyan változtass hozzáállásodon, mivel jobban / jól tudod kezelni dolgokat.

Szépség relatív; nézőpont kérdése. Mindenki szemébe más szinten agy szép. S ennek semmi köze önbizalomhoz. Elég sajnálatos, logikátlanul redukálod önbizalmadat.

Én tudok segítséget nyújtani ha rám írsz.

2016. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy mik veszik el a kedvedet?

Kezdd el tudatosan átgondolni, elemezni ezeket.

Majd azt vizsgáld meg: mi az, amik ellen tudsz tenni, és hogyan. Ha tudsz tenni a változásért, tegyél.

Ami pedig a te hatáskörödön teljesen kívül áll, és úgysem tudsz rajta változtatni, akkor amiatt meg pont azért nem érdemes aggódni, mert úgysem tudsz vele mit csinálni.


Ha más szépnek talál, miért nincs önbizalmad?

Kérdezd meg magadtól: neked mi kéne ahhoz, hogy szépnek/szerethetőnek lásd magad? Mitől lenne önbizalmad? Mik azok a dolgok, amiket önbizalom hiány miatt nem tudsz megtenni? Ezekért tudsz valamit tenni?


Ezekre neked kell megtalálni a választ, nem létezik mindenki életére igaz sablon-válasz.


Még annyit: én kb 22 éves koromig borzasztóan félénk voltam.

Aztán ettől a végére besokalltam, és eldöntöttem, hogy szembemegyek a félelmeimmel. Kifejezetten keresni kezdtem azokat a helyzeteket, amikben szerepelni kellett. Mindenféle rendezvényekre, bulikba jártam, sőt, sok bulit én szerveztem össze, rengeteg emberrel összebarátkoztam, társaság középpontja voltam sokszor.

Az elején ezt még megjátszottam, és bár belül továbbra is féltem, de erőt vettem magamon, és mosolyogtam, kinyíltam.

És hamar eljött az idő, hogy már nem kellett erőt vennem magamon, hanem őszintén jött a magabiztosság.

(Van egy ilyen angol mondás: "Fake it till you make it", ami olyasmit jelent, hogy "amíg nem jön magától, tettesd")

És bár pár évre rá felismertem, hogy ez a bulis pörgés engem fáraszt és nem boldogít, de addigra egy magabiztos, bátor ember lett belőlem, és onnantól kezdve nem azért voltam csendes, mert féltem, hanem mert az esett jól. És a magabiztosságom is megmaradt.


32/N

2016. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kinövöd.
2016. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!