Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nehezen és lassan megy a...

Nehezen és lassan megy a tanulás. Legtöbbször jó a megoldásom, de nem tudom befejezni. Tanácsot szeretnék kérni. Ezen hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, pár év múlva egyetemre megyek. Az iskolában mindig rossz tanuló voltam, mert megmondom őszintén lusta is voltam és nem tartottam fontosnak a tanulást. Suliban általában mindig én voltam az utolsó, aki beadta a dolgozatot, mert mindig leragadok egy kérdésnél. Sokszor első olvasásra fel sem fogom a mondatot, és többször neki kell ugranom. pl, a szövegértés is nagyon nehezen ment. Lassan olvasok, és a feladatokat is többször elolvasom, hogy megértsem, általában jó a megoldás, amit írok, a gond azzal van ,hogy nem tudom befejezni, mert irtó lassú vagyok.

Érettségin a szövegértésnél 5 feladatot tudtam megoldani, abból , amit megcsináltam szinte minden jó volt, csak hát hátra volt még legalább 5-6 feladat, amit üresen hagytam. Ez a gond!!!

Van akinek hasonló gondja van? Esetleg tanácsot tudtok adni?


2016. febr. 28. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
valamilyen zavarod lehet, diszlexia esetleg
2016. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vetted azt észre, hogy kevered a betűket, és a számokat? Ha időben észrevetted volna, és elmentél volna egy szakemberhez, lehet nem kellett volna érettségizned (úgy ahogy most).
2016. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, senki nem mondta tanáraim közül ,hogy tanulási zavarom lenne. Szerintem csak túl sokat agyalok.

Nem keverem a betűket.

2016. febr. 28. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!