Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozhat önértékelési...

Mi okozhat önértékelési problémát valakinél? Miért láthatja indokolatlanul és tévesen rossznak magát valaki? Volt valaha ennyire pocsék az emberek önértékelése, mint napjainkban?

Figyelt kérdés
2016. febr. 23. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert egyre inkább a külső számít, csak nézd azt, hogy mindenki közösségi médiákon él, ahol képeket osztanak meg magukról, aki nem tud magával megbékélni ez is nehezére fog esni. És azért valahol az Önértékelési gondokkal küdző emberek nagyrésze átalgtól lehet kicsit eltér, nem tökéletes, persze van a hülye aki tökéletes mégis gondjai vannak, de az már inkább a butaság szintje, pl. plasztikázott idióták.
2016. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint ez gyerekkorban gyökerezik. Ha a szülő nem mutatja ki megfelelően a gyerek felé a szeretetét, nem fogadja el minden tulajdonságával együtt, sokat bírálja stb, akkor nem alapozódik meg az az önbizalom, hogy értékesnek és szerethetőnek érzi magát az ember.

Nem tudom, régen ez hogy volt. De biztos vagyok abban, hogy ez a mostani folytonos munka, anya és apa is reggeltől estig dolgozik, a gyerekekre pedig így nagyon kevés energia, idő, türelem jut, ez nagyon romboló. Ha azt hallja a gyerek folyton, hogy majd, most nem érek rá, akkor mitől érezné fontosnak magát? Az meg, hogy tárgyakkal kompenzáljuk a velük el nem töltött időt, az értékrendjüket is elferdíti.

Kiút viszont ebből nem nagyon van. Szándékosan van így alakítva a társadalom, mert az a cél, hogy fogyasztók legyünk, így tudnak rajtunk meggazdagodni a nagyhatalmak.

2016. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én olyanokra gondolok, akiknek semmi oka nem lenne rá, hogy elégedetlen legyen magával.
2016. febr. 23. 22:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem küzdök ilyennel, pedig nekem aztán pocsék családom van.
2016. febr. 23. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

"Mi okozhat önértékelési problémát valakinél?"

Reeeeeeeeeeeeengeteg minden.

"Miért láthatja indokolatlanul és tévesen rossznak magát valaki?"

Reeeeeeeeeeeeengeteg mindenért.

"Volt valaha ennyire pocsék az emberek önértékelése, mint napjainkban?"

Nem. Nagyon nagyon nem.

2016. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Manapság egyeseknél szinte bármi önértékelési problémát okozhat. Sok ember, tőle teljesen független és felesleges dolgot túlértékel.

Régen azért nem volt ennyire rossz az emberek önértékelése, mert pl. a földeken való robot közben nemigazán volt ennyi időnk picsogni. Most ha megnézed a legtöbb tinit, alig kell valamit csinálni és egyszerűen túl sok idejük van gondolkodni, de senki sem tereli őket az értelmes dolgok felé.

2016. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!