Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi negatív ember...

Miért van ennyi negatív ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Rengeteg negatív emberrel találkoztam már életem során és nem értem miért kell panaszkodni, negatívan nézni mindent, miért jó ez nekik? Mennyibe tele az hogy pozitívan néznek mindent? Ez csak egy gondolkodásmód nem kerül semmibe, mindenki számára elérhető, boldogabbá tesz és sokkal több mindent el lehet érni vele mint ha negatívak lennénk!

(20F)



2016. febr. 19. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
azért mert nincs pozitív látnivaló...
2016. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Amikor xy gyermekének diákhitelt kell felvennie (emellett 600Ft-os órabérben robotolnia a tanulás mellett), hogy finanszírozni tudja az alapvető kiadásait a tanulmányai mellett, amikor egy szülő munkahelyének az elvesztése miatt egy egész nagycsalád kerül az utcára vagy ha az ember meglát egy "Magyarország jobban teljesít" feliratú plakát alatt egy 40 milliós AMG Mercit egy 50-es éveiben járó hajléktalan nő társaságában, akkor mindenre tud gondolni, csak a pozitív dolgokra nem. Persze ezt sosem fogja megérteni az, akit nem érintenek ezek a problémák és akiben az empátia legkisebb szikrája sincs jelen.
2016. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos egyikőtökkel sem értek egyet, semmilyen külső hatás nem befolyásolhatja a gondolkodást...
2016. febr. 20. 09:44
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

a magyar népléleknek része a panaszkodás, síránkozás. szerintem történelmi okai vannak (elsősorban a feudalizmus és szocializmus), hogy itt nem igazán alakult ki a nyugat-európai jellegű szabad polgári gondolkodás és a kapitalizmus is csak eltorzult, hibás formában alakult ki. az emberek zömében nem a saját munkájukban és felelős döntéseikben látják a jövőjük alakulását, hanem a kudarcaikról is mindig mások tehetnek és kívülről várják a segítséget és a megoldásokat is.

mindegy, hogy a szomszéd, a rokonság, az Isten, Fortuna, a lottó ötös, a párt, a kormány, az állam, a politikusok, egyik vagy másik bölcs vezér, az EU, az USA, vagy a marslakók segítenek, csak valaki MÁS oldja meg a problémákat, ne nekünk kelljen.


ezt a megközelítést már a feudalizmus idején elültették az emberek gondolkodásában és aztóa sem a szocializmus, sem a döcögősre sikerült rendszerváltozás sem volt képes (vagy inkább érdekelt?) önállóságra és felelősségteljes gondolkodásra nevelni a széles néptömegeket.

vannak persze egy csomóan és remélhetőleg egyre többen, akik már más, modernebb szellemben élnek és nevelik a gyerekeiket is, de akik a korábbi rendszerek szellemiségében nőttek fel, azok nem nagyon tudnak ezen túllépni.


nem véletlenül vannak olyan mondásaink is, hogy "Sírva vigad a magyar". és a Himnuszunk is a világ egyik legkeserűbb verse, ami szintén az Istenhez fohászkodik a jobb sorsért és a bocsánatát kéri a hibánkért, miközben elpanaszolja hányadtatott történelmünket. ezzel szemben a legtöbb nemzeti induló, amit ismerek, küzdelemre, cselekvésre buzdít, hogy menjünk, csináljuk, járjunk sikerrel és a tetteink gyümölcseként élvezhetjük majd a jobb dolgokat...

2016. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azert, mert a piacgazdasag, a feltörekvö kapitalizmus megfertözte az embereket.

A boldogsagot a gazdagsaggal definaljak, miközben nem tudnak az elet pici örömeinek sem örülni.

2016. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Én is így látom, mint Te kérdező!

Iszonyatosan negatívak itt az emberek. Mindenki azt nézi, hogy a másiknak miért jobb az élete, miből telik neki többre, és elkezdenek furakodni, meg kritizálni de valami hihetetlenül ocsmány stílusban, hogy az akinek jobb dögöljön meg mert hogy neki sokkal jobb az élete. Az ostobája nem ám tükörbe nézne, és azt kérdezné magától hogy neki miért nem jó az élete, és hogy mit tud tenni azért hogy jobb legyen... áhhhhh...dehogy. A másikat kell szarrá fikázni.

A másik kedvencem hogy az emberek kb. azon versengenek hogy kinek van szarabb élete. Akin nem látszik hogy van problémája, jobb anyagi körülmények között él az dögöljön meg, bezzeg másoknak mennyit kell szenvedni, 12 óráznia biorobotként éhbérért olyan helyen amit gyűlöl..... Az ilyen emberek meg is érdemlik a sorsukat!! Az igaz hogy szégyentelen amit az ország vezetői művelnek az emberekkel, de ami még elkeserítőbb hogy ezt a nép hagyja!! Meg engedi a hatalomnak hogy kizsákmányolják, ellehetetlenítsék, rabszolgaként éljenek, és hogy tönkre tegyenek MINDENT ami a kis ember életébe szerepet játszik (oktatás, egészségügy, iszonyat magas bolti árak stb...). Elsősorban nem a kormányt, médiát kell gyűlölni na meg a szomszédot akinek a fűje sokkal de sokkal zöldebb, hanem mindenkinek magába kéne néznie, hogy miért tart ott az élete ahol, önismeretre kéne szert tenni, összekapni magát, és valami célt kijelölni az életének. De a sok agyhalott barom ehelyett egy nagyhatalom kezébe adja az életét, és várja a csodát hogy majd több százezres fizetések lesznek egyszer csak, meg minden rendbe jön magától.... nagy szart. Aki így gondolkodik, az összes ilyen megérdemli a szenvedéssel teli sorsát!!!!

2016. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Agymosás miatt. S mindenhol ennyi van.

Egymást húzzák le állatias neveltetésükkel, stb, stb.

2016. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom hogy mindenkinek lehetősége van pozitív gondolkodásra, pozitívan szemlélni még a rosszat is. Tény hogy vannak igen nehéz sorsú emberek akiknek nem könnyű, és még nehezebb pozitívan gondolkodni ebben a helyzetben viszont rettentően sokat tudnának előre lépni pozitív gondolkodással és elindulni előre! Ezt azért írtam le mivel egy nagyon nehéz sorsú középkorú embernek(valószínű nem ő az egyetlen) sikerült kitörnie a hajléktalanságból a gondolkodása megváltoztatásával... (ő egy kedves ismerősöm akinek én változtattam meg a felfogását)
2016. febr. 20. 22:06
 9/13 anonim válasza:
100%

1#es baromira nem értek veled egyet,rengeteg pozitiv láznivaló van Magyaroroszágon,csak az embereknek nincs idejük a nevezetességekat nézegetni,mert a munkájukkal családjukkal foglalkoznak.

Egy ember képes letölteni a teljes életét úgy , hogy csak dolgozik és nevel,ha van családja.

Ezek után nem kérdés , hogy nem negativak az emberek.

Igaz hogy, más országokban is ugyanez történik.

Persze ebben az is benne van hogy az emberek levezetik egymáson a feszültségüket.

2016. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

9 es vagyok megint.

A 4es nek maximálisan igaza van,én is hsonlót akartam irni,de 14 éves vagyok úgyhogy ez nem nagyon sikerült.

2016. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!